„Rytui“ lauktas ketvirtfinalis prasidėjo liūdnai: praradę Ch. Kramerį neprilygo „Valencia“ ekipai

[[ge:lrytas:lrytas:9470069]]

Sostinės klubas Europos taurės ketvirtfinalį pradėjo nesėkme.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Sostinės klubas Europos taurės ketvirtfinalį pradėjo nesėkme.<br>T.Bauro nuotr.
Sostinės klubas Europos taurės ketvirtfinalį pradėjo nesėkme.<br>G.Šiupario nuotr.
Sostinės klubas Europos taurės ketvirtfinalį pradėjo nesėkme.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Mar 5, 2019, 9:34 PM, atnaujinta Mar 6, 2019, 7:23 AM

Vilniaus „Ryto“ komanda net po septynerių metų pertraukos pasinėrė į Europos taurės atkrintamąsias kovas, tačiau pirmasis ketvirtfinalio mačas privertė nuleisti galvas.

Sostinės klubas pirmajame serijos iki dviejų pergalių mače išvykoje 64:75 (20:12, 10:14, 13:22, 21:27) nusileido galingajam „Valencia“ klubui.

Tačiau nuleisti rankų dar tikrai neverta, o intrigą vilniečiai galės grąžinti jau penktadienį, kai namų arenoje galės pasiekti revanšą.

Jeigu rungtynėse Vilniuje „Rytas“ iškovotų pergalę, kovo 13-ąją Dainiaus Adomaičio auklėtiniai vėl keliautų į Ispaniją, kur vyktų paskutinis, lemiamas ketvirtfinalio mačas.

Šiame rungtynių maratone sostinės klubui teks susikaupti ir vietiniam čempionatui, kadangi sekmadienį namuose vilniečiai kausis su Kauno „Žalgiriu“.

„Valencia“: M.Thomas 15, A.Abalde, F.San Emeterio ir A.Doornekampas po 10.

„Rytas“: DJ Seeley ir D.Sirvydis po 11, A.Parachouskis ir M.Girdžiūnas po 10, A.Butkevičius 6, M.Echodas ir E.Bendžius po 5, Ch.Krameris ir R.Stipčevičius po 3.

Rungtynes Valensijoje „Ryto“ ekipa pradėjo smagiai ir iš karto šovė į priekį. Tačiau  aikštės šeimininkai greitai nubudo ir jau netrukus alsavo į nugarą.

Žaidimas vyko taškas į tašką, bet vilniečiai kėlinio gale blykstelėjo ir po Deivido Sirvydžio tolimos bombos pirmavo 20:12.

Kaip sėkmingai baigė pirmąjį, taip pat nesėkmingai vilniečiai pradėjo antrąjį kėlinį. Kai „Valencia“ spurtavo 8:0, D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės.

Tiesa, tai nebuvo toks nemalonus momentas palyginus, kas nutiko likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos.

Komanos kapitonas Chrisas Krameris bėgo į greitą ataką, tačiau joje nusileidęs ant parketo ėmė garsiai šaukti. Krepšininkas patyrė traumą ir iš aikštės buvo išgabentas su komandos personalo pagalba.

Nepaisant to, „Rytas“ palaikė ritmą ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 30:26.

Trečiasis kėlinys prasidėjo tomis pačiomis tendencijomis. „Valencia“ vėl spurtavo 8:0, o tai jau keitė ir rungtynių eigą.

Nors R.Stipčevičius tritaškiu atstatė vilniečių pervarą 35:34, vis tik aikštės šeimininkų puolimą sulaikyti buvo sunku. Prieš lemiamą ketvirtį „Rytas“ vijosi varžovus 43:48.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ visiškai palūžo. Klaidos lygioje vietoje, nesustabdytas greitas „Valencia“ puolimas ir deficitas sparčiais žingsniais augo.

Vilniečiai atrodė kiek išsekę, o visos pastangos plaukė per niek. Nors rungtynių pradžioje vaizdas buvo džiuginantis, antroje rungtynių pusėje D.Adomaičio auklėtiniai nieko padaryti negalėjo. Patirtas pralaimėjimas, o jį dar skaudesniu padarė komandos kapitono netektis.

Statistika: „Valencia” – „Rytas“

Dvitaškiai:  18/38 (48,4 proc.) – 10/34 (29,4 proc.)

Tritaškiai: 10/23 (30,3 proc.)  – 11/27 (40,7 proc.)

Baudų metimai: 9/10 (90 proc.)  – 11/15 (73,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37  – 37

Rezultatyvūs perdavimai: 15  – 14

Klaidos:  6 – 9

Perimti kamuoliai:  4 – 4