Lietuvos 18-mečiai įsibėgėja: po pergalės 33 taškų skirtumu pateko į ketvirtfinalį

Latvijoje vykstančiame Europos iki 18 metų krepšinio čempionate toliau sėkmingą pasirodymą tęsia Lietuvos rinktinė. Trečiadienį aštuntfinalio rungtynėse jie nepaliko jokiu vilčių Bosnijos ir Hercogovinos bendraamžiams ir šiuos sutriuškino rezultatu 104:71 (30:22, 30:15, 20:22, 22:12).

Lietuvos rinktinės dvikova su Bosnija ir Hercogovina.<br>fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 1, 2018, 4:10 PM, atnaujinta Aug 1, 2018, 6:37 PM

Tai buvo ketvirtoji Lietuvos 18-mečių pergalė iš eilės.

Rungtynes žaibiškai pradėjo lietuviai, kurie iškarto spurtavo rezultatu 10:2, o po pirmųjų 10-ies žaidimo minučių turėjo 10 taškų persvarą – 32:22. Apsukų nemažinę lietuviai po antrojo kėlinio pirmavo 62:37.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – Lietuvos jaunieji krepšininkai ir toliau dominavo rungtynėse bei buvo pasiekę 30 taškų persvarą. Tačiau kėlinio pabaigoje kiek per daug atsipalaidavusi Lietuvos 18-mečių rinktinė leido varžovams priartėti iki 23 taškų.

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas rungtynėse. Atsipalaiduoti daugiau neketinę lietuviai iškovojo pergalę triuškinančiu 33 taškų skirtumu – 104:71.

C grupėje rungtyniavę lietuviai 92:87 įveikė serbus, 79:77 nugalėjo bendraamžius iš Juodkalnijos bei 93:82 nukovė britus. Tuo tarpu, Bosnijos ir Hercogovinos jaunių rinktinė D grupėje patyrus tris pralaimėjimus: 64:94 nusileido Ispanijai, vėliau pralaimėjo 67:80 Ukrainai ir 68:86 nepasipriešino Suomijai.

Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Rusijos rinktine, kuri aštuntfinalyje 79:66 įveikė Italiją.

Lietuva: Gertautas Urbonavičius 18, Simas Jarumbauskas 17, Erikas Venskus 13, Deivydas Sirvydis 11 taškų.

Bosnija ir Hercogovina: Vojinas Illičius 20, Arminas Hrstičius 15, Marko Bosnjakas 9 taškai.