Lietuviai svetur: E. Žukausko staigmena, pratęsimų gausa ir šėlsmas Italijoje

Eigirdo Žukausko taškai padėjo Permės klubui parklupdyti Rusijos lygos favoritus, Berlyno ALBA puolėjo Roko Giedraičio rezultatyvumą nubraukė Vokietijos lygos lyderių pastangos, trys lietuvių komandos Prancūzijos ir Italijos lygose žaidė pratęsimus, Donatas Sabeckis trečiose iš eilės rungtynėse nepelnė nė taško, Egidijus Mockevičius pasiekė jau septintą dvigubą dviženklį, lspanijoje lietuviškos dvikovos nugalėtoju tapo Jokūbas Gintvainis, Deividas Dulkys pratęsė sėkmingų mačų seriją, o Arnas Velička ir Julius Kazakauskas vėl buvo pusė Tartu komandos per pralaimėtas rungtynes.

Rokas Giedraitis.<br>Twitter nuotr.
Adas Juškevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Artūras Gudaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Renaldas Seibutis<br>Twitter nuotr.
 Egidijus Mockevičius<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 17, 2018, 6:52 AM

Taip praėjusį savaitgalį žaidė užsienio klubams atstovaujantys Lietuvos krepšininkai.

Ispanijos lyga. 12 turas. Manresos „Baxi“ (J.Gintvainis 2) – Saragosos „Tecnyconta“ (R.Seibutis 14, 5 atk.kam.) 94:73, Lagūnos „Iberostar“ – Vitorijos „Baskonia“ (T.Sedekerskis traumuotas) 70:63, Burgoso „San Pablo“ – „Valencia“ 77:87, Andoros „MoraBanc“ – San Sebastiano „Gipuzkoa“ 76:87, Santjago „Obradoiro“ – Madrido „Estudiantes“ 91:81, Mursijos UCAM – „Fuenlabrada“ 75:67, Lugo „Breogan“ – Madrido „Real“ 84:71, Malagos „Unicaja“ – „Barcelona“ (K.Pangosas 8) 78:73, Las Palmaso „Herbalife“ – Badalonos „Joventut“ (N.Laprovittola 4, 1/9 metimų) 83:68.

Pirmauja: 1. „Barcelona“ – 10, 2. „Baskonia“ – 9, 3. „Real“ – 9, 4. „Unicaja“ – 9, 5. „Iberostar“ – 7, 6. „Baxi“ – 7, 7. „Valencia“ – 7, 8. „Tecnyconta“ – 6.

Sekmadienį Ispanijos lygoje įvyko lietuvių dvikova, kurioje atkaklios kovos nebuvo. Manresos ekipa jau pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą ir nelauktai įtikinamai sudorojo Saragosos komanda. „Tecnyconta“ gynėjas Renaldas Seibutis galėjo pasiguosti nebent tuo, kad žaidė rezultatyviau negu Jokūbas Gintvainis iš „Baxi“.

Beje, R.Seibučio vidurkis yra 9,3 taško, J.Gintvainio – 3,9 taško.

Praėjusį savaitgalį pralaimėjimus patyrė net trys Eurolygos klubai „Real“, „Barcelona“ ir „Baskonia“. Labiausiai nustebino „Real“ nesėkmė, nes madridiečiai nusileido paskutinėje vietoje buvusiai Lugo ekipai.

Turkijos lyga. 11 turas. Stambulo „Fenerbahçe“ – „Afyon“ (E.Želionis 10, 9 atk.kam.) 92:68, „Gaziantep“ (Š.Vasiliauskas nežaidė) – Bursos „Tofaş“ 66:79, Stambulo „Arel Universitesi“ – Izmyro „Karşıyaka“ (D.Gailius nežaidė) 91:79, „Bahçeşehir“ – Stambulo „Beşiktaş“ 83:57, „Sakarya“ – „Galatasaray“ 56:89, Bandirmos „Banvit“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 65:82, Ankaros „Turk Telekom“ – „Istanbul“ 89:84.

Pirmauja: 1. „Fenerbahçe“ – 10 ir 0, 2. „Tofaş“ – 8 ir 3, 3. „Anadolu Efes“ – 7 ir 3, 4. „Turk Telekom“ – 7 ir 3, ... 8. „Gaziantep“ – 5 ir 5, ... 12. „Karşıyaka“ – 4 ir 7, 13. „Afyon“ – 3 ir 7.

„Afyon“ vidurio puolėjo Edgaro Želionio statistika buvo graži, bet jo komanda rungtynes Turkijos čempionams pralaimėjo vos ne į vieną krepšį.

