Eurolygos skaičiai: V. Micičiaus nelaimė, nuostabi CSKA minutė ir neįveikiamųjų duetas

Vasilije Micičiaus klaidomis pasinaudojęs Mike‘as Jamesas antrosiose iš eilės rungtynėse išplėšė pergalę Milano „Olimpia“ klubui, Tel Avivo „Maccabi“ pratęsė ilgą nesėkmių seriją Barselonoje, Maskvos CSKA per minutę nulėmė mačo su Pirėjo „Olympiakos“ komanda baigtį, Aleksejus Švedas užtikrino pirmąją Maskvos sritiers „Chimki“ pergalę, o Kauno „Žalgirio“ aukštaūgius pranokęs Gustavo Ayonas tapo naudingiausiu savaitės žaidėju.

V.Mičičiui nesiseka, CSKA ir „Real“ žengia be pralaimėjimų.<br>Euroleague.net nuotr.

Nov 3, 2018, 2:20 PM

Visa tai nutiko krepšinio Eurolygos penktajame ture.

1

Po penktojo turo Eurolygoje liko tik viena nelaimėjusi komanda – „Budučnost“. Podgoricos krepšininkai penktadienį bandė rodyti nagus, bet namie pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai 67:72.

Tuo tarpu „Chimki“ tą patį vakarą iškovojo pirmąją pergalę – savo aikštėje įtikinamai nugalėjo „Herbalife“ klubą 87:72.

2

Be nesėkmių Eurolygoje žengia dvi komandos. Per penkis turus po penkias pergales iškovojo čempiono vardą ginantis „Real“ ir CSKA. Po keturis kartus laimėjo Stambulo „Fenerbahce“ ir „Olimpia“.

„Real“ ir CSKA šį sezoną nė karto nesuklupo ne tik Eurolygoje, bet ir kituose turnyruose. Sudėjus visus oficialius turnyrus „Real“ nuo sezono pradžios laimėjo 13 rungtynių, CSKA – 10 rungtynių.

2

„Olimpia“ antras iš eilės rungtynes laimėjo tokiu pat rezultatu 81:80 (praėjusiame ture prieš „Chimki“, šiame ture – prieš Stambulo „Anadolu Efes“), ir abu kartus namie žaidusiai Milano komandai pergalę išplėšė paskutinėmis akimirkomis tris taškus pelnęs M.Jamesas. Tiesa, praėjusią savaitę jis pataikė tris baudos metimus, o šįkart varžovai nespėjo jam sutrukdyti ir amerikietis pataikė „tiesioginį“ tritaškį.

Paskutinėje atakoje M.Jamesas, žaisdamas vienas prieš vieną, suklaidino „Anadolu Efes“ gynėją V.Micičių. Buvęs žalgirietis tą vakarą buvo dvigubas nelaimėlis. Jis likus 18 sek. (Stambulo komanda tuo metu pirmavo 80:78) nepataikė nė vieno iš dviejų baudos metimų...

Beje, M.Jamesas pelnė 15 taškų ir buvo rezultatyviausias „Olimpia“ žaidėjas, tačiau taiklumu nepasižymėjo. Jis pataikė tik 2 iš 10 dvitaškių ir 2 iš 10 tritaškių. Įdomu, kad V.Micičius irgi įmetė 15 taškų.

5

„Real“ puolėjas Rudy Fernandezas per rungtynes Kaune į „Žalgirio“ krepšį įmetė 5 tritaškius ir pelnė 15 taškų (0/3 dvitaškių, 5/7 tritaškių). Madridiečių pergalę nulėmęs R.Fernandezas šį sezoną įmeta vidutiniškai 10 taškų ir labai taikliai atakuoja iš toli. 33-ejų metų krepšininkas per penkis turus pataikė 14 iš 25 tritaškių (56 proc.). Tuo tarpu iš arčiau veteranas meta daug rečiau ir ne taip taikliai – įmetė tik 2 iš 9 dvitaškių (22,2 proc.).

6

Per „Fenerbahce“ ir Miuncheno „Bayern“ rungtynes didžiausias skirtumas buvo vos 6 taškai („Fenerbahce“ antrajame kėlinyje pirmavo 43:37, ketvirtajame – 86:80). Vis dėlto labai lygiame mače didesnė Stambulo krepšininkų patirtis nulėmė jų pergalę 88:84.

8

CSKA krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje vos per 45 sek. į „Olympiakos“ krepšį įmetė 8 taškus (du tritaškius pataikė Sergio Rodriguezas, dvitaškį pataikė Willas Clyburnas) ir persvėrė rezultatą 43:39. Po šio spurto „armiečiai“ nebeleido varžovams išsiveržti į priekį, nugalėjo 69:65 ir pratęsė pergalių seriją. Maskvos komanda šį sezoną laimėjo visas 10 oficialių rungtynių (po 5 – Eurolygoje ir Rusijos lygoje).

