Kauno „Žalgiriui“ – išskirtinis iššūkis: prakeiksmas lydi jau ilgą laiką

Jau šį penktadienį Kauno „Žalgiris“ namuose dėl trečiosios pergalės Eurolygoje susikaus su Madrido „Real“ krepšininkais.

Penktadienį žalgiriečių laukia ispaniškas iššūkis.<br>M.Patašiaus nuotr.
A.Randolphas tapo svarbiu žaidėju Slovėnijos rinktinėje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
L.Dončičius šią vasarą paliko Madrido komandą.<br>„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2018-11-01 10:31

Lrytas.lt pristato ir apžvelgia būsimus Lietuvos čempionų varžovus.

Praėjusį sezoną. Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (30 ir 4), finale nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 3:1. Ispanijos taurės finale pralaimėjo „Barcelona“ 90:92. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (19 ir 11), ketvirtfinalyje nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 3:1, pusfinalyje – Maskvos CSKA 92:83, finale – Stambulo „Fenerbahçe“ 85:80.

Optimalus penketas. Sergio Llullis (30, 190), Jaycee Carrollas (JAV, 35, 188), Rudy Fernandezas (33, 196), Anthony Randolphas (JAV, 29, 211), Walteris Tavaresas (Žaliasis Kyšulys, 26, 220). Treneris Pablo Laso.

Šį sezoną. „Real“ laimėjo visas 12 rungtynių: dvejas – Ispanijos supertaurės turnyre (finale nugalėjo „Baskonia“ 80:73), ketverias – Eurolygoje, šešerias – Ispanijos lygoje. Praėjusią savaitę Eurolygoje namie nugalėjo Podgoricos „Budućnost“ 89:55 (A.Randolphas ir J.Carrollas po 11; „Real“ pasiekė šio sezono didžiausios pergalės rekordą), Ispanijos lygoje namie nugalėjo Burgoso „San Pablo“ 90:77 (S.Llullis 19, J.Carrollas 14).

Lyderiai Eurolygoje: A.Randolphas (15,8 tšk., 5,5 atk.kam.), S.Llullis (11,3 tšk., 4,8 rez.perd.), J.Carrollas (10,5 tšk.), W.Tavaresas (10,3 tšk., 9,5 atk.kam.) ir F.Campazzo (9,8 tšk., 5,5 rez.perd.). W.Tavaresas buvo išrinktas geriausiu Eurolygos spalio mėnesio krepšininku. Lyderiai Ispanijos lygoje: S.Llullis (13,5 tšk., 5,5 rez.perd.), G.Deckas (9,5 tšk.), J.Carrollas (9,2 tšk.) ir A.Randolphas (8,8 tšk.).

Komanda. Praėjęs sezonas „karališkajam“ klubui vėl buvo karališkas. Madrido komanda po metų pertraukos susigrąžino Ispanijos čempionės vardą (jį iškovojo jau 34-ąjį kartą) ir po dviejų metų pertraukos triumfavo Eurolygos turnyre (jubiliejinį dešimtąjį kartą).

Vis dėlto pergalių džiaugsmas persipynė su dideliu nerimu. Sezonui dar nesibaigus buvo aišku, jog „Real“ turės atsisveikinti su jaunuoju supertalentu Luka Dončičiumi, kuris susižėrė kone visus praėjusio sezono asmeninius prizus, bet vasarą buvo pakviestas NBA naujokų biržoje ir pasirašė sutartį su „Dallas Mavericks“ klubu.

Tarpsezoniu L.Dončičius buvo vienintelis „baltųjų“ praradimas. Tačiau tokių praradimų kompensuoti neįmanoma, todėl į Madridą pakviesti naujokai slovėnas Klemenas Prepeličius ir argentinietis Gabrielis Deckas tik menka dalimi užpildo atsivėrusią spragą.

Kita vertus, visi kiti „Real“ krepšininkai liko savo vietose. O jie taip pat sugeba labai daug. Parako vis dar turi veteranai Felipe Reyesas, J.Carrollas ir R.Fernandezas, į komandą puikiai įsiliejo pernai atvykę W.Tavaresas, Facundo Campazzo ir Fabienas Causeur, savo darbą patikimai atlieka A.Randolphas ir Jeffery Tayloras, o jei kas nors pakrypsta ne taip, kaip nori treneris P.Laso, viską ištaisyti gali „El Increible“ – neįtikėtinas S.Llullis.

„Žalgiris“ prieš „Real“. Šios komandos žaidė 26 oficialias rungtynes, per kurias „Žalgiris“ iškovojo 6 pergales. Tačiau šiuolaikinėje Eurolygoje kauniečiai laimėjo tik 1 iš 18 rungtynių. „Žalgiris“ nugalėjo 2014 m. balandį Kaune, o paskui „Real“ laimėjo 10 kartų iš eilės. Praėjusį sezoną madridiečiai nugalėjo 87:66 (Kaune) ir 88:81 (Madride).