Eurolygos skaičiai: pagarba katalonų legendai, idealus „Fenerbahce“ mėnuo ir A. Švedo sugrįžimas

Po trijų mėnesių pertraukos į aikštę grįžęs Aleksejus Švedas lemiamomis akimirkomis mėtė pro šalį ir neišgelbėjo Maskvos srities „Chimki“ komandos, Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai po beveik keturių mėnesių pertraukos iškovojo pergalę už Graikijos ribų, Stambulo „Fenerbahce“ vasario mėnesį baigė nepatyrė nė vienos nesėkmės nė viename turnyre.

Pagerbtas Juanas Carlosas Navarro, džiaugiasi „Fenerbahce“ krepšininkai ir atakuoja Aleksejus Švedas. <br> Twitter nuotr.

Mar 2, 2019, 11:08 AM, atnaujinta Mar 2, 2019, 11:13 AM

Tuo metu Las Palmaso „Herbalife“ per tą patį laikotarpį neiškovojo nė vienos pergalės, Pirėjo „Olympiakos“ pratęsė žiemos agoniją, o „Barcelona“ pagerbė pernai karjerą baigusį Juaną Carlosą Navarro.

Tai nutiko krepšinio Eurolygos 24-ajame ture.

3

Kelialapius į ketvirtfinalį iškovojusių komandų sąrašas po šio turo nepadidėjo – jame yra trys komandos: „Fenerbahce“ (21 pergalė), Maskvos CSKA (19) ir Madrido „Real“ (18).

Iki tikslo nedaug trūksta ir ketvirtąją vietą besidalijančioms „Barcelona“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ (po 15).

Dėl likusių trijų kelialapių varžosi šešios komandos, kurias skiria trys taškai: Milano „Olimpia“ (13), Vitorijos „Baskonia“, „Olympiakos“, Miuncheno „Bayern“ (po 12), Tel Avivo „Maccabi“ ir „Panathinaikos“ (po 11).

5

Sausio pabaigoje lyderiams ant kulnų minęs „Olympiakos“ nuo vasario pradžios Eurolygoje nelaimėjo nė karto ir pirmąją kovo dieną patyrė jau penktąjį iš eilės pralaimėjimą. Graikijos vicečempionų agoniją pratęsė CSKA klubas, Pirėjuje šventęs įtikinamą pergalę 97:81.

Šeimininkai beveik tris kėlinius niekuo nenusileido varžovams ir 27-ąją min. rezultatas dar buvo lygus 63:63. Tačiau paskui „armiečiai“ staigiai nuskuodė į priekį ir 36-ąją min. triuškino Pirėjo komandą 89:70.

5

Šiame ture net penkerios rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu. Labiausiai varžovus pranoko „Panathinaikos“, įveikęs „Herbalife“ ekipą 99:80. „Maccabi“ nugalėjo Stambulo „Darussafaka“ 77:58. „Fenerbahce“ – „Anadolu Efes“ 84:66, CSKA – „Olympiakos“ 97:81, „Bayern“ – Podgoricos „Budučnost“ 89:75.

6

Šeštąjį kartą karjeroje naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku pripažintas „Barcelona“ vidurio puolėjas Ante Tomičius. 32-ejų metų kroatas siautėjo per rungtynes, kuriose „Barcelona“ namie nugalėjo „Real“ klubą 77:70. A.Tomičius per 30 min. pelnė 22 taškus (9/16 dvitaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 13 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus.

„El Clasico“ pirmoji pusė vyko lygiai, bet po pertraukos „mėlyni ir granatiniai“ greitai įgijo dviženklę persvarą ir tvirtai kontroliavo mačo eigą iki finalo sirenos.

8

„Herbalife“ vasario mėnesį nė viename turnyre nepasiekė nė vienos pergalės ir tęsia aštuonių pralaimėjimų seriją (penkiskart pralaimėjo Eurolygoje, triskart – Ispanijos lygoje). Kanarų komanda pastarąją pergalę Eurolygoje iškovojo gruodžio pabaigoje, kai Las Palmase viešėjo „Žalgiris“, o šiais metais pralaimėjo visas devynerias rungtynes ir nukrito į priešpaskutinę 15-ąją vietą

„Herbalife“ padėtis labai prasta ir Ispanijos lygoje, kurioje ši ekipa laimėjo tik 6 iš 20 rungtynių ir užima 16-ąją vietą tarp 18 komandų. Dvi silpniausios ekipos iškris į žemesnę lygą, o Las Palmaso krepšininkus nuo priešpaskutinės vietos skiria vos vienas taškas.

8

Ilgiausią pergalių seriją, skaičiuojant visus turnyrus, tęsia „Fenerbahce“ klubas, vasario mėnesį laimėjęs visas aštuonerias rungtynes. Ketvirtadienį „kanarėlės“ galingai praplasnojo virš „Anadolu Efes“ komandos, kurią įtikinamai nugalėjo 84:66.

„Fenerbahce“ tvirtai pirmauja ne tik Eurolygoje, bet ir Turkijos lygoje, o vasario viduryje iškovojo Turkijos taurę.

9

„Panathinaikos“ nutraukė devynių pralaimėjimų išvykose seriją. Graikijos čempionai svečiuose šį sezoną iškovojo vos dvi pergales: pirmąją lapkričio antrąją dieną prieš „Budučnost“, antrąją – vasario paskutiniąją dieną prieš „Herbalife“ (rezultatu 99:80).

