Eurolygos skaičiai: „Budučnost“ fenomenas ir netikėtai įsismaginę latviai

Tris ketvirčius snūduriavę Sergio Lllullis ir Mindaugas Kuzminskas per vieną kėlinį išsprendė Madrido „Real“ ir Milano „Olimpia“ problemas, Tel Avivo „Maccabi“ tapo ilgiausią pergalių seriją tęsiančia komanda, svečiai iš Bavarijos apkartino Rimo Kurtinaičio sugrįžimą, garsiausias Juodkalnijos klubas per tris turus laimėjo tiek pat kartų, kiek iki tol per tris mėnesius, Eurolygos lyderiai uždraudė varžovams laimėti Stambule, o Nando De Colo surengė tritaškių liūtį Katalonijos sostinėje.

Kauno „Žalgiris“<br>G.Bitvinsko nuotr.
M.Jamesas kol kas rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Podgoricos „Budučnost“<br>Euroleague.net
Stambulo „Anadolu Efes“<br>Euroleague.net nuotr.
R.Kurtinaitis jau dirbo su žaidėjais treniruotėje.<br>Bcchimki.ru nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 26, 2019, 10:33 AM

Tai nutiko krepšinio Eurolygos 20-ajame ture.

0

Eurolygoje nebeliko nė vienos komandos, antrajame rate (nuo Naujųjų metų) nepatyrusios pralaimėjimo. Ilgiausiai nesėkmių išvengė „Anadolu Efes“, tačiau ketvirtadienį Stambulo „aludariai“ krito Eurolygos čempionų arenoje – nusileido „Real“ klubui 84:92.

Antrojo rato lyderiai yra per penkis sausio mėnesį žaistus turus po keturias pergales iškovoję „Anadolu Efes“, „Fenerbahçe“, „Real“, CSKA ir „Maccabi“.

1

Nors „Žalgiris“ per pastarąsias šešerias rungtynes laimėjo tik kartą, nuo aštuntosios vietos atsilieka vos vienu tašku.

Aštuntąją vietą dalijasi po 9 pergales iškovojusios „Olimpia“, „Baskonia“ ir „Maccabi“, o „Žalgiris“ ir „Panathinaikos“ laimėjo po 8 kartus.

3

Šiame ture laimėjo visos trys pirmaujančios komandos, tad intervalai tarp lyderių nepasikeitė. Per 20 rungtynių „Fenerbahçe“ iškovojo 18 pergalių, „Real“ – 16, CSKA – 15.

Tuo tarpu komandos, užimančios nuo ketvirtosios iki šeštosios vietų, šią savaitę pralaimėjo ir nuo lyderių trijulės atsiliko. „Anadolu Efes“ turi 13 pergalių, „Olympiakos“ – 12, „Barcelona“ – 11.

3

„Budućnost“ laimėjo jau trečiąsias iš eilės rungtynes. Penktadienį Adrijos lygos čempionai savo aikštėje po lygios kovos įveikė „Herbalife“ klubą 75:70.

Podgoricos komanda visas trejas pastarąsias rungtynes žaidė namie. Dviejuose praėjusiuose turuose iš Juodkalnijos sostinės nieko nepešę išvyko „Darüşşafaka“ ir „Real“ klubai. Iki šios serijos „Budućnost“ per tris mėnesius (17 turų) buvo pasiekusi lygiai tiek pat – tris pergales.

Beje, „Budućnost“ visas šešias pergales iškovojo namie, o išvykose dar nelaimėjo nė karto.

3

Trečiąja pergale savo sąskaitą papildė Eurolygos autsaiderė „Darüşşafaka“, namie nugalėjusi „Baskonia“ komandą 80:75.

„Darüşşafaka“ lieka paskutinėje lentelės eilutėje, o nuo priešpaskutinę vietą besidalijančių „Budućnost“ ir „Herbalife“ klubų atsilieka trimis taškais.

