L. Lekavičius tapo Graikijos čempionu, „Real“ priartėjo prie titulo Ispanijoje

Graikijos vyrų krepšinio čempionate triumfavo Atėnų „Panathinaikos Superfoods“ ekipa su lietuviu Luku Lekavičiumi savo sudėtyje.

„Panathinaikos“ klubas 37-ąjį kartą tapo Graikijos čempionu.<br> Twitter nuotr.

Jun 17, 2018, 10:16 PM, atnaujinta Jun 17, 2018, 10:34 PM

Lemiamose penktosiose finalo rungtynėse sekmadienį Atėnų klubas namuose rezultatu 84:70 (14:15, 17:20, 29:15, 24:20) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ ekipą ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-2.

6 min. aikštėje praleidęs L.Lekavičius prametė abu dvitaškius.

„Panathinaikos“ klubas Graikijos čempionu tapo 36-ąjį kartą.

Sekmadienio rezultatai

Graikijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Atėnų „Panathinaikos“ – Pirėjo „Olympiakos“ 84:74 (M.Jamesas 18, N.Pappas 13, M.Lojeski 12, ... L.Lekavičius 0, 0/2 dvitaškiai, 6 min./ J.McLeanas 16, G.Printezis ir B.Robertsas po 13; serija 3-2).

„Panathinaikos“ komanda Atėnų olimpinėje arenoje laimėjo lemiamas Graikijos lygos finalo rungtynes ir apgynė šalies čempionės vardą.

Svarbiausiame sezono mūšyje amžini varžovai iš Pirėjo atėniečiams priešinosi beveik tris kėlinius. Iki 28-osios min. pirmavo tai vieni, tai kiti, tačiau skirtumas nė sykio nebuvo didesnis negu 6 taškai. Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigoje žalieji surengė spurtą 11:2, po kurio nutolo 57:47, ir ketvirtajame kėlinyje nebeleido raudoniesiem“ priartėti.

Pirmąjį sezoną užsienyje žaidęs ir pirmą titulą su „Panathinaikos“ iškovojęs L.Lekavičius per paskutiniąsias rungtynes į aikštę buvo įleistas tik antrajame kėlinyje (kaip ir visas finalo serijos rungtynes) ir per 6 min. taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai).

Per visą Graikijos lygos sezoną L.Lekavičius žaidė 34 rungtynes, pelnydavo po 7,2 taško (55,6 proc. dvitaškiai, 41,5 proc. tritaškiai) ir atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo.

Per paskutiniąsias finalo rungtynes nebuvo išvengta incidentų. Didžioji pertrauka truko ilgiau nei pusvalandį, nes komandoms vos grįžus į aikštę aistruoliai pradėjo mėtyti į Pirėjo krepšininkus įvairius daiktus ir svečiai tučtuojau vėl grįžo į rūbinę.

Be to, pasak „Olympiakos“ atstovų, į jų rūbinę įsiveržė apie dešimt oficialias akreditacijas turėjusių „Panathininaikos“ gerbėjų.

„Panathinaikos“ šalies čempionu tapo jau 36-ąjį kartą ir pagal titulus smarkiai lenkia visus klubus („Olympiakos“ aukso medalius laimėjo 12 kartų, Salonikų „Aris“ – 10, o Atėnų AEK – 8).

Žalieji ypač aiškiai dominavo nuo 1998 iki 2011 metų, kuomet per 14 sezonų į viršūnę įkopė net 13 kartų. Šį dešimtmetį „Panathinaikos“ viešpatavimą triskart (2012, 2015 ir 2016 m.) buvo nutraukę Pirėjo krepšininkai, bet du pastaruosius sezonus auksu vėl džiaugėsi Atėnų klubas.

„Panathinaikos“ ir „Olympiakos“ finale žaidė jau tryliktąjį kartą iš eilės.

Ispanijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Vitorijos „Baskonia“ – Madrido „Real“ 78:83 (R.Beaubois 17, M.Janningas 12/ L.Dončičius 20, J.Carrollas 15; serija 1-2).

Per trečiąsias finalo rungtynes skirtumas nė sykio nebuvo dviženklis, o ilgiau pirmavo „Baskonia“. Net ir likus žaisti 3,5 min. šeimininkai dar pirmavo 76:74. Tačiau tada „Real“ įmetė 9 taškus be atsako ir užsitikrino antrąją pergalę.