„Vilkmergė“ nesulaikė latvių TTT proveržio, „Aistės-LSMU“ pranoko estes iš Talino

Antrojoje susitikimo dalyje sustojusios Ukmergės „Vilkmergės“ (1 pergalė ir 1 pralaimėjimas) krepšininkės patyrė nesėkmę Baltijos moterų krepšinio čempionate. Gitauto Kievino vadovaujamas klubas svečiuose 58:93 (21:22, 15:24, 16:24, 6:23) turėjo pripažinti Rygos TTT (Latvija, 2/0) ekipos pranašumą.

Rygos TTT įveikė „Vilkmergės“ krepšininkes.<br> tttriga.lv nuotr.

Dec 1, 2018, 8:25 PM, atnaujinta Dec 1, 2018, 8:44 PM

Antrajame ketvirtyje į priekį išsiveržusios ukmergiškės jo viduryje pirmavo 35:31, bet tuomet neatsilaikė prieš šeimininkių spurtus. TTT iš pradžių surinko šešis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai – 37:35, o „Vilkmergė“ per puspenktos minutės į savo kraitį pridėjo tik vieną tašką, kurį baudos metimu pelnė Gabrielė Šulskė – 36:37.

Prieš ilgąją pertrauką Latvijos čempionės laimėjo dar vieną atkarpą 9:0 ir atitrūko per dviženklį taškų skaičių – 46:36. Savo persvarą jos greitai padidino tik grįžusios į aikštę trečiajame kėlinyje, kuriame startavo spurtu 15:4 ir užtikrintai paėmė iniciatyvą – 61:40. Ketvirtajame ketvirtyje Ukmergės komanda pelnė 6 taškus, kai TTT surinko 23 ir įsirašė antrąją pergalę Baltijos pirmenybėse – 93:58.

Ukmergės komandoje 14 taškų surinko G.Šulskė, po 11 – Klaudija Serkevičiūė ir Courtney Perry, 10 – Aurelija Putramentaitė.

TTT gretose 18 taškų pelnė Kate Kreslina, 15 – Kristine Vitola.

TTT – „Vilkmergė“ – 93:58 (22:21, 24:15, 24:16, 23:6).

TTT: Kate Kreslina 18, Kristina Vitola 15, Karline Pilabere 13, Ivery Slaughter 11, Gunta Baško 9, Baiba Eglite 9, Bulane 6, Ieva Pulvere 4, Ieva Kūlite 4, Dita Rozenberga ir Mara Mote po 2 taškus.

„Vilkmergė“: Gabrielė Šulskė 14, Klaudija Serkevičiūtė 11, Coutrney Perry 11, Aurelija Putramentaitė 10, Rasa Knyzaitė 6, Urtė Bukauskaitė ir Goda Ziutelytė po 2 taškus. Goda Vašurenkaitė, Martyna Čepaitė, Patricija Sribikytė, Evelina Šataitė ir Vesta Peregorodejevaitė.

Spurtu 11:0 Estijos klubą nokautavusių „Aisčių-LSMU“ pergalė

Dvikovos pabaigoje spurtavusios Kauno „Aistės-LSMU“ (2/0) įsirašė antrąją pergalę iš tiek pat galimų Baltijos čempionate. Karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekusi Kristina Masionytė pelnė 23 taškus, o Roko Kondratavičiaus treniruojamos krepšininkės namų susitikime 75:63 (17:16, 17:21, 18:16, 23:10) įveikė Talino „Ulikool“ (1/1) komandą iš Estijos.

Nuo suolo pakilusi K.Masionytė per 22 minutes pataikė 5 dvitaškius iš 8, 3 tritaškius iš 5, ir 4 baudas iš 8, sugriebė 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, po 3 kartus prasižengė ir suklydo bei surinko 19 naudingumo balų.

Ankstesnis geriausias 18-metės rezultatyvumo rodiklis buvo 19 taškų, pelnyti Moterų lygos B divizione.

Katlin Korjus ketvirtojo kėlinyje pataikius dvitaškį, Talino klubas pirmavo 61:58, bet tuomet K.Masionytė surinko 6 taškus iš eilės ir šeimininkės išsiveržė į priekį – 64:61. Po minutės pertraukėlės Birgit Piibur atsakė dviem taškais, taip pelnydama paskutiniuosius Estijos ekipos taškus – 63:64.

Per pusketvirtos minutės Talino klubo atstovės prametė keturis metimus, triskart suklydo ir buvo nubaustos nesportine pražanga. Tuo metu „Aistės-LSMU“ mačą baigė atkarpa 11:0 ir palaužė viešnias 75:63.

Kristė Druskytė prie pergalės prisidėjo dvigubu dviženkliu – 14 taškų (4/7 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/6 baudos) ir 12 atkovotų kamuolių. Talino komandoje tokį pat rezultatą užfiksavo Annika Koster, pelniusi 17 taškų (5/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/7 baudos), atkovojusi 10 ir perėmė 7 kamuolius.

Estijos ekipai 61 iš 63 taškų surinko starto penketo krepšininkės.

„Aistės-LSMU“ – Talino „Ulikool“ - 75:63 (17:16, 17:21, 18:16, 23:10).

„Aistės-LSMU“: Kristina Masionytė 23 (8/13 metimai), Kristė Druskytė 14 (12 atk. kam.), Greta Tamašauskaitė 8 taškai.

„Ulikool“: Trine Kasemagi 19 (9/17 metimai), Annika Koster 17 (10 atk. kam., 7 per. kam.), Kati Rausberg 15 taškų (5/12 trit.).