Dvi Turkijos komandos šią savaitę Europos turnyruose priims Lietuvos klubus. Šeštąją vietą užimantis „Beşiktaş“ (6 ir 5) antradienį žais su Klaipėdos „Neptūnu“, devintąją vietą užimanti „Darüşşafaka“ (4 ir 6) trečiadienį – su „Žalgiriu“.

Sekmadienį „Darüşşafaka“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją, skaičiuojant visus turnyrus.

Vokietijos lyga. 11 turas. Miuncheno „Bayern“ – Berlyno ALBA (R.Giedraitis 22) 83:81, Bambergo „Brose“ (A.Kulboka nežaidė) – Bonos „Telekom“ 77:70, Liudvigsburgo „Riesen“ (D.Sabeckis 0) – Krailsheimo „Merlins“ 82:70, Veisenfelso „Mitteldeutscher“ (E.Stankevičius nežaidė) – Frankfurto „Skyliners“ 89:95, Viurcburgo „s.Oliver“ – Jėnos „Science City“ (M.Mažeika 0) 80:65, Oldenburgo EWE – „Gottingen“ 86:70, Fechtos „Rasta“ – Ulmo „ratiopharm“ (J.Greenas 30) 80:81, Gyseno „46ers“ – Bairoito „medi“ 90:95.

Pirmauja: 1. „Bayern“ – 11 ir 0, 2. ALBA – 8 ir 2, 3. EWE – 8 ir 2, 4. „Brose“ – 8 ir 2, 5. „medi“ – 7 ir 3, ... 8. „Riesen“ – 5 ir 5, ... 15. „Science City“ – 3 ir 7, ... 17. „Mitteldeutscher“ – 1 ir 9.

Rokas Giedraitis dažnai ir taikliai atakavo iš toli (5/9 tritaškių, 2/2 dvitaškių), bet ALBA komandai nepavyko sustabdyti be nesėkmių žengiančio „Bayern“ klubo.

Beveik visą laiką varžovus vijęsi berlyniečiai likus žaisti 4 min. atsiliko 73:82. Tačiau likus 29 sek., po taiklaus R.Giedraičio tritaškio, skirtumas sumažėjo iki vieno taško 81:82. Vis dėlto išlyginti rezultato ALBA nesugebėjo.

Liudvigsburgo klubui „Žalgirio“ paskolintas Donatas Sabeckis jau trečiose iš eilės rungtynėse nepelnė nė taško. Gynėjas Vokietijos lygoje pelno vidutiniškai 3,2 taško ir pataikė 35,7 proc. metimų.

Antrą kartą šį sezoną be taškų rungtynes baigė ir Jėnos komandos gynėjas Martynas Mažeika.

Prancūzijos lyga. 13 turas. Vilerbano ASVEL (M.Bilanas 32, M.Kalnietis 4, 7 rez.perd.) – Šalono-Reimso „Champagne“ 91:84 (po pratęsimo), „Cholet“ – „Nanterre“ (A.Juškevičius 15, 5 kl.) 98:92 (po pratęsimo), Limožo CSP – Pajūrio Foso „Provence“ 92:87, „Monaco“ – Dižono JDA 89:71.

Pirmauja: 1. ASVEL – 11 ir 2, 2. Strasbūro SIG – 8 ir 4, 3. „Nanterre“ – 8 ir 5.

Šeštadienį abi lietuvių komandos žaidė pratęsimus. Mantas Kalnietis ir ASVEL per papildomas minutes pasiekė laimingą pabaigą, o Adui Juškevičiui ir „Nanterre“ to padaryti nepavyko.

Nantero komanda likus žaisti vos 17 sek. iki ketvirtojo kėlinio atsiliko nuo Šolė klubo 4 taškais 72:76. A.Juškevičiaus dvitaškis ir Dominico Waterso tritaškis, tarp kurių įsiterpė vienas varžovų taiklus baudos metimas, sugrąžino lygsvarą, bet per pratęsimą „Nanterre“ vėl atsiliko ir pergalės neiškovojo.

Vilerbano krepšininkai išbarstė ketvirtojo kėlinio viduryje turėtą 11 taškų persvarą, o pagrindinio laiko pabaigoje proga įtvirtinti pergalę nepasinaudojo M.Kalnietis, pataikęs tik vieną iš dviejų baudos metimų. Svečiai iš Šampanės tuo pasinaudojo ir išlygino rezultatą, bet per pratęsimą vėl geriau žaidė ASVEL.

