Jaunių svajonės apie medalius ištirpo: po dramatiškos kovos krito prieš rusus

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė Europos čempionate ilgai žengė be pralaimėjimų, tačiau pirmasis ištiko pačiu netinkamiausiu metu.

Lietuvos jaunimo rinktinė nepateko į pusfinalį.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2018-08-03 20:37, atnaujinta 2018-08-03 22:55

Gedimino Petrausko vadovaujami jauniai ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 77:79 (18:12, 18:26, 18:22, 23:19)  nusileido bendraamžiams iš Rusijos ir nepateko į pusfinalį. Kova dėl išsvajotųjų medalių jiems baigėsi.

Tiesa, lietuviai namo dar nevažiuos. Dabar jiems teks pakovoti dėl penktosios vietos Europos čempionate.

Lietuva: Erikas Venskus 18 (10 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 17, Klaidas Metrikis 14, Simas Jarumbauskas 8.

Rusija: Nikita Michailošvilis 33, Pavelas Zacharovas 13, Aleksandras Eršovas 10.

Rusija pusfinalyje susitiks su čempionato šeimininke Latvija, kuri ketvirtfinalyje be didesnio vargo 76:51 nugalėjo Didžiąją Britaniją.

Pirmasis kėlinys prasidėjo lietuvių spurtu ir jauniai sugebėjo susikrauti šiokią tokią persvarą. Antroje kėlinio pusėje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau G.Petrausko auklėtiniai laikė persvarą ir pirmavo 18:12.

Deja, antrajame kėlinyje persvaros išlaikyti jau nebepavyko. Rusai greitai ištirpdė skirtumą, o galiausiais išsiveržė į priekį. Lietuviai vijosi varžovus, o po antrojo kėlinio atsiliko 36:38.

Trečiajame kėlinyje rusai vienu metu pirmavo jau beveik dviženkliu skirtumu, tačiau lietuviai neleido jiems toli pabėgti. Vis tik pastangų persverti rezultatą dar nepakako, o deficitas tik padidėjo – 54:60.

Visą ketvirtąjį kėlinį G.Petrausko auklėtiniams teko vytis varžovus ir atkakli kova tęsėsi iki pat paskutinių minučių. Deja, kad ir kaip besistengė lemiamu momentu rusai sugebėjo išlaikyti turėtą persvarą. Lietuviams trūko nedaug, tačiau nesugebėję persverti rezultato, jie aikštę palikti turėjo nuleistomis galvomis.

Kitame pusfinalyje susitiks serbai ir prancūzai.

Serbija į kitą etapą žengė, kai ketvirtfinalyje 92:86 nugalėjo Vokietiją, o Prancūzija kovą dėl medalių tęsia 76:74 palaužusi vokiečius.