4

„Maccabi“ krepšininkai laimėjo ketvirtąsias iš eilės rungtynes ir tęsia šiuo metu ilgiausią pergalių seriją. Tel Avivo arenoje ketvirtadienį baltą vėliavą pakėlė „Panathinaikos“ komanda, kurią Izraelio čempionai įtikinamai nugalėjo 84:75.

„Geltonieji“ pralaimėjo pirmąjį kėlinį 16:17, bet antrojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą, o po pertraukos visą laiką pirmavo apie 10 taškų skirtumu ir atrėmė visus „žaliųjų“ bandymus pakeisti mačo eigą.

7

„Chimki“ tapo septintuoju Eurolygos klubu, šį sezoną pakeitusiu trenerį. Pirmadienį Chimkų klubas paskelbė, kad nutraukė sutartį su graiku Giorgu Bartzoku ir susigrąžino Rimą Kurtinaitį, kuris Pamaskvyje jau dirbo 2011-2016 metais.

Lietuvio sugrįžimo rungtynėse „Chimki“ namie pralaimėjo „Bayern“ klubui 60:71.

Dar lapkričio mėnesį trenerius pakeitė „Baskonia“ (atėjo kroatas Velimiras Perasovičius) ir „Maccabi“ (graikas Giannis Sfairopoulos), gruodį – „Herbalife“ (Victoras Garcia), „Darüşşafaka“ (Selcukas Ernakas), „Panathinaikos“ (amerikietis Rickas Pitino) ir „Budućnost“ (kroatas Jasminas Repeša).

7

„Real“ jau septintąjį kartą iš eilės nugalėjo „Anadolu Efes“ klubą. Pratęsti pergalių seriją nebuvo lengva – įsibėgėjus ketvirtajam kėliniui švieslentėje degė du vienodi skaičiai 72:72. Tačiau tada etatinis „karališkojo“ klubo gelbėtojas Sergio Llullis pelnė 8 taškus iš eilės ir sukrovė lemiamą persvarą.

Įdomu, kad S.Llullis iki 34-osios min. nebuvo pataikęs nė vieno iš 7 tolimų metimų, o per paskutines 7 min. pelnė 12 taškų! Iš viso jis įmetė 19 taškų.

7

CSKA gynėjas Nando De Colo per rungtynes svečiuose su „Barcelona“ ekipa pataikė net 7 tritaškius (iš 10 bandymų) ir pelnė 25 taškus.

Didžiausias skirtumas per šias rungtynes buvo 9 taškai. „Barcelona“ tokią persvarą įgijo trečiajame kėlinyje (59:50), CSKA – ketvirtajame kėlinyje (80:71). Atkarpą tarp šių akimirkų net 30:12 laimėjo „armiečiai“, kurie ir iškovojo pergalę 84:76.

Beje, šio sezono pataikytų tritaškių rekordas (8) priklauso „Chimki“ lyderiui Aleksejui Švedui, o absoliutus Eurolygos rekordas (10 tritaškių) – amerikiečiui Andrew Goudelockui, kuris 2014 metų rudenį taip šėliojo vilkėdamas „Fenerbahçe“ aprangą.

10

„Fenerbahçe“ klubas savo aikštėje šį sezoną laimėjo visas 10 rungtynių. Ketvirtadienį „kanarėlės“ pratęsė pergalių seriją užkapodamos „Olympiakos“ krepšininkus 90:75.

Tik po vieną pralaimėjimą namie patyrė „Real“ (per 11 rungtynių) ir CSKA (per 8 rungtynes). Savo aikštėje retai klumpa ir „Anadolu Efes“ bei „Olympiakos“ (laimėjo po 8 iš 10 rungtynių).

11

Mindaugas Kuzminskas per ketvirtąjį kėlinį įmetė 11 taškų į „Žalgirio“ krepšį ir rausė duobę savo buvusiai komandai. „Olimpia“ puolėjo M.Kuzminsko sąskaitoje 32-ąją min. buvo vos 3 taškai, o „Žalgiris“ tuo metu pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą 56:54.

