Pergalė, kuri suteikė vilčių: A. Parachouskio metimas Belgrade išgelbėjo „Ryto“ komandą

[[ge:lrytas:lrytas:9054438]]

Vilniaus komanda paskutinę sekundę laimėjo Belgrade.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 30, 2019, 8:53 PM, atnaujinta Jan 31, 2019, 3:40 PM

Vilniaus „Ryto“ komandos viltys žengti į Europos taurės ketvirtfinalį išliko gyvos ir šį kartą vilniečiai turi dėkoti fortūnai.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiadienio vakarą Serbijos sostinėje Belgrade 78:77 (30:28, 14:12, 20:17, 14:20) po labai atkaklios kovos ir lemiamo Arciomo Parachouskio metimo nukovė „Partizan“ klubą bei įsirašė antrąją pergalę E grupėje.

Likus mažiau nei trims sekundėms „Rytas“ atsilikinėjo tašku, bet turėjo galimybę išsimesti kamuolį iš užribio. Radę laisvą A.Parachouskį vilniečiai patikėjo metimą jam ir krepšininko mestas kamuolys įkrito į krepšį taip leisdamas iškovoti fantastišką pergalę.

Žūtbūtinė pergalė galutinį likimą nukėlė į sekančią savaitę, kai namuose „Rytas“ priims „Monaco“ komandą. Ten laimėjimas taip pat bus bus privalomas. Sėkmės atveju atsidarys durys į kitą etapą, o pralaimėjimas jas užvers.

E grupėje kelialapį į kitą etapą jau užsitikrinusi Berlyno ALBA ekipa, o pralaimėjusi „Ryto“ komandai „Partizan“ prarado viltis žengti toliau.

Net jei ir paskutiniame ture įveiktų ALBA komandą, Belgrado ekipa su trimis laimėjimais bet kokiu atveju turėtų neigiamą tarpusavio rungtynių santykį tiek prieš „Ryta“, tiek prieš „Monaco“.

„Partizan“: Jockas Landale'as 14, Bandja Sy 13, Vanja Marinkovičius ir Alexas Renfroe po 11, Stefanas Jankovičius 7, Marcus Paige 6, Rade Zagorac 5, Aleksejus Nikoličius 2.

„Rytas“: Arciomas Parachouskis 22, Eimantas Bendžius 21, Rokas Stipčevičius 12, Chrisas Krameris 10, D.J.Seeley 7, M.Echodas ir D.Sirvydis po 3.

Rungtynės Belgrade prasidėjo tokiu aukštu tempu, jog atrodė, kad jose žaidžia ne Europos taurės, o dvi NBA komandos.

„Ryto“ komandą į priekį tempė Eimantas Bendžius, kuris vieną po kito svaidė tolimus metimus ir po pirmojo kėlinio savo sąskaitoje turėjo jau penkiolika taškų.

Komandos tiesiog degė puolime ir po pirmojo kėlinio „Rytas“ pirmavo 30:28.

Antrajame kėlinyje žaidimas aprimo ir rezultatyvumas gerokai sumenko. „Rytas“ minimaliai, tačiau laikė pranašumą savo rankose.

Nors vienu metu jis buvo pasiekęs jau devynis taškus, vis tik garsių sirgalių palaikoma „Partizan“ neleido vilniečiams diktuoti savo sąlygų ir D.Adomaičio auklėtiniai prieš ilgąją pertrauką pirmavo 44:40.

Įdomu tai, kad abi komandos identišku taiklumu (50 proc.) svaidė tolimus metimus.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ ir toliau, nors ir neženkliai, bet kontroliavo situaciją.

Buvo bangų, kai truktelėjo į priekį, tačiau netrukus „Partizan“ vėl priartėdavo ir įaudrindavo savo sirgalius.

Prieš lemiamą ketvirtį po A.Parachouskio ir R.Stipčevičiaus metimų „Rytas“ pirmavo 64:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Parachouskis sukūrė dviženklį pranašumą, bet audringai sirgalių palaikoma „Partizan“ nepasidavė ir kovojo iki pat galo.

Vis tik šį kartą „Ryto“ charakteris buvo stipresnis nei anksčiau.

Kai jau atrodė, kad viltis eilinį kartą teks palaidoti, pačią paskutinę sekundę nepalūžę vilniečiai puolė sveikinti komandos legionierių iš Baltarusijos A.Parachouskį.

Baltarusis sugebėjo įmesti kamuolį į krepšį pačią paskutinę sekundę, o sukandę dantis ir kovoję iki pat galo, „Ryto“ žaidėjai pagaliau po dramos ne pralaimėjo, bet iškovojo labai svarbią pergalę.

Statistika: „Partizan“ – „Rytas“

Dvitaškiai: 21/47 (44,7 proc.)  – 18/34 (52,9 proc.)

Tritaškiai:  10/25 (40 proc.) – 9/22 (40,9 proc.)

Baudų metimai:  5/7 (71,4 proc.) – 15/20 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29  – 37

Klaidos:  6 – 15

Perimti kamuoliai: 8  – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 21  – 18