11

„Barcelona“ klubas penktadienį per „El Clasico“ pagerbė pernai karjerą baigusį Juaną Carlosą Navarro, kurio marškinėlius, pažymėtus 11-uoju numeriu, pakabino „Blaugrana“ arenos palubėse.

„Barcelona“ pagrindinėje komandoje J.C.Navarro debiutavo 1997 metais būdamas 17-os ir per visą profesionalo karjerą tik vieną sezoną atstovavo kitam klubui (2007-2008 m. žaidė „Memphis Grizzlies“).

Katalonų krepšinio legenda šiuolaikinėje Eurolygoje žaidė 341 rungtynes ir pelnė 4152 taškus, 2003 bei 2010 metais tapo šio turnyro čempionu ir penkis kartus buvo išrinktas į geriausių žaidėjų penketą. J.C.Navarro pagal per karjerą žaistas rungtynes ir pelnytus taškus Eurolygoje užima pirmąją vietą.

14

Ketvirtadienį į aikštę grįžo 14 rungtynių praleidęs „Chimki“ lyderis A.Švedas. Rankos traumą išsigydęs rusas per rungtynes su „Olimpia“ komanda pelnė 23 taškus (4/5 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 6/9 baudos) ir buvo rezultatyviausias žaidėjas, tačiau po dviejų jo metimų kamuolys net nelietė lanko, o paskutinėmis minutėmis A.Švedas neįmetė dviejų baudų.

Chimkų krepšininkai trečiajame kėlinyje pirmavo dviženkliu skirtumu, bet trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje kelių minučių atkarpą pralaimėjo 3:20. Tik 33-iąją min. rezultatą persvėrusi Milano ekipa iniciatyvos nebeprarado ir nugalėjo 90:88.

A.Švedo vidurkis yra 25 taškai, bet jis nepatenka į oficialius statistikos lyderių sąrašus, nes žaidė per mažai rungtynių. Rezultatyviausias Eurolygos krepšininkas yra „Olimpia“ gynėjas Mike‘as Jamesas, pelnantis vidutiniškai 20 taškų.

15

„Baskonia“ krepšininkai rungtynių su „Žalgiriu“ antrojo kėlinio viduryje kelių minučių atkarpą laimėjo 15:0. Vitorijos komanda po šio spurto išsiveržė į priekį 35:24 ir nuo tada beveik visą laiką pirmavo apie 10 taškų skirtumu. „Baskonia“ nugalėjo 80:73.

16

„Panathinaikos“ komanda antrojo kėlinio viduryje į „Herbalife“ krepšį įmetė 16 taškų be atsako. Tiesa, po šio spurto įgyta dviženklė persvara (44:32) pergalės dar neužtikrino – trečiajame kėlinyje Las Palmaso komanda vėl išlygino rezultatą. Tačiau mačo pabaigoje Atėnų ekipa žaidė daug geriau ir nugalėjo 99:80.

Eurolyga. 24 turas

Vitorijos „Baskonia“ – Kauno „Žalgiris“ 80:73. L.Vildoza 16, Sh.Shieldsas 14, 10 atk.kam., J.Voigtmannas ir V.Poirier po 13, M.Huertasas 11/ B.Daviesas 13, D.Thompsonas ir M.Grigonis po 11, A.Milaknis 10. 10824 žiūr.

Maskvos sr. „Chimki“ – Milano „Olimpia“ 88:90. A.Švedas 23, 11 rez.perd., M.Thomasas 17, T.Crockeris ir Ch.Jenkinsas po 15/ M.Jamesas 16, V.Micovas ir K.Tarczewski po 15, J.Nunnally 13, C.Jerrellsas 11, M.Kuzminskas 9; A.Gudaitis traumuotas. 5234 žiūr.

Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 84:66. K.Sloukas 17, N.Kaliničius 15, L.Datome 13, M.Guduričius 11/ A.Moermanas 18, Sh.Larkinas 13, T.Pleissas 11. 11690 žiūr.

Tel Avivo „Maccabi“ – Stambulo „Darussafaka“ 77:58. T.Blackas 17, M.Rollas 12, A.Tyusas 10/ J.Evansas 17, O.Savasas 10. 10352 žiūr.

Las Palmaso „Herbalife“ – Atėnų „Panathinaikos“ 80:99. X.Rabaseda 21, J.Wiley 16, M.Erikssonas 11/ K.Langfordas 18, N.Kalathis 17, Th.Antetokounmpo 16, G.Papagiannis 14. 3945 žiūr.

Podgoricos „Budučnost“ – Miuncheno „Bayern“ 75:89. E.Jacksonas 19, N.Cole‘as 12/ V.Lučičius 18, D.Barthelis 16, N.Dangubičius 13, P.Koponenas 11. 5056 žiūr.

Pirėjo „Olympiakos“ – Maskvos CSKA 81:97. Z.LeDay 21, V.Spanoulis 14, G.Printezis 12/ C.Higginsas 18, N.De Colo 16, S.Rodriguezas 15, 12 rez.perd., K.Hinesas 15, W.Clyburnas 14. 9500 žiūr.

„Barcelona“ – Madrido „Real“ 77:70. A.Tomičius 22, 13 atk.kam., Th.Heurtelis 17, 10 rez.perd., K.Kuricas 15/ R.Fernandezas 15, A.Randolphas 12, J.Carrollas 10. 7311 žiūr.