Eurolygos 14-asis turas: K. Pangoso kėlinys, buvusių žalgiriečių blyksniai ir „Panathinaikos“ bėdos

Geriausią sezono kėlinį sužaidęs Kevinas Pangosas išgelbėjo nuo nesėkmės „Barcelona“ komandą, buvę žalgiriečiai Dee Bostas ir Siimas Sanderis Vene pasiekė karjeros rekordus, trenerį Xavier Pascualį atleidęs Atėnų „Panathinaikos“ dar giliau nugrimzdo nesėkmių liūne, Stambulo „Anadolu Efes“ nepavyko sulaužyti nemalonios tradicijos Rusijos sostinėje, „Chimki“ krepšininkai atlaikė autsaiderių šturmą, o nesenstantis Vasilis Spanoulis papildė naudingiausio žaidėjo titulų kolekciją.

Kevinas Pangosas per kėlinį pelnė 13 taškų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
V.Spanoulis aštuntą kartą tapo savaitės žaidėju.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Žalgiriečiai ir dar trys ekipos iškovojo po dvi pergales per savaitę.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2018-12-22 11:47, atnaujinta 2018-12-22 11:59

Tai atsitiko krepšinio Eurolygos 14-ajame ture.

1

Eurolygos lyderio „Fenerbahçe“ klubo sąskaitoje lieka vienas pralaimėjimas. Puikiai rungtyniaujantis „Fenerbahçe“ iškovojo 13 pergalių. Už lyderių rikiuojasi „Real“ (12), CSKA (11), „Anadolu Efes“ ir „Olympiakos“ (po 9).

4

Keturios komandos per dvigubą savaitę iškovojo po dvi pergales. Varžovams dovanų nedalijo „Fenerbahçe“, „Real“, „Olympiakos“ ir „Žalgiris“. Po du pralaimėjimus šią savaitę patyrė „Panathinaikos“, „Herbalife“, „Budućnost“ ir „Darüşşafaka“.

4

Geriausias baudos aikštelės sargas Walteris Tavaresas penktadienį blokavo dar 4 varžovų metimus. „Real“ komandos milžinas yra aiškus šios statistikos kategorijos lyderis. Jo vidurkis – 2,1 blokuoto metimo.

5

„Panathinaikos“ tapo penktuoju šį sezoną trenerį atleidusiu Eurolygos klubu. „Žaliesiems“ trečiadienį išvykoje beviltiškai pralaimėjus „Real“ krepšininkams, Atėnų klubo vadovybė nutraukė sutartį su katalonu Xavieru Pascualiu.

Penktadienį komandai laikinai vadovavo buvęs X.Pascualio padėjėjas Giorgos Vovoras. Jam suteikti krepšininkams impulsą nepavyko – „Panathinaikos“ namie nusileido „Olimpia“ komandai 83:86 ir patyrė penktąjį pralaimėjimą per pastarąsias šešerias rungtynes. Tuo tarpu „Olimpia“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Įdomu, kad pirmaujanti komanda per šias rungtynes keitėsi vos kartą. Visą pirmąjį kėlinį pirmavo „Panathinaikos“, bet antrojo kėlinio pradžioje „Olimpia“ persvėrė rezultatą ir nedidelį pranašumą išsaugojo iki finalo sirenos.

8

„Olympiakos“ veteranas Vasilis Spanoulis aštuntąjį kartą karjeroje pripažintas Eurolygos naudingiausiu turo žaidėju. Ketvirtadienį 36 metų graikas pasižymėjo per rungtynes su „Herbalife“ klubu, kurį Pirėjo krepšininkai sutriuškino 98:77.

V.Spanoulis per 21 min. pelnė 21 tašką (3/4 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 3/3 baudų), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą. Jo sezono vidurkiai yra 11,9 taško ir 5,4 rezultatyvaus perdavimo.

Per visą šiuolaikinės Eurolygos istoriją daugiau kartų turo naudingiausiu žaidėju pripažinti tik prancūzas Nando De Colo (13) ir turkas Mirsadas Turkcanas (10). V.Spanoulis pavijo po 8 kartus turo laureatais tapusius graiką Giannį Buorousį ir slovėną Luką Dončičių.

8

Aštuonerios pastarosios „Žalgirio“ rungtynės baigėsi vienženkliu skirtumu. Kauniečiai per jas iškovojo keturias pergales.

Penktadienį „Žalgiris“ nugalėjo „Maccabi“ klubą 7 taškų skirtumu 80:73, bet pergalė nebuvo tokia sudėtinga, kaip kai kurios kitos. Kauno krepšininkai dar antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir apie 10 taškų skirtumu pirmavo iki finalo sirenos.

10

„Fenerbahçe“ iškovojo 10-ąją iš eilės pergalę Eurolygoje, o pridėjus Turkijos čempionatą, be nesėkmių žygiuoja jau 17 rungtynių.

Ketvirtadienį Stambulo krepšininkai pergalių seriją pratęsė be didelio vargo. Jie išvykoje sutriuškino vieną autsaiderių „Budućnost“ komandą 89:65.

10

„Anadolu Efes“ krepšininkai šiuolaikinės Eurolygos laikotarpiu 10 kartų keliavo į Maskvą žaisti su CSKA klubu. Visos kelionės baigėsi vienodai – 10 pergalių šventė Rusijos sostinės krepšininkai. „Anadolu Efes“ pastarąjį kartą CSKA klubą jo aikštėje įveikė dar FIBA Eurolygos laikais – 1999-ųjų kovą.

