Kanados krepšininkams – bilietas į pasaulio čempionatą

Kanados krepšininkai laimėjo pagrindinių varžovų dvikovą ir užsitikrino kelialapį į 2019 metų pasaulio čempionatą. Atrankos turnyro Amerikos zonos dešimtojo turo rungtynėse kanadiečiai pirmadienį gana nelauktai išvykoje sutriuškino Brazilijos rinktinę 94:67.

Kanadienčiai nugalėjo brazilus ir pateko į pasaulio čempionatą.<br> Fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 4, 2018, 11:17 AM, atnaujinta Dec 4, 2018, 11:19 AM

Brazilų neišgelbėjo net ilgamečiai NBA komandų žaidėjai Leandro Barbosa ir Andersonas Varejao bei Europoje ilgai rungtyniaujantis buvęs Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis Augusto Lima. Dar praėjusį sezoną Eurolygoje žaidusio Kyle‘o Wiltjerio vedami kanadiečiai jau antrajame kėlinyje įgijo didelę persvarą ir neleido šeimininkams atsitiesti.

K.Wiltjeris pelnė 25 taškus. Prie Kanados komandos pergalės prisidėjo ir buvęs Utenos „Juventus“ žaidėjas Aaronas Bestas. Jis įmetė 5 taškus.

Per praėjusius atrankos langus Kanados rinktinėje žaidė dar du buvę LKL krepšininkai Kevinas Pangosas ir Olivier Hanlanas.

Kitose F grupės rungtynėse Venesuela išvykoje įveikė Mergelių Salas 77:76, o Dominikonų Respublika svečiuose nugalėjo Čilę 74:65. Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ neseniai sustiprinęs Dagoberto Pena per praėjusius atrankos langus atstovavo Dominikonų Respublikai, bet šįkart į rinktinę nebuvo pakviestas.

F grupėje du kelialapius į pasaulio čempionatą užsitikrino Venesuela (9 pergalės) ir Kanada (8), o dėl trečiojo ir galimo ketvirtojo kelialapio kovoja Brazilija (7) ir Dominikonų Respublika (6). Čilė ir Mergelių Salos (po 2) jau nebeturi galimybių pakilti iš dviejų paskutiniųjų vietų.

Amerikos zonos E grupėje du kelialapiai atiteko Argentinai (9) ir JAV (8), dėl trečiosios vietos kovoja Urugvajus ir Puerto Rikas (po 6).

Teisę dalyvauti pasaulio čempionate gaus po tris stipriausias abiejų grupių komandas ir geresnė ketvirtąją vietą užimsianti komanda.

Pasaulio čempionato atranka. 10 turas

Amerikos zona

F grupė. Brazilija – Kanada 67:94, Mergelių Salos – Venesuela 76:77, Čilė – Dominikonų Respublika 65:74.

Lentelė: Venesuela – 9, Kanada – 8, Brazilija – 7, Dominikonų Respublika – 6, Čilė – 2, Mergelių Salos – 2 (1 baudos taškas).