Žalgiriečių pasirodymas Kaune – su sulaužyta tradicija ir rekordiniais skaičiais

Eurolygos rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Barselonos „Barcelona“ klubų pranešėjas į sausakimšos „Žalgirio“ arenos vidurį kvietė Keviną Pangosą. Buvusio žalgiriečio aikštės viduryje jau laukė Kauno ekipos sporto direktorius Robertas Javtokas.

Žalgiriečiai namuose po pratęsimo krito prieš Barselonos ekipą.<br> G.Bitvinsko nuotr.
K.Pangosas sublizgėjo svarbiausiu momentu.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Nov 17, 2018, 10:17 AM, atnaujinta Nov 17, 2018, 10:53 AM

15 tūkstančių sirgalių kėlėsi iš savo vietų ir gerą minutę dėkojo buvusiam žalgiriečiui už praėjusius du sezonus, kuriuos žaidėjas praleido vilkėdamas žaliai-baltus marškinėlius.

Vis dėlto K.Pangosas gerumu neatsidėkojo. Priešingai – tapo pagrindiniu „Žalgirio“ skriaudiku lemiamomis rungtynių akimirkomis.

„Žalgiris“ rungtynių kontrolę atidavė jau pirmomis susitikimo minutėmis, o prisivyti pavyko tik tiksint ketvirtojo kėlinio paskutinei minutei.

Aaronas White’as krovė kamuolį iš viršaus ir pirmą kartą po 39 žaidimo minučių išlygino rezultatą (76:76) tuo pačiu pakeldamas iš savo vietų visus sirgalius. Sausakimša arena pašėlo, o dar kartą sėkmingai gynyboje sužaidę kauniečiai savo rankose laikė pergalę lemti galėjusią ataką.

Beprotiškoje atmosferoje galėjo įvykti stebuklas, mat likus 20 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, po netaiklios svečių atakos žalgiriečiai atsikovojo kamuolį gynyboje.

Nate’as Woltersas pasileido link varžovų krepšio, bandė apžaisti kelis „Barcelona“ gynėjus, tačiau paskutiniu momentu nusprendė atlikti perdavimą prie baudų metimo linijos stovėjusiam Brandonui Daviesui.

Arenoje susirinkę žmonės sugniaužė kvapą, o B.Daviesas nedvejojo. Stipriai atsispyrė ir kiek pakybojęs ore išmetė kamuolį, tačiau kietas metimas tikslo nepasiekė.

Arena atsiduso, o komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomo kėlinuko metu iniciatyvos varžovų gretose ėmėsi ne kas kitas, o K.Pangosas. Gynėjas pirmiausiai smeigė tritaškį, o po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos pertraukėlės sėkmingai prasiveržė po krepšiu ir pelnė dar du taškus (83:76). Antrą kartą tų pačių klaidų nekartoję ispanai išsivežė pergalę iš Kauno – 88:85.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius rungtynių momentus ir žaidimo detales, kurios lėmė ketvirtąjį kauniečių pralaimėjimą namuose.

Sulaužyta pirmojo kėlinio tradicija

Pirmą kartą šiame Eurolygos sezone „Žalgiris“ pralaimėjo pirmąjį kėlinį (18:23). Iki tol žaistose rungtynėse kauniečiai keturis kartus laimėjo pirmuosius rungtynių ketvirčius ir du syk po pirmojo kėlinio buvo surinkę tiek pat taškų kiek varžovai.

Iki penktadienio vakaro rungtynių prieš „Barcelona“ buvome įpratę matyti labai solidžią žalgiriečių rungtynių pradžią, o banguotas žaidimas sugriūdavo lemiamo ketvirčio metu.

Tačiau šį kartą viskas klostėsi atvirkščiai.

Kaip paaiškėjo po rungtynių, „Žalgirio“ trenerių štabas nesitikėjo, jog varžovai taip kibiai ginsis, ypač „Barcelona“ gynėjų grandis.

„Šiandien man buvo skausminga, kad jie labiau griebė mūsų įžaidėjus už gerklės, nei mes griebėme jų įžaidėjus už gerklės“, – apie varžovų kietą gynybą kalbėjo Š.Jasikevičius.

Jau pirmosiomis kauniečių atakos atskleidė, jog varžovų treneris Svetislavas Pesičius puikiai paruošė komandos gynybos strategiją. Kauniečių sprendimai atrodė neapgalvoti, o „Barcelona“ krepšininkai nujautė kur ir ką ruošiasi daryti „Žalgirio“ žaidėjai.

Keletą kartų kauniečius tiesiog lydėjo sėkmė, kai paskutinėmis atakos sekundėmis sėkmingai atakas baigdavo Thomas Walkupas ar Nate’as Woltersas. Tačiau buvo tokių desperatiškų momentų, kurių metu „Žalgirio“ įžaidėjai patys nežinojo kurį derinį atlieka, o nuo tritaškio linijos verždavosi aukštaūgiai – Paulius Jankūnas ar A.White’as.

