Mindaugo Lukauskio sugrįžimas lėmė „Skycop“ pergalę prieš „Dzūkiją“

[[ge:lrytas:lrytas:8853793]]

Mindaugas Lukauskis po traumos sugrįžo į aikštę.<br> LKL/BNS nuotr.
 Martynas Gecevičius ir Kšyštofas Lavrinovičius.<br> LKL/BNS nuotr.

2019-01-13 16:57, atnaujinta 2019-01-13 19:59

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse sekmadienį Prienuose buvo žaidžiamos 18-ojo turo rungtynėse, kuriose vietos „Skycop“ su po traumos į aikštę sugrįžusiu Mindaugu Lukauskiu jėgas išbandė su Alytaus „Dzūkija“ ir palaužė varžovų pasipriešinimą 85:72 (24:10, 16:26 17:15, 28:21).

Prieniškiai yra iškovoję 6 pergales ir patyrę 11 pralaimėjimų. Alytiškių laimėjimų ir nesėkmių balansas yra 6/12.

Pirmąją tarpusavio dvikovą spalio mėnesį Alytuje laimėjo „Dzūkija“ (88:73). Abi ekipos sekmadienio mūšį pasitiko skirtingų nuotaikų.

Jei Prienų klubas pastarajame LKL ture išvykoje pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ (81:73), tai „Dzūkija“ svečiuose turėjo pripažinti Šiaulių „Šiaulių“ pranašumą (76:87).

Šiame mače „Skycop“ jau galėjo verstis su du mėnesius nerungtyniavusiu Mindaugu Lukauskiu. Veteranas pasirodė puikiai – surinko 19 taškų ir +21 naudingumo balą bei vedė savo ekipą pergalės link.

Prieš pat rungtynes prieniškiai taip pat paskelbė apie kitas permainas sudėtyje.

Komandą paliko į Rusiją rungtyniauti išvykstantis naudingiausias ekipos krepšininkas Mike'as Bruesewitzas. Per vieną iš rungtynių pertraukų jam buvo įteikti simboliniai Prienų klubo marškinėliai.

Rungtynėse taip pat nedalyvavo į žmonos gimdymą išskubėjęs Arnas Labuckas ir traumuotas Domantas Šeškus.

„Skycop“ rungtynėse rekordiškai daug rėmėsi metimais iš toli – iš net 40 bandymų taiklūs buvo 17 (42 proc.).

Rungtynes dviem taikliais metimais pradėjo svečiai, tačiau Prienų krepšininkai netrukus į tai atsakė spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 7:4. Vėliau po tritaškį pataikė M.Lukauskis, Martynas Gecevičius ir Vytenis Lipkevičius, o prieniškiai atitrūko (18:8). Per likusį laiką „Skycop“ pranašumą padidino dar labiau ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo – 24:10.

Antrajame kėlinyje „Dzūkija“ spurtavo 12:0 ir kiek aptirpdė šeimininkų persvarą (27:22). Vėliau prieniškiai trumpam susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau ketvirčio finiše tiksliau žaidę svečiai į didžiąją pertrauką atsilikinėdami keturiais taškais – 36:40.

Po ilgosios pertraukos komandos puolime atrodė labai vangiai ir per penkias minutes pelnė vos po du taškus – šeimininkai pirmavo (42:38). Netrukus Mato Jogėlos pastangomis dzūkai rezultatą po ilgos pertraukos išlygino (44:44). Nepaisant to, „Skycop“ antrojoje kėlinio dalyje susigrąžino iniciatyvą ir po trijų ketvirčių vėl pirmavo – 57:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė M.Gecevičius ir šeimininkai po ilgos pertraukos atitrūko (60:51). Tačiau Alytaus krepšininkai sudėti ginklų nebuvo linkę (65:62). Vėliau taikliais metimais prieniškius į priekį truktelėjo V.Lipkevičius ir Darjušas Lavrinovičius (76:69).

Čia pat tritaškį įmetė M.Lukauskis, dvi baudas pataikė D.Lavrinovičius (81:70), alytiškiai puolime strigo ir likus minutei nugalėtojas jau buvo aiškus.

Rezultatas:

„Skycop“ (7/11) – „Dzūkija“ (6/12) –  85:72 (24:10, 16:26 17:15, 28:21).

„Skycop“: Mindaugas Lukauskis 19 (5/6 tritaškiai), Darjušas Lavrinovičius (9 atk. kam.), Žygimantas Janavičius (8 rez. perdav.) ir Kšyštofas Lavrinovičius po 12, Martynas Gecevičius 11, Ovidijus Varanauskas 5, Gintaras Leonavičius 3 taškai.

„Dzūkija“: Matas Jogėla 19 (8 atk. kam.), Dominykas Domarkas 16, Paulius Petrilevičius 10, Egidijus Dimša 8, Mindaugas Sušinskas 7, Gediminas Žalalis 6, Artūras Jomantas 4, Steponas Babrauskas 2 taškai.

„Skycop“ turnyro lentelėje užima septintąją vietą, o „Dzūkija“ yra aštunta.