[[ge:lrytas:lrytas:9013005]]

„Pieno žvaigždžių“ krepšininkai.<br> LKL/BNS nuotr.
 „Skycop“ krepšininkai.<br>LKL/BNS nuotr.

Jan 27, 2019, 4:55 PM, atnaujinta Jan 27, 2019, 10:49 PM

Prienų „Skycop“ krepšininkai sekmadienį savo aikštėje priėmė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą ir pralaimėjo svečiams 82:91 (23:22, 21:17, 14:29, 24:23). Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato 20-ojo turo susitikimas.

Prieniškiai yra iškovoję 7 pergales ir patyrę 13 pralaimėjimų, o pasvaliečių kraityje yra 11 laimėjimų ir 9 nesėkmės.

Tai buvo ketvirtoji Gedimino Petrausko treniruojamo Pasvalio klubo pergalė iš eilės ir septintoji per pastarąsias devynerias LKL rungtynes.

Po dviejų kėlinių dar pirmavo šeimininkai 44:39, bet trečiąjį ketvirtį Pasvalio klubas laimėjo 15 taškų skirtumu (29:14) ir vėliau išlaikė iniciatyvą savo rankose iki pat rungtynių pabaigos.

Paskutiniame LKL ture „Skycop“ išvykoje pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ (68:85), o „Pieno žvaigždės“ įveikė Alytaus „Dzūkiją“ po pratęsimo (110:107).

Pirmosiose dviejose tarpusavio dvikovose varžovai pasidalino po pergalę: lapkritį namuose laimėjo Prienų klubas (93:88), o gruodį Pasvalio ekipa pasiekė revanšą savo aikštėje tokiu pačiu 4 taškų skirtumu (96:92).

Tai buvo ketvirtoji iš eilės „Pieno žvaigždžių“ pergalė LKL“pirmenybėse ir šiuo metu tai yra ilgiausia nepralaimėtų rungtynių serija šalies pirmenybėse.

„Skycop“ antrajame kėlinyje surengė spurtą 9:0 ir sugebėjo perimti rungtynių iniciatyvą (42:37).

Vis dėlto antrąją rungtynių dalį pasvaliečiai pradėjo atkarpa 12:4 ir persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai (51:48). Nors „Skycop“ į tai atsakė tritaškiu, „Pieno žvaigždės“ surengė dar vieną spurtą (17:5) ir atitrūko nuo savo varžovų (68:56).

Ketvirtajame kėlinyje „Skycop“ dar bandė kabintis, tačiau Žygimanto Skučo vedamos „Pieno žvaigždės“ vilčių varžovams nepaliko ir pabėgo nepavejamai (84:66).

„Skycop“ sutriuškinimo išvengė, tačiau intrigos atkurti nesugebėjo.

„Pieno žvaigždes“ į pergalę vedė priekinė komandos linija. Tomas Lekūnas į prieniškių krepšį įmetė 22 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko net +30 naudingumo balų, o Žygimantas Skučas pelnė 21 tašką per 23 min., pataikęs visus šešis dvitaškius.

„Skycop“ gretose išsiskyrė 17 taškų pelnęs Žygimantas Janavičius. Vis dėlto aikštės šeimininkams labai trūko komandos lyderio Martyno Gecevičiaus indelio. Snaiperis iš 6 tritaškių realizavo vos 1, pelnė 3 taškus ir surinko tik +1 naudingumo balą.

Rezultatas:

„Skycop“ (7/13) – „Pieno žvaigždės“ (11/9) – 82:91 (23:22, 21:17, 14:29, 24:23).

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 17 (1/5 tritaškiai), Gintaras Leonavičius ir Darjušas Lavrinovičius po 11, Arnas Labuckas ir Mindaugas Lukauskis po 10, Kšyštofas Lavrinovičius 7, Anthony Keithas Lee 6, Domantas Šeškus 4, Martynas Gecevičius ir Vytenis Lipkevičius po 3 taškus.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 22, Žygimantas Skučas 21, Jay Threattas 12, Vytautas Šulskis 9, Karolis Petrukonis 8, Gytis Sirutavičius 7, Tomas Galeckas 5, Emmanuelis Omogbo 3, Ivaras Rihardas Žviguras ir Dagoberto Pena po 2 taškus.

„Pieno žvaigždžių“ klubas čempionate užimą penktąją vietą, o „Skycop“ ekipa yra septinta.

Po nesėkmingo sezono starto smarkiai sudėtį pakeitęs Pasvalio klubas dabar susilygino pergalių skaičiumi su ketvirtojoje vietoje žengiančiu Panevėžio „Lietkabeliu“ (11/8). Tiesa, panevėžiečiai yra sužaidę maču mažiau.