18-mečių čempionate Latvijoje lietuviai dramatiškai palaužė ir juodkalniečius

Latvijoje vykstančiame Europos jaunių vaikinų (iki 18 metų) krepšinio čempionate sekmadienį Lietuvos rinktinė antrojo turo rungtynėse Liepojoje dramatiškai nugalėjo Juodkalnijos bendraamžius 79:77 (16:20, 25:18, 16:18, 22:21) ir iškovojo antrąją pergalę.

Lietuviai dramatiškai įveikė juodkalniečius.<br> FIBA nuotr.
 Lietuvos ir Juodkalnijos rungtynių momentas.<br> FIBA nuotr.
 G.Petrausko treniruojami lietuviai pirmosiose rungtynėse įveikė serbus.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

2018-07-29 16:27, atnaujinta 2018-07-30 18:10

Paskutines 65 sekundes lietuviai laimėjo 10:1, parodę charakterį ir nubaudę sutrikusius varžovus. Likus žaisti 1 min. 5 sek. lietuviai atsiliko 69:76, tačiau keliskart perėmė kamuolį ir pasiekė pergalę.

D grupėje kitose antrojo turo rungtynėse Serbija 102:71 sutriuškino Didžiosios Britanijos ekipą.

Pirmajame ture lietuviai, kuriuos treniruoja Gediminas Petrauskas, šeštadienį dramatiškai 92:87 įveikė serbus, o Juodkalnijos komanda 78:87 nusileido Didžiosios Britanijos komandai.

Į kitą etapą – aštuntfinalį – patenka visos grupių komandos.

Statistika

Lietuva - Juodkalnija 79:77  (16:20, 25:18, 16:18, 22:21).

Lietuva: E.Venskus 20 (10/12 baudų, 12 atk. kam.), R.Jokubaitis 14 (6/14 metimų), A.Adomavičius, D.Giedraitis ir S.Jarumbauskas po 8, K.Metrikis ir D.Sirvydis po 6, Š.Valunta 5, G.Bergaudas ir G.Urbonavičius po 2.

Juodkalnija: J.Kljajičius 22, B.Tomaševičius 16, K.Titičius 15.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuviai iškart atsiliko 2:7 ir vijosi nesėkmingai - 7:13, 11:18. bet Dovydo Giedraičio metimas su sirena sumažino skirtumą iki 16:20.

Antrasis kėlinys. Juodkalniečiai dar labiau atitrūko - 16:24 ir išlaikė kelių taškų persvarą, kol darbo ėmėsi Erikas Venskus. Šis lietuvis pelnė 7 taškus iš eilės ir pagaliau persvėrė rezultatą - 28:27. Po Simo Jarumbausko tritaškio - jau 34:29. Juodkalniečiai vėl išlygino rezultatą - 34:34, bet tada iniciatyvos ėmėsi Rokas Jokubaitis, pataikęs tris metimus iš eilės ir lietuviai išėjo ilsėtis pirmaudami 41:38.

Trečiasis kėlinys. Lietuviai vangiai išsijudino po pertraukos ir atsiliko 41:45. Po trijų minučių atsibudę jie persvėrė rezultatą - 48:45, tačiau skylėta gynyba ir toliau neleido atitrūkti. Iki pat kėlinio pabaigos komandos žengė koja kojon ir prieš ketvirtą kėlinį lietuviai pirmavo tik vienu tašku - 57:56.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuvių žaidimas vėl buvo padrikas, padėtį apsunkino R.Jakubaičio nesportinė pražanga. Po jos varžovai pelnė 4 taškus ir lietuviai atsiliko 61:67. Gintis ir toliau nesisekė - likus 2 min. lietuviai buvo atsilikę 67:73.

Likus 29 sek. Klaidas Metrikis atkovojo kamuolį po netaiklaus baudos metimo ir sušvelnino skirtumą iki 74:77, o varžovai tuoj pat prarado kamuolį. Rokas Jokubaitis pataikė dvitaškį, o varžovai vėl suklydo. Likus 9 sek. Simas Jarumbauskas tritaškių išplėšė pergalę - 79:77. Paskutinė juodkalniečių ataka buvo netiksli.