M.Kuzminskas ginasi prieš D.Šaričių.<br> Fiba.com nuotr.
 Lietuvos rinktinė kaunasi su kroatais.<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 14, 2018, 8:59 PM, atnaujinta Sep 15, 2018, 12:07 AM

Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankoje ir toliau lieka nenugalima. Dainiaus Adomaičio krepšininkai po velniškos dramos penktadienį 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 21:28) išvykoje palaužė net keturis NBA krepšininkus turinčią Kroatijos komandą, kurią į priekį vedė Dario Šaričius ir Bojanas Bogdanovičius.

Tai buvo septintoji Lietuvos pergalė iš eilės pasaulio čempionato atrankos kovose. Kroatams tai buvo ketvirtasis praaimėjimas, kuris gerokai komplikavo jų galimybes patekti į pasaulio čempionatą.

Kroatijos rinktinei be „Philadelphia 76ers” atstovo D.Šaričiaus ir „Indiana Pacers“ nario B.Bogdanovičiaus padėjo dar du NBA krepšininkai – „Los Angeles Lakers“ priklausantis Ivica Zubacas bei „Cleveland Cavaliers“ klubo narys Ante Žižičius.

Kitas pasaulio čempionato atrankos antrojo etapo J grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais pirmadienį. Vilniaus „Siemens“ arenoje rungtynės vyks su Nyderlandų komanda.

Nyderlandų rinktinė atrankoje per 7 dvikovas iškovojo tris pergales. Nyderlandų krepšininkai penktadienį namuose 59:74 nusileido Vengrijai.

Statistika.

Lietuva: E.Bendžius 16, M.Kalnietis 15, A.Juškevičius 14, L.Lekavičius 10, E.Ulanovas, E.Kairys, R.Seibutis po 6, R.Giedraitis 5, A.Gudaitis, M.Kuzminskas, E.Želionis po 2.

Kroatija: B.Bogdanovičius 22, D.Šaričius 19, K.Simonas 16, I.Zubacas 11, A.Žižičius 6, I.Ramljakas 3, J.Bilinovacas ir J.Mustapičius po 3.

Lietuva – Kroatija

Dvitaškiai: 17/36 (47 proc.) – 16/34 (47 proc.)

Tritaškiai: 12/27 (44 proc.) – 10/24 (42 proc.)

Baudų metimai: 14/18 (78 proc.) – 21/26 (81 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 31 (8) – 38 (10)

Perimti kamuoliai: 6 – 4

Rezultatyvūs perdavimais: 12 – 13

Klaidos: 9 – 12

Rungtynes kiek aktyviau ir geriau pradėjo lietuviai, tačiau vėliau rezultatas išsilygino. Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką ir po dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 21:21.

Antrajame kėlinyje lietuviai laimėjo atkarpą 7:0 ir nutolo nuo kroatų. Kėlinio viduryje mūsų šalies krepšininkams buvo pavykę susikrauti ir dviženklę persvarą. Tačiau kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidė kroatai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 7 taškų.

Trečiasis kėlinys prasidėjo sėkmingu Ado Juškevičius tritaškiu metimu, tačiau ketvirčio viduryje prabilo iki tol sunkiai taškus rinkęs B.Bogdanovičius. Po jo kelių metimų iš eilės kroatai priartėjo prie lietuvių.

Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis B.Bogdanovičius pataikė sudėtingą tritaškį, tačiau lietuviai išsaugojo aštuonių taškų pranašumą.

Kroatai trauktis nebeturėjo kur, tad lemiame ketvirtyje įjungė aukštesnė pavarą ir vos per kelias minutes nubraukė visą Lietuvos rinktinės persvarą.

Likus žaisti mažiau nei 3 minutėms iki rungtynių pabaigos, kroatai išlygino rezultatą, tačiau A.Juškevičius kitoje aikštės pusėje įsmeigė labai reikalingą tritaškį.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei M.Kalnietis pataikė labai svarbų metimą ir padidino persvarą iki penkių taškų.

Po jų kroatams jau neužteko jėgų atsitiesti.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis (Vilerbano ASVEL), Lukas Lekavičius (Atėnų „Panathinaikos“).

Atakuojantys gynėjai: Adas Juškevičius (Nantero JSF), Renaldas Seibutis (Saragosos „Tecnyconta“), Deividas Gailius (Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ).

Lengvieji krašto puolėjai: Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“), Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA).

Sunkieji krašto puolėjai: Eimantas Bendžius (Vilniaus „Rytas“), Mindaugas Kuzminskas (Milano „Olimpia“), Edgaras Želionis (Afjonkarahisaro „Afyon“).

Vidurio puolėjai: Artūras Gudaitis (Milano „Olimpia“) Evaldas Kairys (Vilniaus „Rytas“).

Kroatijos rinktinės sudėtis: Josipas Bilinovacas, Bojanas Bogdanovičius, Mate Kalajzičius, Jakovas Mustapičius, Hrvoje Peričius, Ivanas Ramljakas, Dario Šaričius, Krunoslavas Simonas, Roko Stipčevičius, Ante Žižičius, Ivica Zubacas, Tomislavas Zubčičius.