Dviejų pratęsimų kančia „Žalgiriui“ baigėsi skaudžiai – Klaipėdoje šventė „Neptūnas“

Klaipėdoje „Neptūnas“ nugalėjo žalgiriečius.<br>M.Balčiausko nuotr.
Klaipėdoje „Neptūnas“ nugalėjo žalgiriečius.<br>M.Balčiūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 6, 2019, 5:17 PM, atnaujinta Jan 6, 2019, 9:09 PM

Kauno „Žalgiris“ po skaudaus Maskvos CSKA dūrio Eurolygos rungtynėse penktadienį grįžo į LKL kovos lauką. Žalgiriečiai ilgą laiką pirmavo, tačiau galiausiai paskandino pergalę rungtynėse Klaipėdoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 93:98 (12:16, 28:18, 22:21, 16:23, 6:6, 9:14) turėjo pripažinti „Neptūno“ krepšininkų pranašumą.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo tarsi miegodami ir leido „Neptūnui“ spurtuoti 6:0. Pirmajame kėlinyje dominavo gynybinis žaidimas, tačiau šis buvo parankus uostamiesčio komandai, kuri po 10 minučių pirmavo 16:12.

„Žalgiris“ aukštesnę pavarę įjungė tik tuomet, kai deficitas pasiekė 7 taškus. Tarsi atsibudusi Š.Jasikevičiaus kariauna ne tik išlygino rezultatą, bet ir pabėgo nuo „Neptūno“.

Nors trečiajame kėlinyje žalgiriečiai buvo įgiję dviženklę persvarą, tačiau šeimininkų komanda neleido nutolti Lietuvos čempionams ir šiems nuolat alsavo į nugarą.

Ketvirtajame kėlinyje po Tomo Delininkaičio tritaškio skirtumas sumažėjo iki vieno taško, „Neptūnas“ pajautė žaidimo ritmą ir perėmė iniciatyvą. Mažo to, likus žaisti penkias minutes iki rungtynių pabaigos uostamiesčio krepšininkai jau pirmavo 8 taškais.Vis dėl to „Žalgiris“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir pasivyti varžovus.

Tačiau nervingoje ketvirtoje kėlinio pabaigoje nugalėtojas taip ir nepaaiškėjo – komandoms prireikė pratęsimo.

Per penkias papildomas minutes nei vienai ekipai dar kartą nepavyko įrodyti savo pranašumo ir komandos žaidė antrąjį pratęsimą. Jame geriau pasirodė „Neptūno“ krepšininkai, kurie iškovojo sudėtingą ir dramatišką pergalę.

„Žalgiriui“ uostamiesčio ekipa šiame sezone ir toliau lieka kaip užkeikta – Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pralaimėjo jau antras rungtynes „Neptūno“ komandai iš eilės. Pirmose rungtynėse žalgiriečiai pralaimėjo Kaune 60:75.

Be to, kauniečiai tik penktadienį žaidė su CSKA komanda, pralaimėjo 79:84, o antradienį jau laukia dar viena Eurolygos dvikova namuose su Stambulo „Anadolu Efes“ klubu, tad krūvis „Žalgiriui“ teko maksimalus.

„Neptūnas“: Kyle'as Weaveris 24, Tomas Delininkaitis 16, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12, Simas Galdikas 10, Paulius Dambrauskas 9, Lorenzo Williamsas ir Osvaldas Olisevičius po 7 taškus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17, Nate'as Woltersas ir Edgaras Ulanovas po 12, Derrickas Waltonas 10, Thomas Walkupas ir Marius Grigonis po 9, Aaronas White'as, Artūras Milkanis ir Paulius Jankūnas po 6, Laurynas Birutis 4, Rokas Jokubaitis 2 taškai.​

Rungtynių statistika

Klaipėdos „Neptūnas“ (14/3) – Kauno „Žalgiris“ (14/2) 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 6:6, 14:9)

Dvitaškiai (procentai): 24/51 (47 proc.) – 26/43 (60 proc.)

Tritaškiai (proc.): 7/22 (31 proc.) – 4/19 (21 proc.)

Baudų metimai (proc.): 29/35 (82 proc.) – 29/39 (74 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 46 (20) – 37 (13)

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 19

Perimti kamuoliai: 13 – 10

Klaidos: 15 – 16

Blokai: 1 – 2