Eurolygos 4-ojo turo skaičiai: laimingas velnio tuzinas, kiaura „Herbalife“ gynyba ir N. de Colo paradoksas

Eurolygos čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ pasiekė sezono didžiausios pergalės rekordą, debiutantė Las Palmaso „Herbalife“ jau antrą kartą praleido daugiau nei šimtą taškų, „Chimki“ krepšininkus antrame mače paeiliui pražudė paskutinėmis akimirkomis praleisti trys taškai, naudingiausiu turo krepšininku tapo vos penktąją vietą pagal naudingumo balus užėmęs Nando de Colo, o Kauno „Žalgiriui“ tryliktuoju bandymu pavyko išvykoje nugalėti Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

Kauniečiai buvo įgiję 17 taškų persvarą, bet teko žaisti pratęsimą.<br>Euroleague.net nuotr.
 Atėnuose komandos žaidė pratęsimą.<br>Euroleague.net nuotr.
N.de Colo tapo naudingiausiu 4-ojo turo žaidėju.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2018-10-27 09:04, atnaujinta 2018-10-27 11:30

Toks buvo krepšinio Eurolygos ketvirtasis turas.

1

Pirmasis šio sezono pratęsimas buvo sužaistas Atėnuose. Kol kas ilgiausiose Eurolygos rungtynėse „Žalgiris“ išvykoje pranoko „Panathinaikos“ klubą 87:83.

2

Per keturis turus pralaimėjimų nepatyrė dvi komandos. Po keturias pergales iškovojo „Real“ ir CSKA.

Paskutinę vietą irgi dalijasi dvi komandos. Nė sykio nelaimėjo „Chimki“ ir „Budućnost“.

2

„Chimki“ antras paeiliui rungtynes pralaimėjo vieno taško skirtumu, ir antrose paeiliui rungtynėse paskutinėmis ketvirtojo kėlinio akimirkomis praleido tris taškus. Praėjusią savaitę Chimkų krepšininkus parbloškė tritaškį pataikęs „Anadolu Efes“ gynėjas Doguşas Balbay, o šį ketvirtadienį „Chimki“ neapsigynė nuo „Olimpia“ gynėjo Mike‘o Jameso. Likus 4 sek. iki sirenos M.Jamesas atakavo iš toli, bet prieš jį prasižengė Jordanas Mickey. M.Jamesas pataikė visus tris baudos metimus ir „Olimpia“ pasiekė pergalę 81:80.

Beje, per šias rungtynes skirtumas nė karto nebuvo dviženklis.

3

CSKA tapo trečiąja komanda, šį sezoną įmetusia daugiau nei šimtą taškų. Pirmajame ture triženklę ribą pasiekė „Real“ (nugalėjo „Darüşşafaka“ komandą 109:93), trečiajame – „Panathinaikos“ (įveikė „Herbalife“ ekipą 102:87), o penktadienį puikiu puolimu pasižymėjo Maskvos krepšininkai, irgi nuskriaudę Las Palmaso klubą 106:91.

4

„Olympiakos“ jau ketvirtą kartą iš eilės nugalėjo „Maccabi“ klubą. Nors ketvirtadienį „raudonieji“ laimėjo nedideliu skirtumu 88:80, jų pranašumas nekėlė abejonių – po pertraukos Pirėjo komandos persvara beveik visą laiką buvo dviženklė.

4

Net keturi šiame ture daugiausiai naudingumo balų surinkę krepšininkai žaidė pralaimėjusiose komandose. Tai – Janas Vesely (36 balai) iš „Fenerbahçe“, Jordanas Mickey (32) iš „Chimki“, Tornikė Šengelija (29) iš „Baskonia“ ir DeAndre Kane‘as (28) iš „Maccabi“.

Dėl to naudingiausiu buvo pripažintas 27 balus surinkęs CSKA gynėjas Nando de Colo, kuris per rungtynes su „Herbalife“ klubu pelnė 22 taškus (5/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 6/7 baudų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausias turo žaidėjas buvo pirmą sezoną Eurolygoje rungtyniaujantis 24 metų amerikietis J.Mickey. Jis nustelbė net „Chimki“ lyderį Aleksejų Švedą ir pelnė 26 taškus.

5

Ketvirtadienį visas penkerias rungtynes laimėjo šeimininkai. Penktadienį vaizdas apsivertė aukštyn kojomis – pergales visose trejose rungtynėse iškovojo svečiai.

10

„Budućnost“ puolėjas Earlas Clarkas ketvirtadienį nepataikė nė vieno iš 10 metimų. Per rungtynes su „Real“ klubu pro šalį skriejo visi 6 amerikiečio dvitaškiai ir visi 4 tritaškiai. „Budućnost“ išvykoje pralaimėjo 55:89.

