Reto grožio LSKL finalas: čempionai paaiškėjo tik po pratęsimo

Nedaug trūko, kad Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) turėtų naujus čempionus – didžiajame LSKL finale Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipa trečiajame kėlinyje pirmavo 14 taškų skirtumu, tačiau galiausiai neatlaikė rungtynių tempo ir po dramatiškos dvikovos pabaigos bei pratęsimo rezultatu 113:117 (31:28, 29:22, 18:30, 23:21, 12:16) nusileido daugkartiniams LSKL ir Europos studentų čempionams Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkams.

LSKL finalas.<br> R.Reklaitienės nuotr.

Feb 18, 2019, 11:09 PM, atnaujinta Feb 18, 2019, 11:10 PM

VDU per visą istoriją LSKL čempionais tapo aštuntąjį kartą, o LSU vicečempionų titulus iškovojo penktąjį kartą.

LSU ir VDU krepšininkai pirmąjį kėlinį kovėsi taškas į tašką, tačiau antrajame kėlinyje LSU ekipa po galingo Kristupo Žemaičio dėjimo atitrūko dviženkliu skirtumu - 58:46.

Trečiajame kėlinyje LSU pranašumas buvo išaugęs iki 14 taškų - 69:55, tačiau tada daugkartiniai LSKL čempionai tarsi pabudo, sužaidė įspūdingą atkarpą 23:9 ir po Regimanto Minioto taiklaus tolimo metimo šūvio VDU persvėrė rezultatą - 80:78.

Nuo tada virė tikras nervų karas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min. 30 sek. LSU po Martyno Varno baudos metimų ir Šarūno Beniušio dvitaškio buvo priekyje 3 taškais - 98:95.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. 51 sek. rezultatas buvo lygus - 98:98. Netrukus penktąją pražangą užsidirbo vienas iš VDU lyderių Regimantas Miniotas, o prie baudos metimo linijos stojęs LSU žaidėjas Šarūnas Beniušis pataikė 1 iš 2 metimų ir LSU vėl priekyje - 99:98.

VDU krepšininkas Tomas Dimša, likus 47 sek., pataikė tritaškį ir išvedė savo ekipą į priekį - 101:99.

Martynas Varnas dviem baudų metimais išlygino rezultatą - 101:101. VDU ekipai paskutinei atakai liko 11,5 sek. LSU apsigynė ir komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Pratęsimą geriau pradėjo LSU - pirmavo 106:104, 108:104, tačiau VDU vėl atsitiesė ir po kelių sėkmingų epizodų bei Marijaus Užupio tritaškio išsiveržė į priekį - 110:108. Iki pratęsimo pabaigos likus 29 sek. VDU turėjo vos 1 taško persvarą - 112:111.

Tada Tomas Dimša pataikė du baudos metimus - 114:111 ir VDU ekipa pergalės iš rankų nebepaleido.

LSKL nugalėtojų komandą ir bronzinius prizininkus Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus apdovanojo LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas, Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas ir LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius.

„Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio LSKL sezono. Per šiuos metus buvo daug gražių ir įtemptų kovų. Krepšinis – studentiškas sportas, kai kam – antroji religija, o kai kam – gyvenimo būdas. Šis LSKL sezonas dar kartą įrodė, kad čia verda intriguojančios ir nesuspėjamos kovos. Noriu pasidžiaugti, kad LSKL finalas buvo išties reto grožio. Nuo to žiūrovams tik įdomiau. Juk sporto misija ir yra sukelti žiūrovams emocijų“, – kalbėjo LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

Finalinių rungtynių naudingiausiu žaidėju (MVP) tapo 43 taškus pelnęs VDU studentas Tomas Dimša. Jis aikštėje praleido beveik 39 minutes, pataikė 10/15 dvitaškių, 4/14 tritaškių, 11/13 baudos metimų, po krepšiais atkovojo 2 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 37 naudingumo balus.

Rokas Stankevičius prie VDU pergalės pridėjo 21 tašką (12 atk. kam., 30 naud. balų), Regimantas Miniotas - 14, Julius Liesis - 11, Marius Užupis - 10 tšk.

Iš LSU ekipos išsiskyrė Martynas Varnas. Jis surinko 43 taškus (6/10 dvit., 7/15 trit., 10/12 baudos, 9 atk. kam., 4 rez. perd., 42 naud. balai). Šarūnas Beniušis surinko 29 taškus (12 atk. kam., 36 naud. balai), Mindaugas Motuzas - 15, Justas Vazalis - 9 tšk.