Blankiausią mačą Eurolygoje sužaidęs „Žalgiris“ metus baigė gavęs spyrį nuo „Gran Canaria“

Kauno „Žalgirio“ komanda<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 28, 2018, 11:54 PM, atnaujinta Dec 29, 2018, 12:45 AM

Vos 26 taškai per du kėlinius ir 11 klaidų – taip tragiškai paskutinį šių metų Eurolygos mačą Las Palme pradėjo Kauno „Žalgiris“. Ir paskutinę pirmojo turnyro rato akistatą žalgiriečiai užbaigė nesėkme, nusileidę vidutiniokkei „Gran Canaria“ 66:73 (17:20, 9:16, 24:21, 16:16). Tiek mažai taškų per rungtynės Šarūno Jasikevičiaus kariauna šiemet dar nebuvo pelniusi – prieš tai tai buvo 75 taškai.  „Žalgiriui“ nepasisekė pratęsti pergalių seriją Eurolygoje iki trijų, o „Gran Canaria“ nutraukė dviejų nesėkmių seriją.

Kauno „Žalgirio“ ekipa tolimajame Las Palme itin greitai sugebėjo susikurti rekordą, kurio tikrai ateityje nenorėtų kartoti: kauniečiai penktadienį per du kėlinius į „Gran Canaria“ ekipos krepšį pelnė vos 26 taškus.

Tiek mažai žalgiriečiai dar nė karto nebuvo įmetę į varžovų krešį šio sezono Eurolygoje.

Pergalingose rungtynėse su Podgoricos „Budučnost“ ir Stambulo „Darussafaka“ Lietuvos čempionas per 20 minučių buvo įmetęs po 33 taškus ir tai buvo laikoma silpniausiomis „Žalgirio“ atkarpomis.

Tačiau dvikovoje su Ispanijos salos komanda du kėlinius tragiškai žaidę kauniečiai dabar jau turi savąjį „antirekordą“.

Jau pačioje dvikovos pradžioje „Gran Canaria“ parodė, kad nuolaidžiauti favoritams lietuviams nesirengia ir išsiveržė į priekį 12:4.

Tačiau jau antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ po Artūro Milaknio tritaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį 24:22. tačiau tuomet sustojo ir leido šeimininkams atkarpą laimėti net 14:2 ir po dviejų ketvirčių pirmavo dviženkle persvara 36:26.

Per du kėlinius žalgiriečiai prarado net 11 kamuolių.

Trečiame kėlinyje Las Palmas parodė tritaškių mėtimo pradžiamokslį ir po trijų tolimų šūvių pabėgo net 45:29, o didžiausią persvarą turėjo pirmaudami 46:29.

Vis dėlto baigiantis trečiam kėliniui kauniečiai sumažino atsilikimą iki padoraus skirtumo – 50:57. Per visus tris kėlinius niekam iš Kauno ekipos nesisekė imtis tritaškininko vaidmens – žalgiriečiai juos metė tragiškai. Buvo įkritę vos 3 iš 10.

Ketvirtame kėlinyje kauniečiai suskubo vytis, tačiau tritaškius sėkmingai metę šeimininkai laikėsi. Likus kovoti 2 min. „Gran Canaria“ vis dar pirmavo 67:63.

Paskutinėmis sekundėmis A.Milaknis įmetė tolimą metimą, sumažino atsilikimą iki 66:69 ir turėjo laiko išlyginti rezultatą. Tačiau klaidos ir vėl viską sugriovė ir kauniečiai patyrė apmaudų pralaimėjimą. Kauniečiai metus baigė turėdami 7 laimėjimus ir 8 nesėkmes. Ispanijos komanda dabar savo sąskaitoje jau turi 6 pergales.

Kitą mačą kauniečiai sužais jau sausio 4 dieną namie su Maskvos CSKA.

Kauno ekipa turėjo verstis be Leo Westermanno, Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko.

„Gran Canaria“: Xavi Rabaseda 13, Ondrejus Balvinas 10, Marcusas Erikssonas ir Albertas Oliveris po 8, Siimas-Sanderis Vene 2.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 13, Brandonas Daviesas 11, Marius Grigonis ir Derrickas Waltonas po 9, Laurynas Birutis 8, Aaronas White'as 6, Rokas Jokubaitis, Edgaras Ulanovas, Nate'as Woltersas ir Thomas Walkupas po 2.