Nesvetingas Milanas: M. Kuzminskas taikliais tritaškiais metimais pražudė „Žalgirį“

M.Kuzminsko tolime metimai pražudė Kauno komandą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo Milano komandai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 24, 2019, 9:23 PM, atnaujinta Jan 25, 2019, 11:43 AM

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams Eurolygos išvyka į Milaną susiklostė išties nesėkmingai. Kauno „Žalgiris“ trumpam Eurolygoje buvo grįžęs į pergalių kelią, tačiau ketvirtadienį Lietuvos čempionai 70:80 (13:21, 17:13, 20:18, 20:28) pralaimėjo „Olimpia“ komandai, kurios sudėtyje žaidė ir du lietuviai: Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.

Pastarasis ketvirtajame kėlinyje surengė tikrą šou ir pataikė net tris tolimus metimus, kurie pražudė žalgiriečius.

Tai buvo 12-asis Kauno komandos pralaimėjimas, kuris gerokai apsunkino kovą dėl patekimo į aktrintamąsias varžybas.

Žalgiriečiai blankai pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje vienu turėjo dviženklį deficitą. Vis tik pagerėjęs žaidimas antrajame ketvirtyje suteikė vilčių – po 20 minučių „Žalgiris“ atsiliko 30:34.

Po pertraukos vaizdas aikštėje liko panašus, o Kauno komandai pavyko prieš lemiamą ketvirtį sumažinti atsilikimą iki 2 taškų.

Tačiau per lemiamą ketvirtį tolimi metimai pražudė Kauno komandą ir ši patyrė pralaimėjimą Milane.

„Žalgirio“ lyderiai. Kaip pirmose tarpusavio rungtynėse vėl sėkmingą žaidimą demonstravo Brandonas Daviesas. Žaidėjas pelnė 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų. Savaitgalį traumą patyręs įžaidėjas Nate'as Woltersas irgi žaidė taip, tarsi nieko nebūtų įvykę. Krepšininkas draskė varžovų gynybą savo prasiveržimais ir rungtynėse pelnė 17 taškų bei surinko 15 naudingumo balų.

Pirmosios rungtynės. Žalgiriečiai pirmajame tarpusavio mače „Olimpia“ ekipą Kaune įveikė rezultatu 83:78. Tose rungtynėse žalgirietis Brandonas Daviesas pelnė 27 taškus bei surinko 35 naudingumo balus.

Garbingas svečias. Šią Eurolygos dvikovą Milane stebėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

„Olimpia“: Mike'as Jamesas (9 rez. perd.) 20, Vladimiras Micovas ir Dairis Bertanis po 17, Mindaugas Kuzminskas 14, Artūras Gudaitis 6 taškai.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 17, Paulius Jankūnas 14, Brandonas Daviesas (7 atk. kam.) 13, Marius Grigonis 10, Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis po 5, Thomas Walkupas 4, Aaronas White'as 2 taškai.

Statistika

Milano „Olimpia“ (8/12) – Kauno „Žalgiris“ (7/13) 80:70 (21:13, 13:17, 18:20, 28:20)

Dvitaškiai: 15/33 (45,5 proc.) – 21/41 (51,2 proc.);

Tritaškiai: 13/29 (44,8 proc.) – 5/19 (26,3 proc.);

Baudos: 11/17 (64,7 proc.) – 13/17 (76,5 proc.);

Atkovoti kamuoliai (puolime): 28 (6) – 36 (9);

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 16;

Klaidos: 10 – 13;

Perimti kamuoliai: 6 – 3;

Blokai: 2 – 1;