„Dzūkija“ sutriuškino vos 4 taškus per pirmąjį kėlinį pelniusį „Nevėžį“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį buvo žaidžiamos vienintelės rungtynės. Alytaus „Dzūkija“ (1/1) savo aikštėje susitiko su Kėdainių „Nevėžiu“ (0/3), nugalėjo varžovus 20 taškų skirtumu rezultatu 81:61 (38:4, 6:13, 22:23, 15:21) ir šventė pirmąją pergalę šalies pirmenybėse.

„Dzūkija“ namuose sutriuškino „Nevėžį“.<br> LKL/BNS nuotr.

Sep 29, 2018, 5:11 PM, atnaujinta Sep 29, 2018, 9:18 PM

Ankstesniame mače dzūkai svečiuose nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ 69:71, o „Nevėžis“ pralaimėjo abi LKL pirmenybių pirmąsias dvikovas – 76:100 Klaipėdos „Neptūnui“ (svečiuose) ir – 70:80 Vilniaus „Rytui“ (namuose).

Rungtynių eiga

„Dzūkija“ rungtynių pradžioje spurtavo 10:0 ir „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka paprašė minutės pertraukėlės. Ji nelabai padėjo, nes aikštės šeimininkai ir toliau didino savąjį pranašumą (17:2). Alytiškiai po 7 min. žaidimo jau buvo įgiję triuškinamą persvarą (26:2). Po 10 min. komandas skyrė milžiniška praraja – 38:4.

Nors antrasis ketvirtis prasidėjo „Nevėžio“ žaidėjo Gabrieliaus Maldūno dėjimu, „Dzūkija“ ir toliau diktavo savo sąlygas (40:6). Svečiams pavyko kiek priartėti (40:12). Dzūkai patys nerezultatyviai sužaidę 10 min. atkarpą (6:13), bet po dviejų kėlinių vis tiek įtikinamai pirmavo – 44:17

Trečiajame kėlinyje rungtynių scenarijus nesikeitė ir „Dzūkija“ triuškino varžovus (46:19, 52:24, 59:29). Kai po Artūro Jomanto metimo iš po krepšio komandas skyrė 35 taškai (64:29), R.Cvirka paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiai situaciją stabilizavo ir po 30 min. „Dzūkija“ pirmavo – 66:40. „Nevėžis“ kelinį vėl laimėjo (23:22).

Lemiamas ketvirtis buvo tik formalumas (72:42, 74:44), o „Nevėžio“ krepšininkai norėjo, kad šios rungtynės kuo greičiau baigtųsi. Tai lėmė, kad svečiai iš Kėdainių sumažino savo deficitą iki padoresnio (74:52, likus 4:55 min.). Susitikimas baigėsi „Dzūkijos“ pergale – 81:61.

Rezultatas:

„Dzūkija“ (1/1) – „Nevėžis“ (0/3)  – 81:61 (38:4, 6:13, 22:23, 15:21).

„Dzūkija“: Dominykas Domarkas (7 rez. perdav.) ir Kendrickas Brownas (5 atk. kam., 4 rez. perdav.) po 14, Egidijus Dimša (10 atk. kam.) ir Paulius Petrilevičius (4 atk. kam.) po 12, Gediminas Žalalis 7, Artūras Jomantas ir Paulius Danisevičius po 6, Mindaugas Sušinskas ir Matas Jogėla po 4, Waverly Austinas 2 taškai. Gediminas Navickas (03:42 min.) ir Tomas Pačėsas (03:42) taškų nesurinko.

„Nevėžis“: Chauncey Collinsas 22 (6 atk. kam.), Jonas Fulleris 11, Gabrielius Maldūnas 10 (11 atk. kam.), Aidas Einikis ir Nikita Balašovas po 6, Martynas Varnas 3, Simas Buterlevičius ir Volodymyras Ševčenka po 2 taškus. Regimantas Miniotas (17:38), Valdas Vasylius (17:10), Ignas Labutis (13:02) ir Andre Hollinsas (01:22) taškų nesurinko.