Europos turnyre rezultatyviai žaidė visos keturios Lietuvos krepšininkės

Moterų krepšinio Europos taurės turnyre ketvirtadienį buvo sužaistos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo pirmosios rungtynės. Per jas rezultatyviai žaidė keturios Lietuvos krepšininkės: Eglė Šikšniūtė iš „Ružomberok“, Gintarė Mažionytė iš „Gernika“, Monika Grigalauskytė iš Stambulo „Galatasaray“ ir Laura Svarytė iš Torūnės „Energa“.

Eglė Šikšniūtė buvo rezultatyvi.<br>G.Šiupario nuotr.

2019-01-04 00:42

Dvi lietuvės susitiko Baskų krašto mieste Gernikoje, kur vietos komanda po permainingos kovos nugalėjo pernai Europos taurę iškovojusią „Galatasaray“ ekipą 84:69. Gernikos krepšininkės po dviejų kėlinių pirmavo 17 taškų skirtumu 53:36, bet likus žaisti 3,5 min. iš jų persvaros liko vos 2 taškai (71:69). Vis dėlto mačo pabaigoje šeimininkės smogė dar sykį. Jos pelnė 13 taškų be atsako ir kitą savaitę Stambule gins dviženklį pranašumą.

„Gernika“ puolėja G.Mažionytė pelnė 14 taškų (4/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius, o „Galatasaray“ aukštaūgė M.Grigalauskytė įmetė 18 taškų (7/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius.

Dar naudingiau žaidė dvigubą dviženklį pasiekusi „Ružomberok“ vidurio puolėja E.Šikšniūtė. Ji pelnė 19 taškų (9/18 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir padėjo Ružomberoko komandai namie nugalėti Krasnojarsko „Jenisej“ krepšininkes 80:74.

Šio mačo viduryje atrodė, jog Slovakijos vicečempionėms net nevertės vykti į Sibirą žaisti atsakomųjų rungtynių – „Ružomberok“ antrajame kėlinyje atsiliko net 21 taško skirtumu 28:49. Tačiau po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Šeimininkės dar trečiajame kėlinyje persvėrė rezultatą, o paskutinėmis minutėmis susikrovė bent nedidelę atsargą.

Neblogas galimybes patekti į kitą etapą išsaugojo „Energa“. Torūnės komanda išvykoje nedideliu skirtumu 79:86 pralaimėjo „Nantes-Reze“ klubui, o L.Svarytė pelnė 15 taškų (6/6 dvitaškių, 3/4 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos kitą savaitę.

Dar dvi lietuvių komandos – „Miskolc“ su Eglė Šulčiūte ir Gožuvo AZS su Laura Juškaite – iškart po grupių etapo pateko į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą.

Moterų Europos taurė. Atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo pirmosios rungtynės.

„Ružomberok“ (E.Šikšniūtė 19, 10 atk.kam.) – Krasnojarsko „Jenisej“ 80:74,

„Nantes-Reze“ – Torūnės „Energa“ (L.Svarytė 15, 9 atk.kam.) 86:79,

„Gernika“ (G.Mažionytė 14, 8 atk.kam.) – Stambulo „Galatasaray“ (M.Grigalauskytė 18, 6 atk.kam.) 84:69.