Tačiau buvęs žalgirietis netrukus pataikė tritaškį, o paskui padėjo Milano komandai įgyti lemiamą persvarą ir laimėti 80:70.

18

„Chimki“ krepšininkai po pirmojo kėlinio prieš „Bayern“ komandą pirmavo 18 taškų skirtumu 28:10. Tačiau net tokia didelė persvara nieko nereiškė – per kitus tris kėlinius Rusijos vicečempionai pelnė vos 32 taškus (!) ir pralaimėjo 60:71.

27

Du latviai ketvirtadienį kartu pelnė 27 taškus ir buvo rezultatyviausi „Olympiakos“ žaidėjai. Janis Timma įmetė 14, Janis Strėlniekas – 13 taškų.

Tiesa, tai buvo tik bergždžios pralaimėjusių pastangos, nes išvykoje žaidusi Pirėjo komanda dar antrajame kėlinyje atsiliko nuo „Fenerbahçe“ klubo dviženkliu skirtumu ir nusileido Eurolygos lyderiams 75:90. J.Strėlnieko vidurkis yra 8,5 taško, J.Timmos – 4,2 taško.

Dar rezultatyviau ketvirtadienį žaidė kitas latvis Dairis Bertanas. „Olimpia“ puolėjas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 17 taškų ir pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. D.Bertano vidurkis – 6,7 taško.

33

Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo 33 balus surinkęs „Maccabi“ puolėjas Angelo Caloiaro. Jis per rungtynes su „Panathinaikos“ klubu pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 11 kamuolių ir išprovokavo 5 pražangas.

Pirmą sezoną Eurolygoje žaidžiantis 203 cm ūgio amerikietis iššoko virš galvos. Jo vidurkiai yra 8,5 taško ir 4,5 atkovoto kamuolio.

Eurolyga. 20 turas

Milano „Olimpia“ – Kauno „Žalgiris“ 80:70. M.Jamesas 20, V.Micovas ir D.Bertanas po 17, M.Kuzminskas 14, ... A.Gudaitis 6/ N.Woltersas 17, P.Jankūnas 14, B.Daviesas 13, M.Grigonis 10. 9069 žr.

Stambulo „Fenerbahçe“ – Pirėjo „Olympiakos“ 90:75. E.Greenas 17, N.Kaliničius 16, B.Dixonas 13, 10 rez.perd., K.Sloukas 12/ J.Timma 14, J.Strėlniekas 13, N.Milutinovas 11. 12921 žr.

Tel Avivo „Maccabi“ – Atėnų „Panathinaikos“ 84:75. A.Caloiaro 20, 11 atk.kam., S.Wilbekinas 13/ N.Kalathis 14, 10 rez.perd., M.Lojeski 14, D.Thomasas 12, ... L.Lekavičius 6. 11060 žr.

Madrido „Real“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 92:94. A.Randolphas 24, S.Llullis 19, W.Tavaresas 10/ V.Micičius 21, T.Pleissas 15, B.Motumas 13. 8972 žr.

„Chimki“ – Miuncheno „Bayern“ 60:71. M.Thomasas 13, 10 atk.kam., J.Mickey 13/ D.Williamsas 20, V.Lučičius 15, N.Džedovičius 10. 6151 žr.

Stambulo „Darüşşafaka“ – Vitorijos „Baskonia“ 80:75. T.Douglasas 21, M.Ericas 18/ M.Janningas 18, J.Voigtmannas 14, 11 atk.kam. 2585 žr.

Podgoricos „Budućnost“ – Las Palmaso „Herbalife“ 75:70. N.Cole‘as 20, G.Bitadzė 16, E.Jacksonas ir E.Clarkas po 10/ S.S.Vene 16, A.Pasečnikas ir X.Rabaseda po 12. 5205 žr.

„Barcelona“ – Maskvos CSKA 76:84. V.Claveris 17, K.Seraphinas 14/ N.De Colo 25, N.Kurbanovas 17, S.Rodriguezas 10. 6007 žr.