Italijos lyga. 10 turas. Sasario „Banco di Sardegna“ (S.Bamforthas 32) – Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 16, 10 atk.kam., 5 praž., M.Kuzminskas 4) 106:107 (po pratęsimo), Pėzaro „Victoria Libertas“ (E.McCree 30, E.Mockevičius 27, 11 atk.kam.) – Kremonos „Vanoli“ 106:122, Venecijos „Umana“ – Brindizio „Happy Casa“ 70:59, Varėzės „Openjobmetis“ – Turino „Fiat“ 77:60, Pistojos „Oriora“ – Bolonijos „Virtus“ 71:81.

Pirmauja: 1. „Olimpia“ – 10, 2. „Umana“ – 8, 3. „Openjobmetis“ – 7, 4. „Vanoli“ – 7, ... 11. „Victoria Libertas“ – 4.

„Olimpia“ sulaukė tokio pasipriešinimo, kokio šį sezoną Italijos lygoje dar nebuvo sulaukusi. Milano krepšininkai ketvirtojo kėlinio pabaigoje per porą minučių išbarstė 7 taškų persvarą, paskutinę akimirką neapsigynė nuo varžovų lyderio Scotto Bamfortho tritaškio ir savo pranašumą turėjo įrodinėti per pratęsimą. Pratęsimo pradžioje „Olimpia“ liko be Artūro Gudaičio, kuris gavo penktąją pražangą. Vis dėlto Mike‘o Jameso ir Vladimiro Micovo taiklūs metimai padėjo svečiams išnešti sveiką kailį.

A.Gudaitis šį sezoną Italijos lygoje žaidė dar tik penktas rungtynes ir surinko antrą dvigubą dviženklį. Jo vidurkiai yra 14,6 taško ir 8,6 atkovoto kamuolio.

Jau septintą dvigubą dviženklį surinko Egidijus Mockevičius, kurio vidurkiai yra 13,6 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio. Tiesa, Pėzaro komandai labai rezultatyviose rungtynėse teko pripažinti svečių iš Kremonos pranašumą.

Graikijos lyga. 9 turas. Salonikų PAOK – Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius 9, 3/3 tritaškių) 83:93, Atėnų AEK (J.Mačiulis 4) – „Laurio“ 83:64, Rodo „Kolossos“ – Pirėjo „Olympiakos“ 67:86, Patrų „Prometheas“ – Salonikų „Aris“ 71:61, Atėnų „Peristeri“ – Atėnų „Panionios“ 74:71.

Pirmauja: 1. „Panathinaikos“ – 8 ir 0, 2. „Olympiakos“ – 8 ir 1, 3. „Peristeri“ – 8 ir 1, 4. AEK – 7 ir 2, 5. „Prometheas“ – 6 ir 3.

Rusijos lyga. Permės „Parma“ (E.Žukauskas 17) – Kazanės „Uniks“ 68:66, „Astana“ – Talino „Kalev-Cramo“ (tr.D.Kairys, Ch.Lewisas 14) 105:78, Krasnojarsko „Jenisej“ – Rygos VEF 75:67, „Chimki“ (D.Bostas 20) – „Nižnij Novgorod“ 80:93, Krasnodaro „Lokomotiv“ – Minsko „Cmoki“ 80:69, Saratovo „Avtodor“ (A.Irelandas 17) – Sankt Peterburgo „Zenit“ 95:94.

Pirmauja: 1. Maskvos CSKA – 9 ir 0, 2. „Chimki“ – 9 ir 1, 3. „Uniks“ – 7 ir 2, 4. „Astana“ – 6 ir 3, 4. „Lokomotiv“ – 6 ir 4, ... 8. „Kalev-Cramo“ – 4 ir 6, ... 10. „Parma“ – 3 ir 6.

Vieną didžiausių sezono staigmenų pateikė Permės komanda, kurioje rezultatyviausiai žaidė Eigirdas Žukauskas. „Parma“ parklupdė iki tol tik vieną pralaimėjimą patyrusį „Uniks“ klubą. Skaičiuojant visus turnyrus, „Uniks“ nutraukė spalio pabaigoje pradėtą 9 pergalių seriją.

17 taškų pelnęs E.Žukauskas pasiekė asmeninį rekordą Vieningoje lygoje, o jo vidurkis pakilo iki 10,3 taško.

Tiek pat taškų pelnė dar vienas krepšininkas, šiais metais į Rusiją išvykęs iš LKL. Buvęs Utenos „Juventus“ gynėjas Antrony Irelandas padėjo Saratovo ekipai įveikti „Zenit“ klubą. Sankt Peterburgo krepšininkų nesėkmės jau nestebina – jie šį sezoną pasimetė lentelės viduryje. Beje, „Zenit“ yra labai tikėtinas Vilniaus „Ryto“ varžovas Europos taurės antrajame etape.

