Įspūdingas L. Westermanno šūvis išgelbėjo „Žalgirį“ nuo Eurolygos autsaiderių antausio

[[ge:lrytas:lrytas:8620962]]

Kauno Žalgiris, Stambulo Fenerbahce, Leo Westermann<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 19, 2018, 6:27 PM, atnaujinta Dec 19, 2018, 10:21 PM

Kauno „Žalgirio“ komanda trečiadienį sėkmingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Stambule sunkiai, bet įveikė turnyro autsaiderių barjerą. Sudėtinose rungtynėse žalgiriečiai 75:71 (15:19, 18:20, 16:14, 26:18) nugalėjo „Darussafaka“ komandą.

Lietuvos čempionams tai buvo šeštoji pergalė, tuo tarpu turkų komandai tai jau 12-sis pralaimėjimas. „Darussafaka“ komanda ir toliau lieka vos su viena pergale Eurolygos turnyre.

Kauno "Žalgiris" nuo pat rungtynių pradžios buvo besivejančių vaidmenyje. Lietuvos čempionams tik akimirkai buvo pavykę pirmauti antrajame kėlinyje. Lūžis rungtynėse įvyko sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje, kuomet visos dvikovos metu tylėjęs galingai iš viršaus įkrovė T.Walkupas.

Pergalingas šūvis. Lemiamu metimu tapo Leo Westermanno tritaškis metimas likus žaisti 26 sekundes. Po jo „Žalgiris“ netik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo dviejų taškų pranašumą.

Pertraukėlės. Gana tylioje Stambulo arenoje puikiai girdėjosi trenerių nurodymai pertraukėlių metu. Š.Jasikevičiaus riebūs žodžiai ir priekaištai parodė, kad „Žalgirio“ žaidėjams toli gražu nepavykdavo įgyvendinti rungtynių plano.

Netektys: Šiose rungtynėse Kauno komanda turėjo verstis be kapitono Pauliaus Jankūno ir pagrindinio įžaidėjo Nate'o Walterso.

Debiutas. Jaunajam Rokui Jokubaičiui dar pirmajame kėlinyje sulaukus Š.Jasikevičiaus pasitikėjimo pavyko debiutuoti Eurolyogos turnyre. Po kelių akimirkų 18-metis žaidėjas pelnė pirmuosius savo taškus.

Aukštaūgių pražangos. „Žalgiriui“ gyvenimą po pertraukos apsunkino A.Kavaliausko ir L.Biručio surinktos pražangos. Per pirmuosius du kėlinius abu vidurio puolėjai buvo prasižengę po tris kartus.

„Darussafaka“: Ray'us McCollumas 17, Jonas Diebleris 12, Markelis Brownas 11, Michelis Ericas 9 taškai.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas (4 atk. kam.) 17, Leo Westermannas 12, Marius Grigonis ir Aaronas White'as po 10, Artūras Milaknis 8, Edgaras Ulanovas ir Thomas Walkupas po 6, Derrickas Waltonas 4, Rokas Jokubaitis 2 taškai.

Rungtynių statistika

Stambulo „Darussafaka“ (1/12) – Kauno „Žalgiris (6/7) 71:75 (15:19, 18:20, 16:14, 18:26)

Dvitaškiai: 15/31 (48,4 proc.) – 16/34 (47,1 proc.);

Tritaškiai: 10/30 (33,3 proc.) – 5/14 (35,7 proc.);

Baudos: 11/18 (81,1 proc.) – 28/35 (80 proc.);

Atkovoti kamuoliai (puolime): 28 (12) – 30 (7);

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 13;

Klaidos: 11 – 12;

Perimti kamuoliai: 5 – 4;

Blokai: 1 – 1;