Dalasas sulaukė šventės: Luka Dončičius padėjo išvykoje sutrinti į miltus „Hornets“

Slovėnijos talentas Luka Dončičius darė viską, kad jo atstovaujamas „Dallas Mavericks“ klubas galiausiai iškovotų išsvajotąją pergalę išvykoje ir tai įvyko – trečiadienį 122:84 (42:26, 23:15, 29:24, 28:19) Dalasas susitvarkė su „Charlotte Hornets“ klubu. Be to „Mavericks“ dar ir sukrapštė rekordą – per pirmąsias 12 mačo minučių įmetė net 10 tritaškių.

„Mavericks“ po daugiau kaip mėnesio pertraukos iškovojo pergalę išvykoje, įveikusi „Hornets“<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jan 3, 2019, 6:38 AM, atnaujinta Jan 3, 2019, 9:22 AM

L.Dončičius per 26 minutes surinko dviženklę statistiką: pelnė 18 taškų (4/9 dvit., 3/7 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus kamuolį prarado ir taip surinko 20 naudingumo balų.

Pirmajame kėlinyje „Mavericks“ pataikė 10 tritaškių, o rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdama 18 tolimų metimų.

Dalaso klubas iškovojo pirmąją pergalę išvykoje nuo lapkričio 28-osios.

Teksaso valstijos ekipa vis dar turi patį blogiausia išvykos rungtynių pergalių statistiką NBA – iki trečiadienio buvo laimėjusi vos dvi dvikovas iš 16.

Be traumuotų starto penketo narių Cody Zellerio ir Jeremy Lambo rungtyniavę Šarlotės krepšininkai antrame kėlinyje atsiliko jau 25 taškų skirtumu.

Nors po istorinio ketvirčio „Mavericks“ po to per kitas 12 minučių pataikė vos vieną tritaškį iš dešimties, Dalaso persvarą įtvirtino galingas žaidimas po krepšiu: sugebėjo sugriebti 30 kamuolių, o šeimininkai vos 19.

Pralaimėjimų seriją išvykoje nutraukusi „Mavericks“ 38 taškais ir daugiau šeimininkus savo istorijoje buvo įveikusi tik tris kartus.

Absoliutų rekordą teksasiečiai užfiksavo 1985 metų sausio 15-ąją, kai Ouklande vietos „Golden State Warriors“ krepšininkus sutriuškino 149:104.

„Hornets“: Kemba Walkeris 11 (5 rez. perd.), Marvinas Williamsas, Devonte Grahamas ir Bismackas Biyombo (7 atk. kam.) po 10, Guillermo Hernangomezas 6 (10 atk. kam.), Frankas Kaminsky 5 (6 atk. kam.).

„Mavericks“: Dennisas Smithas (7 rez. perd.) ir Luka Dončičius (10 atk. kam.) po 18, Harrisonas Barnesas 17, Dwightas Powellas 15 (8 atk. kam.), Wesley Matthewsas 11, DeAndre Jordanas 8 (13 atk. kam.), Dorianas Smithas 7 (7 atk. kam.), Jose Barea 5 (6 rez. perd.).

Trečiadienio rungtynių rezultatai.

„Charlotte Hornets“ – „Dallas Mavericks“ 84:122 (26:42, 15:23, 24:29, 19:28)

„Cleveland Cavaliers“ – „Miami Heat“ 92:117 (23:22, 20:36, 30:35, 19:24)

„Washington Wizards“ – „Atlanta Hawks“ 114:98 (35:29, 29:24, 24:31, 26:14)

„Brooklyn Nets“ – „New Orleans Pelicans“ 126:121 (39:29, 34:29, 32:29, 21:34)

„Boston Celtics“ – „Minnesota Timberwolves“ 115:102 (25:21, 35:21, 27:39)

„Chicago Bulls“ – „Orlando Magic“ 84:112 (16:32, 29:30, 17:28, 22:22)

„Memphis Grizzlies“ – „Detroit Pistons“ 94:101 (24:6, 31:25, 12:21, 27:29)

„Phoenix Suns“ – „Philadelphia 76ers“ 127:132 (32:44, 17:28, 38:32, 40:28)

„Los Angeles Lakers“ – „Oklahoma City Thunder“ 100:107 (25:25, 32:34, 25:19, 18:29).