Stambiausiame tarptautiniame vaikų krepšinio turnyre Kaune – tikrai ne šventiniai mūšiai

Kaip ir kiekvienais metais, gruodžio 27-30 dienomis, Kaune įvyko masiškiausias šalyje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Keturiose amžiaus grupėse – 2003, 2005, 2007 ir 2008 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 34 komandos iš devynių šalių. Išbandyti savo jėgas prieš Lietuvos komandas atvyko svečiai iš Lenkijos, Slovėnijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Vokietijos.

 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
 Tarptautinio turnyro Kaune laimėtojai<br> tornadas.lt
Vienintelė turnyre sostinės komanda – „Panteros“ su treneriu A.Leščinsku užėmė trečiąją vietą.<br> M.Švagždžio nuotr.
Vienintelė turnyre sostinės komanda – „Panteros“ su treneriu A.Leščinsku užėmė trečiąją vietą.<br> M.Švagždžio nuotr.
 2008 metų amžiaus grupės komandos laimėtojos<br> M.Švagždžio nuotr.
 2008 metų amžiaus grupės komandos laimėtojos<br> M.Švagždžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Dec 31, 2018, 4:24 PM

Organizatoriai dėkojo Kauno rajono savivaldybei už suteiktą galimybę renginį organizuoti Ringaudų pradinės mokyklos bei Garliavos sporto centro sporto bazėse, taip pat už įteiktus apdovanojimus nugalėtojams.

2008 m. grupėje triumfavo svečiai iš Rusijos

Jauniausiųjų krepšininkų grupėje varžėsi aštuonios komandos – turnyro šeimininkai Tornado KM – „Xiaomi“, estai – KK Viimsi, rusai – Maskvos „Trinta“, latviai – „Sigulda SS“ ir Rygos DSN, baltarusiai Minsko „Čmoki“, lenkai -  „MKS Pruszkow“ ir svečiai iš Vilniaus – Sostinės KM – „Panteros“.

Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po trejas rungtynes ir dvi pirmosios vietos toliau tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o pralaimėjusios liko kovoti dėl 5 – 8 vietų.

Taigi pusfinaliuose susitiko Maskvos „Trinta“ prieš Rygos DSN ir Tornado KM – „Xiaomi“ prieš Sostinės KM – „Panteros“. Bronzinėje dvikovoje, pralaimėję pusfinalius susitiko Sostinės KM – „Panteros“ bei Rygos DSN krepšininkai. Po gana nesunkios kovos medaliais pasipuošė svečiai iš Vilniaus, susitvarkę su latviais 58:38.

„Vykome išbandyti savo jėgas ir tikrai nemąstėme apie prizines vietas, nes varžovai išties labai pajėgūs turnyre Kaune. Bet auklėtiniai parodė, kad yra tikri kovotojai. Visas tris varžybų dienas stengėsi ir esu net šiek tiek maloniai nustebintas, kad „Panteros“ ne tik grupėje sužaidė įspūdingai, bet ir laimėjo turnyro bronzą“, – kalbėjo „Panterų“ komandos treneris Artūras Leščisnkas.

Tai ne pirmasis šio krepšinio specialisto laimėjimas su „Panterų“ komanda. Šių metų pavasarį jo vedami vaikai laimėjo 2008 metų amžiaus grupės „Vitiron“ krepšinio pirmenybes.

Auksinėje dvikovoje susigrūmė aikštelės šeimininkai Aivaro Grigaliūno Tornado KM – „Xiaomi“ ir Maksvos „Trinta“ krepšininkai. Nors pogrupio mače tornadukai pralaimėjo net 19 taškų skirtumu, finale visas rungtynes lipo rusams ant kulnų.

Deja, perlaužti rungtynių nepavyko ir „Xiaomi Christmas Cup 2018“ čempionais tapo Maskvos Trinta laimėjusi finalą rezultatu 42:48.

Tritaškių konkurse triumfavo Minsko "Čmoki" snaiperis E. Misliuchik, antrąją vietą iškovojo Sostinės KM – „Panteros“ krepšininkas F. Josgaudas.

Simbolinio penketo žaidėjai: G. Brutans (Rygos DSN), E. Gumuliauskas (Sostinės KM – „Panteros“), R. Burokas (Tornado KM – „Xiaomi“), F. Geronim ir B. Mitrovič (Maskvos "Trinta").

2007 m. grupėje čempionų titulas iškeliavo į pajūrį!

Metais vyresnių krepšininkų grupėje dalyvavo net dešimt komandų. Tai – lietuviai "Tornado KM" – 2007, KM „Perkūnas“ ir V. Knašiaus KM bei svečiai iš Slovėnijos "Krvavec", estai "KK Viimsi/Estover", latviai "Marupes SC", Rygos DSN ir Talsi SS, lenkai "MKS Pruszkow" ir baltarusiai Minsko "Čmoki".

Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po ketverias rungtynes. Į finalą iškart pateko pirmąsias vietas užėmusios ekipos, dėl bronzos medalių kovojo antrąsias vietas užėmusios komandos.

Viename pogrupyje klausimų kas keliauja į finalą nekilo. V. Knašiaus KM krepšininkai užtikrintai laimėjo visas kovas ir užsitikrino vietą auksinėje dvikovoje.

Kitame pogrupyje trys komandos surinko po vienodą turnyrinių taškų skaičių ir suskaičiavus tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykį, pirmoji vieta atiteko Rygos DSN krepšininkams. Mažajame finale susitiko aikštelės šeimininkai, trenerio Tomo Rakausko Tornado KM – 2007 krepšininkai ir KM „Perkūnas“ ekipa.

