Klaipėdoje – dūžtanti „Neptūno“ svajonė: namuose neprilygo „Hapoel“

Sekmadienį Kauno „Žalgirį“ trečią kartą šį sezoną patiesęs Klaipėdos „Neptūnas“ priėmė dar vieną grėsmingą varžovą – į uostamiestį atvyko garsioji Jeruzalės „Hapoel“ ekipa, pagrindinė favoritė į FIBA Čempionų lygos trofėjų.

„Neptūnas“ namuose pralaimėjo „Hapoel“.<br> Fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Mar 6, 2019, 6:46 PM, atnaujinta Mar 6, 2019, 9:34 PM

Tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmąjį aštuntfinalio susitikimą su Jeruzalės „Hapoel“ pradėjo nesėkmingai. Namuose žaidusi uostamiesčio komanda 74:86 (14:23, 27:20, 13:18, 20:25) neprilygo varžovams iš Izraelio.

Klaipėdiečiai siekia pirmą kartą istorijoje peržengti aštuntfinalio barjerą, būtent šiame atkrintamųjų etape praėjusius du sezonus „Neptūnas“ baigė žygį titulo link.

Šeimininkai vangiai pradėjo rungtynes ir iškarto leido „Hapoel“ krepšininkams nutolti 10 taškų, o „Neptūnas“ pirmuosius taškus pelnė sužaidęs beveik 4 minutes. Vėliau pavyko išlyginti žaidimą ir po 10 minučių atsiliko 14:23.

Susikaupę K.Maksvyčio auklėtiniai antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir baigiantis kėliniui sumažino deficitą iki 2 taškų.

Po pertraukos „Haopel“ krepšininkai ir toliau atrodė sutrikę, o „Neptūnas“ sugebėjo persverti rezultatą ir susikrauti 3 taškų persvarą. Tačiau kėlinio pabaigoje „Hapoel“ spurtavo 14:4, tad šeimininkai vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

Lemiamą ketvirtį tragiškai pradėjęs „Neptūnas“ pirmuosius taškus iš žaidimo pelnę sužaidus beveik 4 minutes, o tai leido „Hapoel“ susikrauti dviženklę persvarą. Nors klaipėdiečiai dar bandė mažinti deficitą, tačiau varžovai pergalės iš rankų neišleido.

Atsakomasis mačas Jeruzalėje vyks kovo 13-ąją, o poros nugalėtoją lems geresnis taškų santykis.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16, Lorenzo Williamsas 14, Deividas Gailius 9, Simas Galdikas, Kyle'as Weaveris ir Jerei'us Grantas po 8, Gytis Masiulis 6, Osvaldas Olisevičius 4, Laimonas Kisielius 1 taškas.

„Hapoel“: Jamesas Feldeine'as 17, Da'Seanas Butleris 15, TaShawnas Thomasas 14, Tamiras Blattas 11, Joshas Owensas 10 taškų.