Po CSKA pergalės Kaune – D. Itoudžio liaupsės „Žalgirio“ sirgaliams

Į Kauną maskviečiai atvyko važiuodami duobėtu keliu – per pastarąsias 7 rungtynes rusai klupo net 4 sykius. Pastarąjį kartą beviltiškai nusileisdami Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams (84:96).

Žalgiriečiai namuose pralaimėjo CSKA komandai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Jan 4, 2019, 11:35 PM, atnaujinta Jan 4, 2019, 11:42 PM

Vis dėlto Kaune Maskvos CSKA krepšininkai vėl grįžo į pergalių kelią ir išvykoje palaužė Kauno „Žalgirio“ krepšininkus – (84:79 28;17; 16:17; 11:25; 29:20)

D.Itoudžio auklėtiniai dvikovą pradėjo gerokai įsiutę ir pasiuntė šeimininkų ekipą į lengvą nokdauną: po pirmųjų 10 minučių CSKA krepšininkai turėjo 11 taškų pranašumą – 28:17.

Pirmojoje rungtynių dalyje Rusijos sporto gigantas sėkmingai griovė „Žalgirio“ puolimo schemas. Agresyvi ir kibi gynyba kainavo lengvus varžovų baudų metimus, tačiau neleido šeimininkams kurti: per pirmąją pusę „Žalgiris“ atliko vos 4 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 11 kartų.

„Sveikinu su naujais metais visus. Sveikinu savo žaidėjus, rungtynės buvo labai klampios. Nors pradėjome žaisdami nuo gynybos. Pirmoje pusėje dominavome, gynėmės protingai, bet trečiajame kėlinyje buvo labai blogi. Praradome pozicijas“, – po pergalės kalbėjo D.Itoudis.

Po pertraukos CSKA krepšininkai griuvo į duobę ir kėlinį pralaimėdami 14 taškų persvara į lemiamą ketvirtį žengė turėdami 4 taškų deficitą – 55:59.

D.Itoudžio auklėtinių taiklumas suprastėjo neatpažįstamai. Pirmajame kėlinyje CSKA krepšininkai pataikė 6 tritaškius metimus iš tiek pat galimų, tačiau vėliau prametė 16 tritaškių iš eilės ir tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje vėl pataikė Cory Higginsas.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą „Žalgiriui“ atidavę maskviečiai galiausiai sugebėjo išsivežti pergalę. Danielio Hacketto taiklus tolimas metimas grąžino persvarą Maskvos ekipai – 76:74.

„Žalgiriui“ galiausiai teko pripažinti pralaimėjimą.

„Ketvirtajame kėlinyje mano žaidėjai parodė pasitikėjimą savimi ir mes sugebėjome grįžti į rungtynes. Mes žaidėme mažu penketu ir manau, kad raktas į pergalę buvo puolimas. Mes susikūrėme erdvės savo žaidime“, – raktą į pergalę atskleidė CSKA strategas.

Maskvos klubas geriau kovojo po krepšiu ir padarė mažiau klaidų, o tai ir buvo pagrindinės CSKA pergalės priežastys.

„Mes išprovokavome 18 klaidų, laimėjome kovą po krepšiu ir tai yra labai svarbu, kai žaidi prieš tokią fiziškai stiprią komandą. Nors mūsų gynėjų kūrybą puolime buvo prasta, bet mes nesuteikėme jiems antrųjų šansų gynyboje“, – kalbėjo D.Itoudis. – Atmosfera buvo nuostabi, ačiū jiems. Visada smagu čia laimėti.“

Rungtynės pasižymėjo ir keliomis techninėmis bei nesportinėmis pražangomis. Bendrai abi komandos prasižengė net 61 kartą. Tačiau graikas teisėjų darbo komentuoti nesiryžo.

„Aš negaliu kalbėti apie teisėjus, bet manau, kad rungtynės buvo fiziškai aktyvios. Nenoriu komentuoti teisėjų. Mes sugebėjome iš to išpešti naudos. Visos rungtynės Eurolygoje yra agresyvios“, – į klausimą apie teisėjų darbą atsakė CSKA strategas.

„Lietuva tiesiogiai“: kaip alkoholio, tabako vartotojai stiprintų gynybą?