Pirmasis kėlinys priminė mokinuką, kuris į pamoką atėjo neparuošęs namų darbų.

Rekordinis mestų tritaškių skaičius

Ketvirtadienio vakarą pataikytų Eurolygos tritaškių rekordą pagerinusi Podgoricos „Buducnost“ krepšininkai įmetė net 21 taiklų tolimą metimą.

„Žalgirio“ ekipa dvikovoje prieš Ispanijos klubą išmetė 22 tolimus metimus, o tai buvo šio sezono kauniečių rekordas. Iki šiol daugiausiai tritaškių metimų, po 18 skriejo į „Buducnost“ ir „Real“ krepšius.

Toks tolimų metimų kiekis aiškiai parodė, jog išankstinis Š.Jasikevičiaus planas nesuveikė. Jau antrojo ketvirčio metu „Žalgiris“ ėmėsi plano „B“ ir pradėjo dažniau atakuoti iš toli.

Varžovai puikiai išanalizavo kauniečių derinius ir uždarė visus kelius link krepšio. P.Jankūno žaidimo nugara praktiškai nematėme, o B.Daviesas buvo priverstas atakuoti iš vidutinio nuotolio.

„Barcelona“ komandinė gynyba ir susispaudimas baudos aikštelėje atvėrė laisvus plotus prie tritaškio linijos. Tiesa, kauniečių taikiklis nebuvo sukalibruotas ir tikslą pasiekė tik 5 tolimi metimai iš 22 mestų.

Tiesa, „Barcelona“ ekipos treneris teigė, jog provokuoti „Žalgirį“ mesti tolimus metimus nebuvo suplanavęs, o papildomą dėmesį norėjo skirti kitų žaidėjų priežiūrai.

„Mes žinojome koks geras metikas yra Artūras Milaknis. „Žalgiris“ keitė žaidimo ritmą ir pabaigoje jie turėjo šansų. Mes turėjome planą kaip stabdyti A.Milaknį, bet tai nebuvo svarbiausia. Mūsų tikslas buvo stabdyti Paulių Jankūną ir Edgarą Ulanovą“, – komandos žaidimo planą atskleidė S.Pesičius.

Galima sakyti, kad planas pavyko, mat visi trys lietuviai bėdų puolime nepridarė ir žaidė žemiau savo galimybių ribos.

Detalės leidusios grįžti į rungtynes ir naujojo lyderio paieškos

A.White’as sužaidė karjerjos rungtynes pelnydamas 21 tašką, atkovodamas 8 kamuolius bei surinkdamas 31 naudingumo balą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos kiek daugiau nei 3 minutėms varžovai padidino „Žalgirio“ deficitą iki 11 taškų (63:74). Atrodė, kad rungtynės baigtos, tačiau kauniečiai griebėsi šiaudo – pradėjo spausti savo varžovus.

Savo aikštės pusėje kamuolį pametė Viktoras Claveras, o B.Daviesas šią klaidą išnaudojo pataikydamas du baudos metimus (67:74). Sėkmingai gynyboje dirbę kauniečiai išprovokavo dar vieną ispanų pražangą, o A.White’as dar labiau sumažino atsilikimą (69:74).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje A.White’o buvo visur. Tiek gynyboje, tiek puolime.

„Matėme praėjusio sezono Aaroną White'ą. Gal net geresnę jo versiją“, – po varžybų savo auklėtinio žaidimą gyrė Š.Jasikevičius.

Likus mažiau nei minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos dar vienas sėkmingas A.White’o epizodas – galingas dėjimas ir rezultatas lygus – 76:76, o komandos keliauja į pratęsimą.

Amerikietis neabejotinai buvo pagrindinis „Žalgirio“ herojus, kuris suteikė šansą išplėšti pergalę. Tiesa, be keitimų paskutines  15 rungtynių minučių žaidęs aukštaūgis pratęsimo metu tiesiog nebeturėjo „kvapo“.

Nors A.White’as buvo naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas, dar vieną sėkmingą pasirodymą surengė šio sezono kauniečių pagrindinis puolimo ginklas N.Woltersas. Įžaidėjas vėl buvo rezultatyvus bei pelnė 19 taškų.

Šį sezoną „Žalgirio“ ekipoje trūksta skirtingų žaidėjų indėlio puolime. Marius Grigonis į krepšį žiūri retai, o Leo Westermannas žaidžia banguotai. Trūksta stabilumo ir A.Milaknio žaidime, o E.Ulanovas kol kas neprimena to žaidėjo, kurį matėme praėjusiame sezone.