Emocijų pliūpsnis Toronte: pyktį sukėlusi J. Valančiūno pražanga ir drama rungtynių pabaigoje

Dramatišką pergalę NBA lygoje iškovojo lietuviškoji „Denver Nuggets“ (16/7) komanda, kurioje dirba trys lietuviai: Artūras Karnišovas, Tomas Balčėtis ir Martynas Pocius. „Nuggets“ išvykoje 106:103 (27:24, 32:23, 27:31, 20:25) palaužė „Toronto Raptors“ (20/5) komandos pasipriešinimą.

Toronto komanda namuose pralaimėjo „Nuggets“ krepšininkams.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 4, 2018, 6:51 AM, atnaujinta Dec 4, 2018, 11:28 AM

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir sėkminga Jono Valančiūno kova po krepšiu.

26-erių lietuvis per 18 minučių pelnė 8 taškus, atkovojo 10 kamuolių bei po sykį blokavo varžovo metimą ir prarado kamuolį. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas rungtynėse pataikė 3 dvitaškius iš 6 bei realizavo abu baudos metimus.

Atkakli dvikova tarp Vakarų ir Rytų konferencijų lyderių buvo iki pats paskutinių rungtynių sekundžių. Likus žaisti vos 7 sekundes rezultatas buvo lygus – 103:103, o kamuolį rankose turėjo „Nuggets“ ekipa.

Tačiau dar prieš išsimetant kamuolį iš užribio Serge'as Ibaka prasižengė, o tai NBA lygoje traktuojama kaip techninė pražanga. „Nuggets“ pergalę ir įtvirtino taiklias baudų metimais.

Pratęsimą dar galėjo išplėšti Kyle'as Lowry, tačiau šio tritaškis metimas skriejo pro šalį.

Emocijų rungtynėse buvo ne tik rungtynių pabaigoje. Ketvirtajame kėlinyje po J.Valančiūno pražangos emocijų nesuvaldė „Raptors“ treneris Nickas Nurse'as, kuris buvo baudžiamas technine pražangą ir nedaug trūko, jog būtų išvarytas iš aikštės.

„Nuggets“ komandą į priekį vedė Nikola Jokičius, kuris šiose rungtynėse surinko trigubą dviženklį: pelnė 23 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų.

„Raptors“: K.Leonardas 27, S.Ibaka 15, P.Siakamas, D.Greenas ir D.Wrightas po 9, C.Milesas ir J.Valančiūnas po 8 taškus.

„Nuggets“: N.Jokičius (15 rez. perd., 11 atk. kam.) 23, J.Murray 21, J.Hernangomezas ir M.Beasley po 15, T.Craigas ir M.Morrisas po 8 taškus.