Ketvirtajame kėlinyje sugriuvęs „Lietkabelis“ nusileido patirtimi pasinaudojusiems „Skycop“

[[ge:lrytas:lrytas:8772061]]

Prienų „Skycop“ krepšininkai. <br> LKL/BNS nuotr.

Jan 5, 2019, 6:18 PM, atnaujinta Jan 5, 2019, 10:49 PM

Daugybę permainų išgyvenęs „Lietkabelis“ pastarąsias dvejas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes pralaimėjo vidutiniu 19,5 taško skirtumu (73:95 Vilniaus „Rytui“ ir 68:85 Alytaus Dzūkijai“). Kilo klausimas, ar panevėžiečiai šeštadienį atsigaus savų žiūrovų akivaizdoje prieš veteranų ekipa vadinamą Prienų „Skycop“? Pasirodo ne. „Lietkabelis“ pralaimėjo, tiesa, mažesniu skirtumu – 73:81 (17:14, 21:20, 19:18, 16:29).

Šiame susitikime jau dalyvavo po traumos sugrįžęs Vaidas Kariniauskas, tuo metu prieniškiai vis dar vertėsi be puolėjo Mindaugo Lukauskio.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes rugsėjo mėnesį „Skycop“ laimėjo 93:78.

Prieš mūšius LKL fronte abi komandos išbandė jėgas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Panevėžio komanda įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (78:68), o „Skycop“ su Klaipėdos „Neptūnu“ išsiskyrė taikiai (85:85).

„Skycop“ į pergalę vedė 14 taškų pelnęs Darjušas Lavrinovičius ir 13 įmetęs Michaelas Bruesewitzas.

„Lietkabelio“ ekipos neišgelbėjo ir asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus LKL pirmenybėse pakartojęs Jamaras Wilsonas, kuris surinko 21 tašką ir +28 naudingumo balus.

Abi komandos kovėsi taškas į tašką pirmuosius du kėlinius ir po 20 minučių „Lietkabelis“ turėjo nežymų pranašumą (38:34). Vis dėlto aikštės šeimininkai antrąją rungtynių dalį pradėjo spurtu 11:2 ir įgijo dviženklį pranašumą (49:36).

„Skycop“ po tokio smūgio nesutriko, atsakė tokia pačia atkarpa varžovams (11:2) ir sušvelnino atsilikimą iki 4 taškų (47:51).

„Skycop“ apsukų nemažino ir ketvirtajame kėlinyje, o po galingo 18:4 spurto prieniškiai jau pirmavo (68:61). Tačiau šios persvaros išlaikyti nesugebėjo ir svečiai.

Po Sauliaus Kulviečio dvitaškio, likus žaisti 90 sekundžių, švieslentėje degė lygybė – 71:71.

Komandos po to apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o likus žaisti mažiau negu minutę iki ketvirčio pabaigos D.Lavrinovičius išvedė svečius į priekį (75:73). „Skycop“ sugebėjo apsiginti, o „Lietkabelis“ buvo priverstas imtis pražangų taktikos.

Nors Martynas Gecevičius pataikė tik vieną baudą, po minutės pertraukėlės Žygimantas Janavičius perėmė kamuolį, o greitoje atakoje dar du taškus įmetė tas pats M.Gecevičius.

Rezultatas:

„Lietkabelis“ (10/7) – „Skycop“ (6/11) – 73:81 (17:14, 21:20, 19:18, 16:29).​

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 21 (+28 naud. bal.), Žiga Dimecas 12 (8 atk. kam.), Simas Jasaitis ir Donatas Tarolis po 10, Marko Čakarevičius 5, Stefanas Sinovecas, Saulius Kulvietis, Vaidas Kariniauskas ir Mindaugas Kupšas po 4 taškus.

„Skycop“: Darjušas Lavrinovičius 14, Mike'as Bruesewitzas 13, Anthony Lee 12, Martynas Gecevičius ir Gintaras Leonavičius po 11, Vytenis Lipkevičius 8, Žygimantas Janavičius 6, Arnas Labuckas 4, Ovidijus Varanauskas 2 taškai.

Trečiąją iš eilės nesėkmę patyręs „Lietkabelis“ čempionate užima ketvirtąją vietą, o „Skycop“ ekipa yra aštunta.