Kazanėje – pamokos Vilniaus „Rytui“: nepadėjo net ir galingas 18-mečio šou

D.Sirvydis sužaidė geriausias savo rungtynes.<br>G.Šiupario nuotr.
Europos taurėje „Uniks“ nugalėjo „Rytą“.<br>eurocupbasketball.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Oct 10, 2018, 7:49 PM, atnaujinta Oct 10, 2018, 11:40 PM

Pirmoji Vilniaus „Ryto“ išvyka Europos taurės turnyre nebuvo sėkminga. Prieš savaitę namuose Malagos „Unicaja“ nugalėję vilniečiai pergalių serijos pratęsti nesugebėjo ir Kazanėje 73:86 (20:19, 12:22, 20:17, 21:28) pralaimėjo „Uniks“ komandai.

Šeimininkai antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo, susikrovė 9 taškų pranašumą ir pergalingos persvaros iš rankų nepaleido. Nuo pralaimėjimo sostinės ekipos neišgelbėjo ir įspūdingas 18-mečio Deivido Sirvydžio žaidimas. Jaunasis talentas drąsiai žaidė, pelnė 17 taškų ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Į Kazanę išskrido tik 10 „Ryto“ krepšininkų, o Vilniuje liko komandos kapitonas Ch.Krameris ir pėdos lūžį sekmadienį patyręs M.Normantas. D.Adomaitis vertėsi tik aštuoniais žaidėjais, tad nenuostabu, kad antroje rungtynių pusėje rimčiau priešintis „Uniks“ komandai vilniečiai sugebėjo tik trečiąjį kėlinį.

Rungtynės prasidėjo apylygiu žaidimu ir kova iki antrojo kėlinio pabaigos vyko taškas į tašką. Vėliau pasipylė „Ryto“ komandos klaidos, gynyboje Martynas Echodas užsidirbo nesportinę pražangą ir varžovai tuo pasinaudoję susikrovė 9 taškų pranašumą.

Po pertraukos išvadas padarę vilniečiai puolė tirpdyti pranašumą, o prie to ryškiai prisidėjo ir D.Sirvydis, pelnęs kelis svarbius taškus iš eilės.

Kėlinio pabaigoje „Uniks“ vėl ėmė tolti ir ketvirtajame kėlinyje neleido prie savęs priartėti sostinės komandos krepšininkams.

„Uniks“: Jamaras Smithas 19, Maksimas Šeleketo 15, Trentas Lockettas 13, Pierria Henry 10, Erickas McCollumas ir Kostas Kaimogoklou po 9, Maurice'as Ndouras 6 taškai.

„Rytas“: Deividas Sirvydis 17, Dominique'as Suttonas 14, E.Bendžius 12, Martynas Echodas 10, Mindaugas Girdžiūnas ir D.J.Seelay po 6, Evaldas Kairys 5, Arnas Butkevičius 3 taškai. Marekas Blaževičius ir Aistis Pilauskas nežaidė.​

Rungtynių statistika:

Kazanės „Uniks“ – Vilniaus „Rytas“

Dvitaškiai: 22/46 (47,8 proc.) – 16/37 (43,2 proc.)

Tritaškiai: 10/22 (45,5 proc.) – 8/16 (50 proc.)

Baudų metimai: 12/13 (92,3 proc.) – 17/28 (60,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 34 (12) – 24 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 17

Blokai: 2 – 2

Klaidos: 12 – 13

Kitas Europos taurės turnyro rungtynes Vilniaus „Rytas“ žais namuose spalio 17 dieną, kuomet priims Frankfurto „Skyliners“ komandą.