Kitas požiūris: „Žalgiriui“ įveikti „Olimpia“ padėjo kelios netikėtos sėkmės

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ rūbinėje kunkuliavo dar nematytos emocijos. Kauniečiai pirmą kartą šiame Eurolygos sezone padovanojo ilgai lauktą namų pergalę: savo sirgalių akivaizdoje jie parklupdė italų Milano „Olimpia“ krepšininkus 83:78.

Kauniečiai namuose iškovojo pirmąją pergalę.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Nov 30, 2018, 4:33 PM

Iki dvikovos prieš italus „Žalgiris“ namuose buvo suklupęs visus penkis kartus iš eilės. Tačiau monstrišką formą demonstruojantis Brandonas Daviesas šį kartą ištempė kauniečius į išsvajotą pergalę.

„Jausmas labai geras. Mes kovojome visas rungtynes prieš gerą varžovą, – po dvikovos kalbėjo B.Daviesas. – Tačiau visa tai – dėl sirgalių. Jie mus palaikė sunkiu metu, kai turėjome tokią pralaimėjimų seriją namuose. Jie ir buvo priežastimi, kodėl ši pergalė buvo dar svarbesnė“, – sakė 27 metų 208 cm ūgio krepšininkas.

Antras rungtynes iš eilės amerikietis fiksuoja dvigubą dviženklį. Dvikovoje su „Olimpia“ žalgirietis pelnė 27 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus. Praėjusios savaitės dvikovoje prieš Maskvos srities „Chimki“ B.Daviesas surinko net 39 naudingumo balus.

„Žalgiris“ iškovojo ketvirtąją pergalę Eurolygoje. Gruodžio 6 dieną kauniečiai namuose priims svečius iš Graikijos – Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius rungtynių aspektus lėmusius pirmąją kauniečių pergalę „Žalgirio“ arenoje.

Spurtas 18:0

Pirmajame kėlinyje buksavę žalgiriečiai prabudo antrajame. Aktyvesnė ir agresyvesnė gynyba davė vaisių. Varžovų gynėjus pradėjęs spausti „Žalgiris“ išprovokavo kelias vaikiškas italų klaidas, o kitoje pusėje sėkmingai užbaigė atakas iš po krepšio.

Įdomu tai, jog net 7-ias antrojo kėlinio minutes „Žalgirio“ žaidėjai sugebėjo aktyviai gintis neprasižengdami, o pirmąją komandinę pražanga užsidirbo likus tik 3 minutėms iki ilgosios pertraukos.

Spurto metu „Žalgiris“ tiesiog „suko“ kamuolį puolime. Milano ekipa nesugebėjo kantriai gintis 24 atakos sekundes, o kauniečiai puikiai tuo pasinaudojo.

„Olimpia“ nėra labai kantrūs gynyboje. Jei ilgai sukame kamuolį, jiems reikia rotuotis ir gynyboje atsiranda spragų, kuriomis mes pasinaudojome“, – spurto paslaptį atskleidė žalgirietis Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“ rungtynėse su „Olimpia“ atliko net 27 rezultatyvius perdavimus. Tai yra šio sezono kauniečių rekordas. Šis statistinis skaičius puikiai iliustruoja „Žalgirio“ komandinio žaidimo svarbą bei puikų dalijimąsi kamuoliu. Tai buvo vienas iš pergalės raktų.

„Superherojaus” benefisas

Pirmosios septynios „Žalgirio“ atakos baigėsi metimais iš po krepšio, o didžiąją dalį jų atliko B.Daviesas. Rungtynių pradžia atskleidė, su kuo ir kaip kauniečiai bandys laužti svečių iš Milano gynybą.

B.Daviesas surinko 35 naudingumo balus, o Š.Jasikevičiaus planas ir vėl suveikė.

Ketvirtadienio vakarą žiūrovai galėjo išvysti dviejų „bokštų“ dvikovą. Svečių gretose sunkiai stabdomas draskėsi Artūras Gudaitis, o „Žalgirio“ arenoje susirinkusius sirgalius iš savo vietų kėlė B.Daviesas.

Tai buvo sunkiasvorių dvikovą, kurią šį kartą laimėjo amerikietis, pasipuošęs žaliais marškinėliais. B.Daviesas turėtų būti dėkingas ir jį puikiai kamuoliais maitinusiems komandoms draugams.

Nathanas Woltersas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o dar 6 pridėjo Leo Westermannas. Didžiąją dalį „Žalgirio“ įžaidėjų perdavimu vainikavo B.Davieso taiklūs metimai.

208 centimetrų „centras“ puikiai atakavo ne tik iš po krepšio, bet sėkmingai atakas baigė ir metimais iš vidutinio nuotolio. Ateityje šis ginklas gali duoti dar daugiau naudos ir praplėsti „Žalgirio“ puolimą ant perimetro.

Sėkmės ingredientas

„Olimpia“ lyderiui Mike’ui Jamesui vizitas Kaune nesusiklostė sėkmingai. 39 minutes ir 52 sekundes aikštėje praleidęs amerikietis pramestus metimus galėjo teisinti nuovargiu. Milano įžaidėjas išmetė net 17 metimų, tačiau tikslą pasiekė tik kas trečias (6/17).

Dalis metimų buvo tokie, kuriuos šiame sezone M.Jamesas beveik visada įmeta. Tačiau šį kartą, priešingai nei iki tol, „Žalgirį“ lydėjo sėkmė.

Nors antrajame kėlinyje pabėgęs „Žalgiris“ ir kontroliavo rungtynes, tačiau tiksint paskutinėms rungtynių minutėms dar nieko nebuvo aišku.

Atkutęs Vladimiras Micovas sėkmingai užbaigdavo atakas, o prasidėjus paskutinei mačo minutei, serbas turėjo puikų šansą ir išlyginti rezultatą.

Tačiau ketvirtadienio vakarą sėkmė dar kartą buvo „Žalgirio“ pusėje. V.Micovo šūvis iš trijų taškų zonos skriejo pro šalį, o N.Woltersas kitoje atakoje įtvirtino „Žalgirio“ pranašumą – 80:75.

„Pagaliau iškovota pergalė!“, – dar ilgai po rungtynių džiūgaudami savo emocijomis dalinosi „Žalgirio“ ekipos gerbėjai.