„Dzūkijos“ žaidėjai gerino sezono rekordus ir nugalėjo permainų paveiktą „Lietkabelį“

[[ge:lrytas:lrytas:8708441]]

Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai nugalėjo „Lietkabelį“.<br> LKL/BNS nuotr.

Dec 29, 2018, 6:00 PM, atnaujinta Dec 29, 2018, 9:29 PM

Alytaus „Dzūkija“ šeštadienį namuose žaidė su Panevėžio „Lietkabeliu“. Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) šešioliktojo turo rungtynės. „Dzūkija“ šventė šeštąją pergalę  (6/10) rezultatu 85:68 (23:16, 19:20, 26:17, 17:15)

„Lietkabelis“, kuris šios dvikovos išvakarėse išsiskyrė su klubo sporto direktoriumi Jonu Vainausku, yra laimėjęs 10 kartų ir patyręs 6 nesėkmes.

Abi šios komandos paskutinėse LKL rungtynėse pralaimėjo tam pačiam varžovui – Vilniaus „Rytui“.

Dzūkai vilniečiams nusileido gruodžio 27-ąją dieną (79:89), o aukštaičiai namuose turėjo pripažinti sostinės atstovų pranašumą (73:95).

Panevėžiečiai šiose rungtynėse vertėsi su aštuoniais žaidėjais, kadangi kojos traumą patyrė Vaidas Kariniauskas.

„Dzūkija“ sėkmingai pradėjo susitikimą ir iškart išsiveržė į priekį. Skirtumas ėmė augti, antrajame ketvirtyje jis tapo dviženklis, o po ilgosios pertraukos „Lietkabelio“ bandymas naikinti deficitą buvo tik trumpalaikis.

Saulius Kulvietis ir Žiga Dimecas skirtumą mažino iki 2 taškų (42:44), o į Artūro Jomanto taškus atsakė du tolimus šūvius paleidęs Stefanas Sinovecas (48:50). Vis dėlto tada „Dzūkija“ surengė spurtą 11:0 ir po jo varžovams nebeleido kurti didesnės intrigos, o po Egidijaus Dimšos tolimo metimo skirtumas siekė jau 19 taškų (74:55).

Pabaigoje rimtesnio pasipriešinimo „Lietkabelis“ varžovams nebesukūrė.

Kendrickas Brownas, kurio sutartis su „Dzūkija“ baigėsi“ šiame mače per 26 minutes pelnė 19 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą suklydo, išprovokavo pražangą, 3 sykius pažeidė taisykles ir surinko 11 naudingumo balų.

Matui Jogėlai tai buvo naudingiausios karjeros rungtynės LKL: jis įmetė 14 taškų, atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko +26 naudingumo balus.

Jis taip pat pakartojo rezultatyvumo ir atkovotų kamuolių rekordą, o rezultatyvių perdavimų tiek daug atliko pirmąsyk.

S.Sinovecui tai taip pat buvo geriausias sezono mačas: per 31 minutę buvo pelnyta 18 taškų, atkovoti 7 ir perimti 3 kamuoliai, atlikti 5 rezultatyvūs perdavimai, išprovokuotos 3 pražangos, 3 kartus pažeistos taisyklės, 2 – suklysta. Jis surinko +25 naudingumo balus.

„Dzūkija“ dabar užima septintąją vietą.

Rezultatas:

„Dzūkija“ (6/10) – „Lietkabelis“ (10/6) – 85:68 (23:16, 19:20, 26:17, 17:15).​

„Dzūkija: Kendrickas Brownas 19, Matas Jogėla 14, Egidijus Dimša 13, Artūras Jomantas 11 (7 atk. kam., 7 išprov. pražang., +23 naud. bal.), Steponas Babrauskas 8, Paulius Petrilevičius 7, Dominykas Domarkas ir Paulius Danisevičius po 5, Mindaugas Sušinskas 3 taškai. Gediminas Žalalis (07:58 min.), Tomas Pačėsas (0:17 sek.) ir Martynas Pocevičius (0:17 sek.) taškų nesurinko.

„Lietkabelis“: Stefanas Sinovecas 18 (7 atk. kam.), Paulius Valinskas (1/6 tritaškiai, 6 klaid.) ir Žiga Dimecas po 12, Donatas Tarolis 10, Simas Jasaitis 8, Saulius Kulvietis 4, Marko Čakarevičius ir Mindaugas Kupšas po 2 taškus.