Lietuviai išvykoje nukovė Nyderlandų rinktinę ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje

Lietuvos krepšinio rinktinė penktadienio vakarą pradėjo likusias pasaulio čempionato atrankos kovas. J grupėje žaidžiantys Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20) nugalėjo Nyderlandų nacionalinę komandą.

Lietuvos rinktinė nugalėjo Nyderlandus.<br>D.Umbraso nuotr.
 Lietuvos rinktinė nugalėjo Nyderlandus.<br> fiba.com
Daugiau nuotraukų (12)

Feb 22, 2019, 8:52 PM, atnaujinta Feb 22, 2019, 11:37 PM

Po šios dvikovos lietuvių kišenėje jau yra dešimt pergalių, o tai leidžia likus vienai akistatai iki atrankos pabaigos užsitikrinti pirmąją vietą J grupėje.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Vilniuje tuomet tik po dviejų pratęsimų dramos 95:93 laimėjo lietuviai. D.Adomaičio kariauną į pergalė ištempė lemiamas taiklus Manto Kalniečio tolimas šūvis antrojo pratęsimo pabaigoje.

Šį kartą Lietuvos rinktinė buvo kiek atsinaujinusi. Pirmą kartą nacionalinės komandos marškinėlius apsivilko Dovis Bičkauskis (Utenos „Juventus“) ir Egidijus Mockevičius (Pezaro „Victoria Libertas“).

Rungtynės išvykoje prasidėjo pagal lietuvių scenarijų ir su kiekvienu kėliniu savo persvarą D.Adomaičio auklėtiniai tik didino.

Po antrojo kėlinio Lietuva pirmavo 45:35. Mūsiškiai per du kėlinius toliausiai nuo Nyderlandų buvo atitrūkę 11 taškų skirtumu. Komandoje ekipoje daugiausiai taškų pelnė R.Giedraitis ir E.Bendžius – po 10, R.Seibutis pridėjo 7 taškus.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir lietuviai didino savo pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje Nyderlandų komanda dar bandė mažinti atsilikimą tolimais metimais, ištirpino persvarą iki 2 taškų, tačiau varžovų spaudimą atlaikę lietuviai išsaugojo savo pranašumą ir aikštę paliko triumfuodami.

Lietuva: Renaldas Seibutis 20, Eimnatas Bendžius 15, Rokas Giedraitis 14, Dovis Bičkauskis 10, Adas Juškevičius ir Martynas Echodas po 5, Arnas Butkevičius 4, Žygimantas Janavičius 3, Gytis Masiulis 2 taškai.

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 17, Worthy De Jongas 13, Roelandas Schaftenaaras 10, Arvinas Slagteris ir Thomasas Van der Marsas po 8 taškus.