Graikai nusilenkė Šarui: neįtikėtini, bet paprasti sprendimai ir naujoji Š. Jasikevičiaus kopija

Ketvirtadienio vakarą Eurolygos rungtynėse tikrą pirtį „Olympiakos“ komandai antroje rungtynių dalyje užkūręs Kauno „Žalgiris“ dar kartą nuliūdino graikus.

Žalgiriečiai namuose iškovojo antrąją pergalę.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Ketvirtadienio rungtynių atgarsiai Graikijos spaudoje.<br> Lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

2018-12-07 09:57, atnaujinta 2018-12-20 14:14

Lietuvos čempionai namuose 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16) parklupdė „Olympiakos“ ir Eurolygoje iškovojo penktąją pergalę per 11 rungtynių. Įtampa rungtynėse aukščiausią tašką pasiekė trečiajame kėlinyje.

Pirmoje rungtynių dalyje vienu metu ir dviženklį deficitą turėję žalgiriečiai po pertraukos spurtavo 8:0, o kėlinio pabaigoje Nate'as Woltersas dvitaškiu metimu su lyg sirena persvėrė rezultatą ir pakėlė visą areną ant kojų.

Po Šaro techninės pražangos užsivedę žalgiriečiai sėkmingą žaidimą pratęsė ir ketvirtajame kėlinyje bei pergalės iš rankų jau nepaleido.

Tuo tarpu Graikijos žiniasklaida dar kartą pripažino Šarūno Jasikevičiaus talentą.

„Šaras šachmatų partiją laimėjo paprastais ėjimais, o ne magiškais triukais. „Žalgiris“ išliko kantrus, o po pertraukos rado komandos smegenis – Nate'ą Woltersą, kuris po Kevino Pangoso išvykimo yra dar viena Š.Jasikevičiaus kopija komandoje. „Olympiakos“ komandai nieko katastrofiško nenutiko, tačiau tai bus geras skambutis, kuris pažadins komandą“, – apie rungtynes savo įžvalgas pateikė gazzetta.gr apžvalgininkas Nikos Papadogiannis.

„Pirėjo „Olympiakos“ komanda buvo dviveidė ketvirtadienį. Rungtynės prasidėjo gerai, 0 klaidų ir iš 16 pataikyti 10 tritaškių metimų. Tačiau po pertraukos buvo visiškai skirtinga istorija. Š.Jasikevičiaus vedamas „Žalgiris“ privertė klysti graikus ir tai kainavo pergalę „Olympiakos“ krepšininkams“, – rungtynes apžvelgė naujienų tinklalapis superbasket.gr.

Tuo tarpu kitas sporto naujienų tinklalapis sport24.gr atkreipė dėmesį į kurtinantį triukšmą „Žalgirio“ arenoje trečiajame kėlinyje.

„Trečiojo kėlinio pabaigoje V. Spanoulis sukūrė momentą, kuris sukėlė neįtikėtiną atmosferą „Žalgirio“ arenoje. Žaidėjas bandė suklaidinti varžovus ir išprovokavo Aarono White'o pražangą. Visi buvo pasipiktinę, o Š.Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą“, – rašo graikų portalas.

„Nuo magijos iki tragedijos“, - penktadienį viršelyje parašė sporto dienraštis „Live Sport“. „Svajonė ir košmaras“, - vedamąjį straipsnį pavadino kitas dienraštis „Fos“, pirmajame puslapyje išspausdinęs pargriuvusio „Olympiakos“ trenerio Davido Blatto nuotrauką. „Charakiris Kaune“, - viršelyje skelbė Pirėjo klubui artimas dienraštis „Kokkinos Protathletis“.

„D.Blattas išsidrėbė aikštėje susidūręs su teisėju. Jo krepšininkai išsidrėbė dar anksčiau ir pradėjo pyktis tarpusavyje. Apskritai, komanda atrodė graudžiai. Ji nesugebėjo padaryti to, ką norėjo padaryti, tiesiog svaidė tritaškius, kurie gana ilgai padėjo nenugrimzti, - rungtynes nagrinėjo sport24.gr apžvalgininkas Pantelis Diamantopoulos. – Bet rungtynėms tęsiantis, jie nebepataikė iš niekur. Varžovai juos sugniuždė, o jie neturėjo kuo atsakyti. Matėme, kad komandai žūtbūt reikia naujo įžaidėjo.

Šarūno Jasikevičiaus gynybos sistema atkirto nuo komandos draugų Nigelą Williamsą-Gossą ir komanda įstrigo. Vasilis Spanoulis bandė viską padaryti pats, bet jo bandymai buvo tikra dovana varžovų treneriui.

„Žalgiris“ nėra komanda, kurią galima „išvirti“ per kelias sekundes. Be to, „Žalgiris“ turi trenerį, kuris moka kontroliuoti sitiaciją ir išspaudžia iš savo žaidėjų viską.“

Contra.gr irgi pabrėžė Š.Jasikevičiaus veiksnį: „Lietuvių trenerio gestas po finalo sirenos parodė pergalės svarbą. Kaip ir 14385 žaliai apsivilkusių triukšmingų sirgalių reakcija. „Žalgirio“ treneris pergudravo D.Blattą, iššifravo jo sumanymus, smogė į silpnąsias vietas ir pratęsė praėjusio sezono pabaigoje pradėtą pergalių prieš „Olympiakos“ seriją.

Žinoma, komandos balandį ir gruodį buvo visiškai kitokios. Skirtumus, palyginti su rungtynėmis, vykusiomis prieš septynis mėnesius, buvo lengva pastebėti neginkluota akimi. Tačiau šalia aikštės buvo vis tas pats Šaras, kuris nepanikavo, kai „raudonieji“ pirmojoje rungtynių pusėje neįtikėtinai pataikė tritaškius ir per 20 min. nepadarė nė vienos klaidos!“

Graikų leidiniai „Žalgirio“ gretose išskyrė skirtingus lyderius. Gazzetta.gr manymu rungtynių didvyris buvo Marius Grigonis, nematomas didvyris – Antanas Kavaliauskas.

Sekančias Eurolygos rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais gruodžio 14 dieną išvykoje su Miuncheno „Bayern“ komanda.