Lietuvos aštuoniolikmetės Europos čempionate pasidabino aukso medaliais

Lietuvos aštuoniolikmetės merginos šiemet Austrijoje vykstančiame Europos B diviziono čempionate įvykdė keltą užduotį su kaupu – ne tik pateko į stipriausiąjį A divizioną, bet ir iškovojo B diviziono auksą. Tad Daliaus Ubarto auklėtinėms sekmadienį reikėjo uždėti vyšnaitę ant torto – laimėti turnyrą ir tai mūsų merginos padarė. Lietuvos ekipa finaliniame mače įveikė Baltarusiją 86:71 (24:12, 19:20, 25:23, 18:16) ir tapo geriausia turnyro komanda.

Lietuvos aštuoniolikmetės krepšininkės kovoja dėl Europos B diviziono aukso medalių
Daugiau nuotraukų (3)

2018-08-12 23:52

Nors manyta, kad finalinėje akistatoje lietuvėms teks plušėti iš peties, galingai pradėjusi mačą mūsų komanda nepaliko nė menkiausių klausimų dėl nugalėtojo. Lietuvos aštuoniolikmetės jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 20:10, o antrame pirmavo net 29:12.

Tiesa, baltarusės antrame ketvirtyje siekė perimti iniciatyvą ir sumažino atsilikimą iki 21:31, o po dvidešimties minučių Lietuva pirmavo 43:32. Nors varžovės neatlyžo ir sumažino trečiame ketvirtyje skirtumą iki 51:60, galiausiai mūsų žaidėjos atsilaikė, susigrąžino didesnę persvarą ir nugalėjo 86:71.

Lietuva: P.Sribikytė 23, G.Šegždaitė 15 (13 at. kam.), K.Masionytė 12, D.Donskichytė 9 (9 at. kam.).

Baltarusija: S.Achajeva 19, K.Malaška 17, M.Trafimenkova 10, N.Siarčenija ir D.Bačkariova po 9 tšk.

Iš iki tol žaistų 7 dvikovų pirmenybėse lietuvės tik kartą pralaimėjo: B grupėje įveikė Bulgariją 84:67, Graikiją – 83:76, Albaniją – 130:38, Šveicarija – 92:62, nusileido Izraeliui – 66:76, ketvirtfinalyje nurungė Portugaliją – 76:66 ir pusfinalyje Turkiją – 69:49.