Pirmąjį pralaimėjimą sekmadienį patyrė „Chimki“ krepšininkai, tad vienintelė visas rungtynes laimėjusi komanda dabar yra CSKA.

Adrijos lyga. 11 turas. Zagrebo „Cibona“ (D.Markota 23) – Podgoricos „Budućnost“ 83:77, Liublianos „Olimpija“ – Novo Mesto „Krka“ 70:69, Belgrado „Mega“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 68:78, Belgrado „Partizan“ – Belgrado FMP 83:77, Baro „Mornar“ – Zagrebo „Cedevita“ (J.Pullenas 30) 102:103, „Zadar“ – Aleksandrovaco „Igokea“ 95:80.

Lentelė po pirmojo rato: 1. „Crvena Zvezda“ – 11, 2. „Budućnost“ – 8, 3. „Cedevita“ – 7, 4. „Mega“ – 7, 5. „Partizan“ – 6, 6. „Cibona“ – 5, 7. FMP – 4, 8. „Zadar“ – 4, 9. „Olimpija“ – 4, 10. „Igokea“ – 4, 11. „Mornar“ – 3, 12. „Krka“ – 3.

„Crvena Zvezda“ krepšininkai per pirmąjį ratą neprarado nė vieno taško ir jau dabar gali būti ramūs ne vien dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas, bet ir dėl to, kad pusfinalio serijoje turės aikštės pranašumą.

Mažiausiai nuo lyderių atsiliekanti „Budućnost“ praėjusį savaitgalį patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą. Adrijos lygos čempionės vardą ginančiai „Budućnost“ ant kulnų lipa „Cedevita“ ir „Mega“.

Daug daugiau painiavos apatinėje lentelės pusėje. Net šešias komandas, užimančias 7-12 vietas, skiria vos vienas taškas. Tarp atsiliekančiųjų – ir Juodkallnijos čempionė „Mornar“, kuri šią savaitę atvyks į Lietuvą ir žais Europos taurės rungtynes su Vilniaus „Rytu“.

Lenkijos lyga. 10 turas. Gdynės „Arka“ (D.Dulkys 16, 7 atk.kam.) – Ostrovo „Stal“ 86:73, Liublino „Start“ – Ščecino „King“ (M.Sajus 14, 8 atk.kam., T.Jogėla 14, M.Paliukėnas 12, 6 atk.kam., 6 kl.) 71:80, Stargardo „Spojnia“ (N.Giga 13) – Zeliona Guros „Stelmet“ 59:85, „Dąbrowa“ – Vloclaveko „Anwil“ (V.Lichodejus 15) 81:101.

Pirmauja: „Stelmet“ – 9 ir 2, 2. Torūnės „Polski Cukier“ – 8 ir 2, 3. „Arka“ – 8 ir 2, 4. „Stal“ – 7 ir 3, 5. „Anwil“ – 7 ir 3, 6. Starogardo „Polpharma“ – 7 ir 3, ... 8. „King“ – 5 ir 5, ... 15. „Spojnia“ – 2 ir 8.

Gerą ruožą pratęsė Deividas Dulkys, o sekmadienį jo rezultatyvumas dar ir padėjo Gdynės komandai papildyti pergalių sąskaitą. Prastai sezoną pradėjusio, bet vis labiau įsibėgėjančio D.Dulkio vidurkiai pakilo iki 9,9 taško ir 4,6 atkovoto kamuolio.

Latvijos-Estijos lyga. „Liepaja“ – „Tartu Ülikool“ (A.Velička 24, J.Kazakauskas 17) 89:78, „Ventspils“ – Talino „Kalev-TLU“ 80:68.

Pirmauja: 1. „Ventspils“ – 12 ir 1, 2. Talino „Kalev-Cramo“ – 11 ir 1, 3. Rygos VEF – 10 ir 1, ... 8. „Tartu Ülikool“ – 6 ir 6.

Arnas Velička ir Julius Kazakauskas vėl pelnė daugiau nei pusę komandos taškų, bet keturių rankų neužteko, kad „Tartu Ülikool“ pasiektų pergalę Latvijoje.

A.Veličkos vidurkis yra 21,4 taško (antroji vieta lygoje), J.Kazakausko – 16,7 taško (šeštoji vieta). Šiedu žaidėjai pelnė 47,1 proc. Tartu klubo taškų.