Eurolygos skaičiai. Trenerių sugrįžimas, S. Rodriguezo stebuklai ir Ž. Obradovičiaus jubiliejus

Nauji treneriai nesustabdė Tel Avivo „Maccabi“ ir Vitorijos „Baskonia“ nuopolių, Aleksejus Švedas išjudino „Chimki“ komandą, Nikas Kalathis ir Tornikė Šengelija šiurpino savo sirgalius prastu taiklumu, Željko Obradovičius iškovojo jubiliejinę pergalę Stambulo „Fenerbahçe“ klube, o Sergio Rodriguezo tritaškiai nuskandino Kauno „Žalgirį“.

Ž.Obradovičiui praėjusios rungtynės buvo jubiliejinės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
CSKA po pratęsimo Eurolygoje sugebėjo įveikti Lietuvos čempionus.<br>euroleague.net nuotr.
„Žalgirio“ įžaidėjas N.Woltersas nesulaikė CSKA snaiperio S.Rodriguezo.<br>CSKA nuotr.
Rusai liaupsino S.Rodriguezą.<br>Eurolegaue.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 22, 2018, 3:21 PM, atnaujinta Nov 22, 2018, 3:22 PM

Tai nutiko krepšinio Eurolygos aštuntajame ture.

0. „Real“ ir CSKA pralaimėjimų skiltyje vis dar įrašytas nulis. Šie du klubai laimėjo visas 8 rungtynes ir dalijasi pirmąją vietą. 7 pergales iškovojo „Fenerbahçe“, po 6 – „Anadolu Efes“ ir „Olimpia“.

1. „Maccabi“, „Budućnost“ ir „Darüşşafaka“ pasiekė tik po 1 pergalę. Šios komandos dalijasi paskutinę vietą. Po 2 kartus laimėjo „Herbalife“, „Baskonia“ ir „Chimki“.

2. Prieš šį turą du klubai pakeitė trenerius: prie „Baskonia“ vairo stojo kroatas Velimiras Perasovičius, prie „Maccabi“ – graikas Giannis Sfairopoulos. Abu krepšinio specialistai dar praėjusį sezoną dirbo kitose Eurolygos komandose, o šią savaitę pergalingai grįžti į svarbiausią žemyno turnyrą nepavyko nei vienam, nei kitam.

G.Sfairopoulo treniruojamas „Maccabi“ antradienį išvykoje jau antrajame kėlinyje dviženkliu skirtumu atsiliko nuo „Anadolu Efes“ klubo ir patyrė pralaimėjimą 77:90.

V.Perasovičiaus treniruojama „Baskonia“ trečiadienį irgi svečiuose visas rungtynes mynė ant kulnų „Olimpia“ komandai, bet nuo antrojo kėlinio pradžios nė karto nepersvėrė rezultato ir pralaimėjo 90:93.

3. Šį sezoną Eurolygoje buvo sužaisti trys pratęsimai. Visuose trijuose pratęsimuose kovojo „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai laimėjo pirmąsias pratęstas rungtynes išvykoje su „Panathinaikos“, bet per du pastaruosius turus namie nusileido „Barcelona“ ir šį trečiadienį išvykoje – CSKA komandai 97:99.

3. „Olympiakos“ laimėjo visas trejas oficialias rungtynes su „Bayern“ klubu. Antradienį šie klubai susitiko vos trečią kartą istorijoje, o trečioji dvikova baigėsi taip pat, kaip ir dvi pirmosios – Pirėjo komandos pergale. Tiesa, namie žaidęs „Bayern“ neleido varžovams įgyti didelės persvaros, bet turėjo pripažinti svečių pranašumą 62:72.

5. „Fenerbahçe“ tapo penktąja komanda, šį sezoną per Eurolygos rungtynes įmetusia 100 ar daugiau taškų. Antradienį „Fenerbahçe“ namie nė karto neleido varžovams persverti rezultato ir nesunkiai nugalėjo kitą Stambulo ekipą „Darüşşafaka“ 100:79.

Sezono rezultatyvumo rekordas priklauso „Bayern“ (116 taškų į „Darüşşafaka“ krepšį). Triženklę ribą šį rudenį taip pat pasiekė „Real“ (109 taškai irgi į „Darüşşafaka“ krepšį), CSKA (106 taškai į „Herbalife“ krepšį) ir „Panathinaikos“ (102 taškai į „Herbalife“ krepšį).

6. „Darüşşafaka“ patyrė jau šeštąjį iš eilės pralaimėjimą. Tai – ilgiausia besitęsianti nesėkmių serija Eurolygoje. Penktą kartą iš eilės šiame ture pralaimėjo „Maccabi“.

Sezono pradžioje šešias iš eilės nesėkmes patyrė „Budućnost“, bet dar septintajame ture Juodkalnijos klubas pamatė šviesą tunelio gale.

6. „Baskonia“ lyderis Tornikė Šengelija per rungtynes su „Olimpia“ ekipa 6 kartus stojo prie baudos metimų linijos tačiau nepataikė nė sykio! Visa Vitorijos komanda įmetė vos 4 baudas (iš 11 bandymų).

T.Šengelijos baudos metimų taiklumas visą karjerą nebuvo geras, tačiau ir nebuvo košmariškai prastas. Praėjusį sezoną gruzinas pataikė 68,1 proc. baudų, šį sezoną po prasto pasirodymo Milane jo taiklumas smuktelėjo iki 60,5 proc.

7. Jau septintąsias iš eilės „Panathinaikos“ ir „Barcelona“ rungtynes laimėjo šeimininkai. 2015 metais pradėta tradicija trečiadienį nebuvo sulaužyta Atėnuose, kur „Panathinaikos“ beveik visą laiką pirmavo nedideliu skirtumu ir šventė pergalę 76:70.