Ketvirtadienį pergalių sąskaitą papildžiusi CSKA pranoko svečius iš Stambulo 102:84. „Anadolu Efes“ per pirmuosius du kėlinius pataikė net 10 iš 19 tritaškių ir atsiliko nežymiai 54:56. Bet po pertraukos maskviečiai varžovams šaudyti iš toli nebeleido – antroje mačo pusėje Stambulo ekipa įmetė tik 2 iš 8 tritaškių.

11

„Darüşşafaka“ ekipa ketvirtojo kėlinio pabaigoje į „Chimki“ krepšį įmetė 11 taškų be atsako, tačiau nesugebėjo nutraukti pralaimėjimų serijos.

Svečiuose rungtyniavusi „Darüşşafaka“ likus 2 min. atsiliko 73:83, bet likus 13 sek. Jeremy Evansas persvėrė rezultatą 84:83. Vis dėlto paskutinę akimirką „Chimki“ žaidėjas Jordanas Mickey gavo teisę mesti dvi baudas ir šeimininkai išplėšė pergalę 85:84. Eurolygos autsaiderė „Darüşşafaka“ patyrė jau 11-ąjį iš eilės pralaimėjimą.

13

„Barcelona“ gynėjas Kevinas Pangosas per ketvirtąjį kėlinį įmetė 13 taškų ir pakeitė dvikovos su „Baskonia“ eigą. „Barcelona“ po trijų kėlinių atsiliko 49:55, bet paskutinėje mačo dalyje buvęs žalgirietis neužsikirsdamas siuntė kamuolį į varžovų krepšį ir „mėlyni-granatiniai“ pasiekė pergalę 77:70. Barselonos komanda nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Iš viso K.Pangosas pelnė 16 taškų ir pasiekė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. Kanadiečio vidurkis – 7,5 taško.

15

Su „Herbalife“ sutartį sudaręs ir šią savaitę į Eurolygą grįžęs Siimas Sanderis Vene ketvirtadienį į „Olympiakos“ krepšį įmetė 15 taškų ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą.

Ilgai Lietuvoje gyvenęs ir A.Sabonio krepšinio mokykloje ugdytas estas į stipriausią žemyno turnyrą grįžo po pustrečių metų pertraukos. Atstovaudamas „Žalgiriui“ jis per keturis sezonus Eurolygoje žaidė 45 rungtynes ir pelnydavo 3,1 taško. Jo rezultatyvumo rekordas buvo 12 taškų.

Po to, kai 2016 metų vasarą išvyko iš Kauno, S.S.Vene žaidė Žemutinio Naugardo, Emilijos Redžo, Varezės, Manresos ir Fuenlabrados ekipose, o praėjusią savaitę sukirto rankomis su Kanarų salų klubu.

15

„Real“ krepšininkai per rungtynes su „Bayern“ klubu pataikė net 15 tritaškių. Madridiečiai nesivargino perkelti žaidimo į baudos aikštelę, tritaškius (15/34) mėtė daug dažniau negu dvitaškius (14/22) ir pasiekė pergalę 82:72.

19

„Chimki“ komandos gynėjas Dee Bostas pelnė 19 taškų ir pasiekė karjeros rekordą. Buvusio žalgiriečio vidurkis šį sezoną yra 7,5 taško.

29

Ketvirtadienį CSKA ir „Anadolu Efes“ rungtynių pirmajame kėlinyje du prancūzai pelnė net 29 taškus: Rodrigue‘as Beaubois iš „Anadolu Efes“ – 16 (4/4 tritaškių), Nando De Colo – 13. Vis dėlto paskui abu Prancūzijos krepšininkai apsiramino ir per kitus tris kėlinius įmetė tik po 8 taškus.

Eurolyga. 14-asis turas

Maskvos CSKA – Stambulo „Anadolu Efes“ 102:84. W.Clyburnas 24, 11 atk.kam., N.De Colo 21, O.Hunteris 13, D.Hackettas 12/ R.Beaubois 24, B.Motumas 16, K.Simonas 11. 6316 žiūrovų.

Podgoricos „Budućnost“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 65:89. E.Clarkas 15, P.Popovičius 12, N.Gordičius 11/ J.Vesely 19, J.Lauvergne‘is 17, K.Sloukas 11. 5255 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Las Palmaso „Herbalife“ 98:77. V.Spanoulis 21, G.Printezis 16, Z.LeDay 12/ S.S.Vene 15, O.Balvinas 12, A.Oliveris 10. 6000 žiūrovų.

Vitorijos „Baskonia“ – „Barcelona“ 70:77. M.Janningas 19, L.Vildoza 12, Sh.Shieldsas 11/ K.Pangosas 16, K.Seraphinas 14, Th.Heurtelis 11, Ch.Singletonas 10. 11308 žiūrovai.

„Chimki“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 85:84. D.Bostas 19, A.Zubkovas ir J.Mickey po 15/ R.McCallumas ir M.Ericas po 13, T.Douglasas 12, J.Evansas 11. 3259 žiūrovai.

Miuncheno „Bayern“ – Madrido „Real“ 72:82. S.Jovičius 11, N.Džedovičius, D.Barthelis ir P.Koponenas po 10/ A.Randolphas 22, S.Llullis 19, T.Thompkinsas 10. 6500 žiūrovų.

Atėnų „Panathinaikos“ – Milano „Olimpia“ 83:86. N.Kalathis 24, 11 atk.kam., N.Pappas 13, J.Gistas 12, M.Lojeski ir D.Thomasas po 11, ... L.Lekavičius 0/ A.Gudaitis 20, C.Jerrellsas 15, M.Jamesas 12, V.Micovas ir N.Nedovičius po 10. 9052 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“ 80:73. A.Milaknis 16, E.Ulanovas ir B.Daviesas po 13, A.White‘as 12, L.Westermannas 11/ S.Wilbekinas 20, J.O‘Bryantas 18, M.Rollas 12. 15168 žiūrovai.