9

„Maccabi“ jau devintąjį kartą iš eilės pralaimėjo Barselonoje. Tel Avivo komanda pastarąjį kartą svečiuose „Barcelona“ ekipą įveikė 2005 metais, o paskui iš visų išvykų grįžo tuščiomis. Ketvirtadienį „mėlyni-granatiniai“ nepaliko „geltoniesiems“ jokų šansų: jau trečiajame kėlinyje įgijo beveik 20 taškų persvarą ir nugalėjo 74:58.

9

Nė vieno „Herbalife“ krepšininko rezultatyvumas šiame ture nebuvo dviženklis. Rezultatyviausiai žaidę D.J.Strawberry ir Anžejus Pasečnikas pelnė vos po 9 taškus.

15

Į „Žalgirio“ areną vėl atėjo daugiau nei 15 tūkstančių žiūrovų. Tačiau kauniečiai ir vėl skirstėsi liūdni, nes Lietuvos čempionai išbarstė pirmajame kėlinyje įgytą persvarą (32:18) ir nusileido „Real“ klubui 79:90.

Šiame ture daugiau nei dešimt tūkstančių žiūrovų taip pat susirinko Vitorijoje (11089) ir Milane (10154).

24

Rezultatyviausias turo krepšininkas vėl buvo „Chimki“ lyderis A.Švedas. Jis pelnė 24 taškus (3/6 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 3/4 baudos).

A.Švedas įmeta vidutiniškai 25,6 taško ir užtikrintai pirmauja Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Antrąją vietą užima „Olimpia“ gynėjas Mike‘as Jamesas (19,2 tšk.), trečiąją – „Fenerbahçe“ vidurio puolėjas Janas Vesely (16,2 tšk.).

26

Didžiausiu 26 taškų skirtumu šiame ture laimėjo Vitorijos „Baskonia“, sutriuškinusi Stambulo „Darussafaka“ komandą 82:56. „Darussafaka“ antrąjį kartą žaidė Vitorijoje ir antrąjį kartą pralaimėjo didesniu nei 20 taškų skirtumu.

30

Naudingiausiu turo krepšininku pripažintas 30 balų surinkęs „Real“ aukštaūgis G.Ayonas. Meksikietis per rungtynes su „Žalgiriu“ pelnė 13 taškų (4/5 dvitaškiai, 5/8 baudos), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 8 pražangas ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Į turo naudingiausiųjų penketą pateko du lietuviai. Trečiąją vietą užėmė „Olimpia“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis (28 balai), ketvirtąją – „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas (27).

Eurolyga. 5 turas

Maskvos CSKA – Pirėjo „Olympiakos“ 69:65. S.Rodriguezas 20, W.Clyburnas 17, C.Higginsas 11/ V.Spanoulis 16, G.Printezis 14, N.Williamsas-Gossas 13. 9052 žiūrovai.

Vitorijos „Baskonia“ – Stambulo „Darussafaka“ 82:56. T.Šengelija 13, D.Hilliardas 12, V.Poirier 10, 10 atk.kam./ O.Savaşas ir M.Ericas po 12. 11089 žiūrovai.

Stambulo „Fenerbahçe“ – Miuncheno „Bayern“ 88:84. L.Datome 19, J.Vesely 16, N.Kaliničius 11, K.Sloukas 8, 10 rez.perd./ D.Bookeris 15, V.Lučičius 13, S.Jovičius 12, P.Koponenas 11. 8868 žiūrovai.

„Barcelona“ – Tel Avivo „Maccabi“ 74:58. V.Claveris 14, K.Kuricas 13, A.Tomičius 12/ A.Caloiaro 11, J.O‘Bryantas 10. 6772 žiūrovai.

„Chimki“ – Las Palmaso „Herbalife“ 87:72. A.Švedas 24, T.Crockeris 17, A.Gillas 15/ G.J.Strawberry ir A.Pasečnikas po 9. 4921 žiūrovas.

Podgoricos „Budučnost“ – Atėnų „Panathinaikos“ 67:72. A.Omičius 16, 10 atk.kam., N.Ivanovičius 12/ D.Thomasas 14, G.Papapetrou 13, N.Kalathis 10. 4924 žiūrovai.

Milano „Olimpia“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 81:80. M.Jamesas 15, V.Micovas 14, A.Gudaitis 13, 11 atk.kam., ... M.Kuzminskas 7/ A.Moermanas 23, V.Micičius 15, T.Pleissas 10. 10154 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“ 79:90. P.Jankūnas 18, N.Woltersas 16, B.Daviesas 11, E.Ulanovas 10/ A.Randolphas 16, R.Fernandezas 15, G.Ayonas 13, 10 atk.kam., S.Llullis 10. 15105 žiūrovai.