Visas rungtynes tornadukai vijosi perkūniečius, deja šįkart varžovai buvo stipresni ir džiaugėsi trečiąja vieta. Finale užvirė tikras pragaras.

Išsiaiškinti nugalėtojams nepakako net pagrindinio laiko, tad teko žaisti pratęsimą. Klaipėdiečiai net negalvojo pergalės padovanoti latviams ir laimėje pratęsimą rezultatu 10:3 tapo turnyro čempionais.

Tritaškių konkurse taikliausią ranką pademonstravo V. Knašiaus KM krepšininkas N. Čikunov, antroji vieta atiteko „Tornado“ KM auklėtiniui D. Jasiukaičiui.

Simbolinio penketo žaidėjai: B. Jelews (Krvavec), Ą. Hopenas (Tornado KM), J. Jančiauskas (KM „Perkūnas“), A. Kivleniers (Rygos DSN) ir T. Rinkevičius (V. Knašiaus KM).

2005 m. grupėje auksu pasipuošė Tornado KM – „Alburnus“ krepšininkai

2005 m. amžiaus grupėje žaidė aštuonios komandos. Tuo pačiu principu, suskirstytos į du pogrupius, ekipos pirmiausiai išsiaiškino, kas tęs kovą dėl medalių, o kas kovos dėl 5 – 8 vietų.

Į pirmąjį pusfinalį nesunkiai prasimušė Tornado KM – „Alburnus“ ekipa, o jos varžove tapo Biržų SM komanda. Antrajame pusfinalyje susitiko V. Knašiaus KM krepšininkai ir Rygos DSN.

Bronzinėje dvikovoje susigrūmė Biržų SM ir Rygos DSN ekipos. Čia nesunkią pergalę iškovojo svečiai iš Latvijos ir pasipuošė trečiosios vietos medaliais.

Dėl čempionų titulo kovą tęsė aikštelės šeimininkai – tornadukai ir svečiai iš pajūrio V. Knašiaus KM komanda. Finalas buvo labai įtemptas – nors tornadiečiai visas rungtynes išlaikė kelių taškų pranašumą, svečiai iš Klaipėdos nuolat alsavo jiems į nugaras. Laimei, Šarūno Zablockio auklėtiniai išliko susikaupę iki pat susitikimo pabaigos ir šventė sunkiai iškovotą pergalę.

Tritaškių konkurse pergalę šventė Rygos DSN krepšininkas A. Lola, antrąją vietą iškovojo Tornado KM – „Alburnus“ snaiperis J. Riškus.

Simbolinio penketo žaidėjai: A. Lola (Rygos DSN), T. Pelanius (Biržų SM), L. Keršys (V. Knašiaus KM), J. Stašaitis ir E. Bublys (Tornado KM – „Alburnus“).

2003 m. grupėje čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė

Vyriausiųjų, 2003 m. g. vaikinų amžiaus grupėje žaidė aštuonios komandos. Lietuviai – Tornado KM – „Sharp“ ir Lietuvos U15 vaikinų rinktinė, baltarusiai Minsko "Čmoki", latviai – Talsi SS, vokiečiai – "TK Hannover", slovėnai "Krvavec", rusai – Maskvos "Trinta" bei švedai "Akresberga basket".

Po grupės varžybų, pusfinaliuose susitiko Tornado KM – „Sharp“ ir Lietuvos U15 rinktinė bei Maskvos "Trinta" ir Minsko "Čmoki".

17 taškų skirtumu įveikę varžovus, pirmąjį kelialapį į finalą pasiėmė Lietuvos U15 rinktinė.

Antrasis atiteko – Minsko "Čmoki" ekipai. Bronzinėje dvikovoje maskviečiai nesunkiai įveikė Tornado KM – „Sharp“ krepšininkus ir pasipuošė bronzos medaliais.

Finale, atrodė, nesunkią pergalę iškovos Lietuvos U15 rinktinės krepšininkai. Vis tik baltarusiai nepasidavė ir sumažino savo atsilikimą iki kelių taškų, taip priversdami lietuvaičius dar labiau pasistengti. Vis tik svečiams perlaužti rezultato nepavyko ir čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė.

Simbolinio penketo žaidėjai: B. Ališauskas (Tornado KM – „Sharp“), S. Chigishov (Maskvos "Trinta"), I. Milashevskij (Minsko "Čmoki"), P. Murkauskas ir L. Klimas (Lietuvos U15 rinktinė).

„Džiaugiamės, kad ir vėl pavyko suorganizuoti gražų ir didelį tarptautinį vaikų krepšinio turnyrą, – gerų emocijų neslėpė „Tornado“ KM direktorius Dainius Čiuprinskas. – Šiemet visose amžiaus grupėse buvo tikrai aukšto lygio komandų, tad tiek vaikai tiek treneriai pasisėmė patirties.

Nuoširdžiai dėkojame Kauno rajono savivaldybei už galimybę vykdyti turnyrą jų sporto bazėse, už įteiktus apdovanojimus, rėmėjams – Mi Lietuva už prizus simbolinio penketo žaidėjams, taip pat kietiems rėmėjams, tėveliams ir mokyklos kolektyvui – už didelę pagalbą viso turnyro metu.

Linkime visiems naujaisiais metais kuo daugiau pergalių ir iškovoti pirmąsias vietas savo šalių čempionatuose“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.