11

Atėnuose vykusias „Panathinaikos“ ir „Žalgirio“ rungtynes stebėjo 11 tūkstančių sirgalių (11085). Nė vienoje kitoje arenoje nebuvo pasiekta dešimties tūkstančių žiūrovų riba.

13

„Žalgiriui“ net 13 kartų reikėjo vykti į Atėnus, kad išvykoje pirmą kartą įveiktų „Panathinaikos“ klubą. Kauno komanda dukart nusileido atėniečiams praėjusio amžiaus pabaigoje ir dar dešimt kartų – šiuolaikinėje Eurolygoje, bet penktadienį pagaliau šventė pergalę 87:83.

O ir ši pergalė vos neišslydo. Nors nuo pirmojo kėlinio pabaigos iki trečiojo kėlinio vidurio „Žalgiris“ pirmavo dviženkliu skirtumu, ketvirtojo kėlinio paskutinėmis akimirkomis jau svečiams teko gelbėtis nuo nesėkmės. Vis dėlto Brandonas Daviesas išplėšė pratęsimą, o per papildomas minutes geriau žaidė Lietuvos čempionai.

16

Stambulo derbio trečiajame kėlinyje „Anadolu Efes“ atsiliko nuo „Fenerbahçe“ klubo 16 taškų skirtumu 40:56. Tačiau šis skirtumas nebuvo nuosprendis – du „Anadolu Efes“ aukštaūgiai Adrienas Moermanas bei Tiboras Pleissas pradėjo siautėti po varžovų krepšiu ir jau po kelių minučių rezultatas buvo lygus 58:58, o paskui įsibėgėjęs „Anadolu Efes“ pabaigė darbą ir šventė pergalę 89:83.

33

Las Palmaso komandai net 33 taškus pelnė du buvę Vilniaus „Ryto“ žaidėjai: Clevinas Hannah (17) ir D.J.Strawberry (16). Po keturių turų C.Hannah vidurkis yra 12,5 taško, D.J.Strawberry – 9,8 taško.

„Real“ sutriuškino „Budućnost“ klubą 34 taškų skirtumu 89:55. Tai – šio sezono rekordas. „Real“ trejas iš ketverių rungtynių laimėjo dviženkliu skirtumu. „Budućnost“ trejas iš ketverių rungtynių pralaimėjo dviženkliu skirtumu.

Eurolyga. 4-asis turas

Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 89:83. R.Beaubois 17, A.Moermanas 15, 10 atk.kam., T.Pleissas ir V.Micičius po 13/ J.Vesely 24, N.Melli 14, K.Sloukas 11. 5348 žiūrovai.

Miuncheno „Bayern“ – Vitorijos „Baskonia“ 77:71. D.Williamsas 22, M.Lo 15, N.Džedovičius 14/ V.Porier 24, 11 atk.kam., T.Šengelija 16, M.Janningas 12. 4539 žiūrovai.

Milano „Olimpia“ – „Chimki“ 81:80. M.Jamesas 25, D.Bertanas 16, A.Gudaitis 13, 13 atk.kam., M.Kuzminskas 9/ J.Mickey 26, A.Švedas 19, 10 rez.perd., D.Bostas 14. 6679 žiūrovai.

Madrido „Real“ – Podgoricos „Budućnost“ 89:55. A.Randolphas ir J.Carrollas po 11, W.Tavaresas 10, 14 atk.kam./ N.Gordičius 13, A.Omičius 10. 7804 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Tel Avivo „Maccabi“ 88:80. V.Spanoulis 16, A.Toupane‘as 15, N.Williamsas-Gossas 14, G.Printezis 13/ D.Kane‘as 22, J.O‘Bryantas, M.Rollas ir J.DiBartolomeo po 12. 7000 žiūrovų.

Stambulo „Darüşşafaka“ – „Barcelona“ 71:79. M.Ericas 17, S.Kiddas 10/ Ch.Singletonas 18, A.Tomičius 17, Th.Heurtelis 13. 3905 žiūrovai.

Las Palmaso „Herbalife“ – Maskvos CSKA 91:106. C.Hannah 17, D.J.Strawberry 16, Ch.Evansas 14/ N.De Colo 22, C.Higginsas 17, O.Hunteris 16, A.Petersas ir W.Clyburnas po 15. 7430 žiūrovų.

Atėnų „Panathinaikos“ – Kauno „Žalgiris“ 83:87 (po pratęsimo). N.Kalathis 22, K.Langfordas 13, ... L.Lekavičius 2/ B.Daviesas 18, Th.Walkupas 14, A.White‘as 13, E.Ulanovas 11. 11085 žiūrovai.