„Žalgirį“ gyręs krepšinio ekspertas įžvelgė ir bėdų: „Jie turi apie tai galvoti“

Kauno „Žalgirio“ komandai Madrido „Real“ ekipa ir toliau liko neįkandama. Prieš karališkąjį klubą kauniečiai negali laimėti jau vienuolika rungtynių iš eilės.

Kauno ekipa nusileido Madrido komandai.<br> Lrytas.lt montažas
 Kauno ekipa nusileido Madrido komandai.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Nov 3, 2018, 11:19 AM, atnaujinta Nov 3, 2018, 11:45 AM

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį namų arenoje Eurolygos čempionui nusileido 79:90.

Nepadėjo net ir įspūdinga mačo pradžia, kai „Žalgiris“ jau per pirmąjį kėlinį varžovui  atseikėjo 32 taškus. Vėliau žalgiriečiams „Real“ žaidėjus stabdyti sekėsi vis sunkiau, o galiausiai ispanai Lietuvos čempionus pražudė šaltakraujiškais tolimais metimais.

„Žalgiriečiai turi dirbti ir vis dar galvoti apie ketvirtą kėlinį, kuriame pritrūksta energijos ir šviežumo, trūksta racionalaus mąstymo. Kartais perskubama.

Tiesiog reikia daryti mažiau klaidų. Jeigu pataikytume, kaip per pirmas dešimt minučių su „Real“ komanda, tai neatsilaikytų niekas“, – bendraudamas su lrytas.lt rungtynes apžvelgė krepšinio ekspertas, Alytaus „Dzūkijos“ treneris Valdemaras Chomičius.

Buvęs olimpietis gyrė žalgiriečius už energiją ir nusiteikimą bei džiaugėsi, kad net ir turėdama kur kas mažesnį biudžetą „Žalgirio“ komanda sugeba pakovoti prieš tokias stiprias komandas.

– Kokį įspūdį paliko mačas su Madrido „Real“ klubu?

– Manau, kad energija buvo aukščiausio lygio ir „Žalgiris“ buvo pasiruošęs prieš Madrido ekipą kovoti net ne šimtu, o dviem šimtais procentų.  Žinojo ką daro, kaip ginasi ir t.t.

Penkios minutės antrajame kėlinyje leido „Real“ sugrįžti į rungtynes, jie pajuto žaidimo skonį, trečiajame kėlinyje prisitaikė, atlaikė „Žalgirio“ ir jo sirgalių spaudimą ir ketvirtajame kėlinyje pademonstravę meistriškumą privedė rungtynes savo naudai.

– Kaip galima paaiškinti tokį banguotą „Žalgirio“ žaidimą?

– Tai yra krepšinis. Kada pataikai, atrodo viskas gerai sekasi ir viskas gerai daroma. O kai tik neįmeti paprasto metimo, iš karto varžovas tai jaučia ir išnaudoja.

Tokiame lygyje žaidžiant tikrai buvo padaryta per daug klaidų. Septyniolika klaidų tokiose rungtynėse yra labai nemažai.
Vėliau kai pasižiūrime, galime matyti, kad praktiškai iš šių klaidų skirtumas galutiniame rezultate ir susidarė, kadangi pataikymo procentai tai apylygiai buvo.

Žalgiriečiai turi dirbti ir galvoti apie ketvirtą kėlinį, kuriame trūksta energijos ir šviežumo, trūksta racionalaus mąstymo. Kartais perskubama.

Tiesiog reikia daryti mažiau klaidų. Jeigu pataikytume, kaip per pirmas dešimt minučių su „Real“ komanda, tai neatsilaikytų niekas.

– Geras rungtynes po ilgesnės pertraukos sužaidė Paulius Jankūnas. Patirtis davė savo?

– Vieni eina link geros formos anksčiau, o kiti vėliau. Žiūrint, koks pasiruošimas buvo. Tačiau, nebūtinai reikia taškų, kad gerai žaistum. Šiandien jis tik daugiau buvo laisvas ir pataikė metimus. Už tai galima pagirti.

Tokių jo metimų reikėjo ir antroje rungtynių pusėje. Bet jeigu ir toliau taip žais, ko gero, kad žaidimas susireguliuos, bus toks kokį ir norime matyti.

– Ar „Žalgirio“ naujoko Derricko Waltono žaidime matosi tobulėjimas?

– Buvo momentų neblogų. Jis perskubėjo tik poroje atakų. Bet supraskite, žaidėjui tinkamai įeiti į komandą dažnai reikia net dviejų mėnesių.

Pirmose rungtynėse būna emocijos, trykšta energija per kraštus.  Pirmos rungtynės būna energingos, o vėliau viskas nurimsta – reikia įeiti į ritmą, suprasti, kaip viskas vyksta.

Matome, kad jis turi techniką, greitį, metimą, jaučia kamuolį. Tereikia prisitaikyti.

– Niekaip nepavyksta įveikti „Real“ ekipos. Ar tai reiškia, kad tai labai nepalankus varžovas?

– Visada viską sudedame į krūvą. Bet kiekvienas sezonas būna skirtingas, komandos skirtingomis padėtimis ir skirtingais biudžetais. „Žalgirį“ reikia pagirti, kad su tokiu biudžetu kaip lygus su lygiu kovoja su tokiomis komandomis. Net ir laimi prieš kai kurias.

Mums reikia labiau galvoti apie save – kaip palaikyti gerą žaidimą ir eiti į priekį. Statistika ir lieka statistika. Po rungtynių visada galima komentuoti apie klaidas. Bet kas iš to? Kai laimi, tai aplinkui daug draugų, sveikinimų, o kai pralaimi, tuomet ieškoma tik priežasčių, kodėl?

Bet yra dvylika žmonių ir sunku atsakyti, kas ir kaip. Iš šalies matosi, kad vyrai žaidžia užsivedę. Gal kažko ir trūksta, bet treneris tai tikrai žino.