11. CSKA gynėjas Sergio Rodriguezas per rungtynių su „Žalgiriu“ ketvirtojo kėlinio paskutines 3 min. pelnė 11 taškų. Likus žaisti 3 min. Maskvos komanda atsiliko 71:80 (tai buvo didžiausias skirtumas rungtynėse), bet ispanas pataikė tris tritaškius bei dvitaškį ir išplėšė pratęsimą. O per papildomas minutes CSKA iškovojo pergalę.

Iš viso S.Rodriguezas įmetė 24 taškus (2/6 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 2/2 baudų) ir buvo rezultatyviausias aštuntojo turo žaidėjas. Jo vidurkis yra 12,4 taško.

12. „Panathinaikos“ vedlys Nikas Kalathis per rungtynes su „Barcelona“ komanda atliko net 12 rezultatyvių perdavimų. Tačiau graikų kilmės amerikiečio taiklumas buvo pasibaisėtinas. Jis pataikė tik 1 iš 5 dvitaškių, nė vieno iš 4 tritaškių, nė vienos iš 2 baudų ir pelnė tik 2 taškus.

N.Kalačio rezultatyvumo vidurkis yra 10 taškų, o pagal rezultatyvius perdavimus jis Eurolygoje tvirtai užima pirmąją vietą (vid. 9).

13. „Real“ krepšininkams pergalę prieš „Herbalife“ komandą užtikrino trečiojo kėlinio pradžioje pelnyti 13 taškų iš eilės. Svečiai iš Kanarų salų daugiau nei du kėlinius rodė aštrius nagus ir 22-ąją min. rezultatas dar buvo lygus 47:47. Tačiau tada madridiečiai pabėgo nuo varžovų ir nugalėjo tuo pačiu 13 taškų skirtumu 89:76.

30. Naudingiausiu turo krepšininku pripažintas 30 balų surinkęs „Chimki“ lyderis Aleksejus Švedas. Trečiadienį „Chimki“ įtikinamai nugalėjo „Budućnost“ komandą 85:69, o A.Švedas per 35,5 min. pelnė 22 taškus (1/3 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 8/8 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 pražangas.

Taip pat 30 naudingumo balų surinko „Baskonia“ vidurio puolėjas Vincent‘as Poirier, tačiau jo komanda trečiadienį patyrė pralaimėjimą.

Beje, A.Švedas pirmauja Eurolygoje pagal pelnomus taškus (vid. 25,3), naudingumo balus (25) ir išprovokuotas pražangas (6,4) bei yra trečias pagal rezultatyvius perdavimus (7). Tiesa, jis yra ir dažniausiai klystantis Eurolygos krepšininkas (vid. 4,1).

300. Željko Obradovičius iškovojo 300-ąją pergalę treniruodamas „Fenerbahçe“ krepšininkus (skaičiuojant visus turnyrus). Stambulo klube serbas dirba nuo 2013 metų, o jam vadovaujant „Fenerbahçe“ kartą tapo Eurolygos čempionu (2017 m.), keturis kartus – Turkijos čempionu (2014, 2016, 2017 ir 2018 m.), kartą iškovojo Turkijos taurę (2016 m.) ir tris kartus – Turkijos supertaurę (2013, 2016 ir 2017 m.).

Eurolyga. 8 turas

Stambulo „Anadolu Efes“ – Tel Avivo „Maccabi“ 90:77. T.Pleissas ir B.Dunstonas po 14, V.Micičius ir Sh.Larkinas po 12/ J.O‘Bryantas 19, A.Tyusas 12. 3853 žiūrovai.

Stambulo „Fenerbahçe“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 100:79. M.Mahmutoglu 16, B.Dixonas 15, M.Guduričius, J.Vesely ir J.Lauvergne‘is po 13/ M.Ericas 17, R.McCallumas 16. 7380 žiūrovų.

Miuncheno „Bayern“ – Pirėjo „Olympiakos“ 62:72. D.Williamsas ir V.Lučičius po 15/ Z.LeDay 12, N.Milutinovas 11. 5953 žiūrovai.

Madrido „Real“ – Las Palmaso „Herbalife“ 89:76. A.Randolphas 20, 10 atk.kam., K.Prepeličius 13, F.Campazzo 10/ D.J.Strawberry 20, E.Baezas 14. 7328 žiūrovai.

„Chimki“ – Podgoricos „Budućnost“ 85:69. A.Švedas 22, J.Mickey 17, S.Markovičius 12/ E.Clarkas 19, A.Omičius 10. 3573 žiūrovai.

Atėnų „Panathinaikos“ – „Barcelona“ 76:70. D.Thomasas 14, S.Lasme 11/ K.Kuricas 17, K.Seraphinas 15, Th.Heurtelis 12. 10935 žiūrovai.

Milano „Olimpia“ – Vitorijos „Baskonia“ 93:90. V.Micovas 22, M.Jamesas 20, C.Jerrellsas 13, J.Brooksas 12, ... A.Gudaitis 6, M.Kuzminskas 5/ V.Poirier 18, 10 atk.kam., M.Janningas 18, L.Vildoza 15. 8178 žiūrovai.

Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 99:97 (po pratęsimo). S.Rodriguezas 24, C.Higginsas 23, W.Clyburnas 15, 13 atk.kam., N.De Colo 13/ A.Kavaliauskas 19, N.Woltersas 14, M.Grigonis ir A.White‘as po 13, L.Westermannas 11. 6922 žiūrovai.