Rusų žvilgsnis į „Žalgirio“ ir CSKA mūšį: „Sovietinė klasika – ugnis!“

Kauno „Žalgiriui“ trečiadienį vėl nepavyko varžovų arenoje parklupdyti Maskvos CSKA klubo. Lietuvos čempionai po pratęsimo pripažino varžovų pranašumą 97:99, o emocijų apimtai Rusijos žiniasklaidai dramatiškos rungtynės vėl sukėlė prisiminimus apie praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje vykusius „Žalgirio“ ir CSKA mūšius.

Maskvos CSKA ekipa po pratęsimo palaužė žalgiriečius.<br> Lrytas.lt montažas
 Rusai liaupsino S.Rodriguezą.<br> Euroleague.net nuotr.
 Rungtynių Maskvoje akimirkos.<br> cskabasket.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Nov 22, 2018, 12:10 PM, atnaujinta Nov 22, 2018, 12:55 PM

„CSKA prieš „Žalgirį“ su Š.Jasikevičiumi – visada klasika“, - straipsnį apie trečiadienį žaistas rungtynes pavadino sports.ru interneto svetainė.

„Kaip devintojo dešimtmečio finaluose. CSKA ir „Žalgiris“ sužaidė superrungtynes su pratęsimu“, - antraštėje rašė sporto dienraštis „Sovetskij sport“.

„Prieš kiekvienas CSKA ir „Žalgirio“ rungtynes prisiminti jų mūšius SSRS čempionatų finaluose, vykusius XX amžiaus devintajame dešimtmetyje, pats laikau kvailu įpročiu. Visgi dabartiniai klubai, neskaitant jų pavadinimų ir miestų, neturi nieko bendro su ankstesniaisiais. Tačiau šį kartą palyginimai su finalais, vykusiais prieš 30 metų, visiškai tinka, - rašė „Sovetskij sport“ apžvalgininkas. – Intriguojančios rungtynės truko dvi su puse valandos, ir likti abejingu per jas buvo neįmanoma. Tai buvo superkrepšinis be jokių išlygų. Visai kaip devintajame dešimtmetyje“.

Palyginimų su sovietinių laikų finalais neišvengė ir championat.com interneto svetainė, vieną straipsnį apie šias rungtynes pavadinusi: „Sovietinė klasika – ugnis!“

„CSKA ir „Žalgiris“ pastaraisiais metais buvo skirtingų svorio kategorijų komandos, bet vis tiek kapodavosi iš peties. Šios rungtynės netapo išimtimi: lietuviai jau buvo pasirengę išsivežti iš Maskvos pergalę, bet to nenorėjo Sergio Rodriguezas. O paskui jau „armiečiai“ vos neatidavė pergalės. Tačiau paskutinėje atakoje svečiams nepasisekė ir nugalėjo Dimitrio Itoudžio komanda.

Geriausios sezono rungtynės jau sužaistos?“ – retoriškai klausė championat.com.

„Net sunku įvertinti, kiek „armiečių“ krepšininkai ir jų štabas išeikvojo jėgų ir nervų. Rungtynės su senais pažįstamais buvo neįtikėtinai sunkios, o perlaužiant jų eigą savo naudai, reikėjo begalės pastangų ir didvyriškumo, - rašė sporto dienraštis „Sport Ekspress“. – Tokios rungtynės visada sukelia prieštaringas emocijas. Kai kuriems, ypač neutraliems žiūrovams – susižavėjimą dėl verdančių aistrų ir painios intrigos. Tačiau specialistai ir krepšinio estetai gali pastebėti ne puolimo triumfą, bet nepakankamai gerą abiejų komandų gynybą, ne vienų žygdarbius, bet kitų klaidas“.

„Šį sezoną ne kartą matėme, kad „armiečiai“ buksuoja du ar tris kėlinius, ir įsibėgėja labai lėtai, - priminė „Sovetskij sport“. – Tačiau tuomet jie patys neiškart įjungdavo aukščiausią pavarą. Šįkart apie jokį taupymąsi nebuvo nė kalbos. CSKA nuo pirmųjų minučių žaidė visa jėga, bet pranokti varžovų nesugebėjo. Dalgis atsitrenkė į akmenį.

Akmuo šiuo atveju buvo „Žalgirio“ gynyba. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai spėdavo ir susitelkti po krepšiu, ir kontroliuoti CSKA snaiperius už tritaškio linijos. Be to, lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių. O jiems dar ir sekėsi. Kaip tada, kai Leo Westermannas, vasarą grįžęs į „Žalgirį“ po metus trukusio apsilankymo maskviečių stovykloje, pataikė tritaškį iš aikštės vidurio“.

sports.ru irgi pabrėžė, kad CSKA buvo per plauką nuo pirmosios nesėkmės: „Iš tribūnos atrodė taip: CSKA judėjo pirmojo pralaimėjimo šį sezoną ir dar vieno pralaimėjimo nuo „Žalgirio“ link. Ir atrodė, jog CSKA visiškai vertas pralaimėti. „Armiečiai“ nusiledio kovodami dėl atšokusių kamuolių. Puolant trūko sumanumo. Kamuolys nejudėjo ir viskas buvo atliekama individualiais veiksmais. Krepšininkai nežinojo, kaip stabdyti išradingas ir įvairias svečių atakas, per kurias tai Antanas Kavaliauskas dominavo baudos aikštelėje, tai Nate‘as Woltersas pataikydavo savo sklandančius dvitaškius, tai Leo Westermannas įmesdavo iš toli, tai Thomasas Walkupas sukurdavo kokį nors gatvės krepšinio triuką.

Tačiau CSKA atrėmė lemiamas atakas, o kitoje aikštės pusėje visiškai pasikliovė S.Rodriguezu. Užtvara, atsitraukimas, aukštas šuolis, maksimali parabolė – ir tritaškis. Ispanas surengė tris tokius pasirodymus, o paskui dar pridėjo ir prasiveržimą po varžovų krepšiu“.

S.Rodriguezą pagyromis apipylė ir kiti Rusijos krepšinio apžvalgininkai.

„Tada į sceną žengė S.Rodriguezas. Nežinia, kur jis paliko superdidvyrio kaukę ir apsiaustą, bet būtent ispanas išgelbėjo komandą nuo pralaimėjimo, - gynėjo žygdarbius aprašė „Sport Ekspress“. – Jis per porą minučių pelnė 11 taškų: pradėjo tolimu metimu, paskui pataikė staigų tritaškį, vėliau dar vienu taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą! Ir visa tai padarė paskutinėmis minutėmis, kai psichologinė įtampa pasiekė aukščiausią tašką.

Lemiamu rungtynių epizodu galėjo tapti dar vienas S.Rodriguezo tritaškis likus 64 sek. iki pratęsimo pabaigos. Tačiau „Žalgiris“ vėl kažkokiu būdu išlygino rezultatą.

CSKA aštuntąją pergalę tiesiog išplėšė dantimis“.

„S.Rodriguezas vaikščiojo vandeniu“, - palygino championat.com.