Valensijoje – daužymo ir triumfo nuotaikos: „Dabar į Lietuvą, pabaigti darbą“

„Valencia“ krepšininkai antradienį per pirmąsias Europos taurės ketvirtfinalio rungtynes truputį išgąsdino savo sirgalius ir Valensijos krašto žurnalistus.

Ispanų spauda įsitikinusi, kad „Valencia“ į Vilnių atvyks užbaigti darbą Europos taurės ketvirtfinalyje<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ispanų spauda įsitikinusi, kad „Valencia“ į Vilnių atvyks užbaigti darbą Europos taurės ketvirtfinalyje<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Mar 6, 2019, 12:51 PM, atnaujinta Mar 6, 2019, 12:55 PM

Vis dėlto ispanams viskas baigėsi laimingai – dvikovą puikiai pradėjęs Vilniaus „Rytas“ greitai išsikvėpė, o antrajame kėlinyje tvirtą gynybos sieną surentusi bei po pertraukos daug sumaniau pulti pradėjusi „Valencia“ nugalėjo Lietuvos vicečempionus 75:64 ir pajudėjo pusfinalio link.

„Dabar į Lietuvą, pabaigti darbą“, – trečiadienio leidinio viršelyje, tiesa, pačioje jo apačioje ir tik nedidelėmis raidėmis, savo komandą paragino Valensijos krašto sporto dienraštis „Superdeporte“.

„Europos taurės ketvirtfinalyje „Valencia“ pirma smogė „Rytui“, kuris privertė smarkiai paplušėti pirmojoje rungtynių pusėje.

Taip smarkiai, kad prieš pertrauką nieko nebuvo aišku, o „apelsininių“ žaidimas nenuteikė gerai. Vis dėlto komanda žinojo, kaip viską apversti aukštyn kojomis, ir į „Fonteta“ areną atėjusiems sirgaliams padovanojo įspūdingą antrąją pusę“, – Valensijos krepšininkus už pirmąją mačo dalį peikė, bet už žaidimą po pertraukos gyrė „Superdeporte“ krepšinio apžvalgininkas.

Drastiškus pokyčius po pertraukos pažymėjo ir kiti Ispanijos leidiniai. „Sunkiai pradėjusi rungtynes „Valencia“ rado kelią, kaip aplenkti „Rytą“: antrajame kėlinyje užsklendė gynybos skląstį, trečiajame kėlinyje paįvairino puolimą ir pajudėjo Europos taurės pusfinalio link“, – rašė naujienų agentūra EFE, kurios straipsnius skelbia dauguma Ispanijos dienraščių ir interneto svetainių.

„Valencia“ laiku pabudo ir aplenkė „Rytą“, – antraštėje parašė Madrido sporto dienraščio „Marca“ interneto svetainė.

„Pokyčiai po pertraukos buvo brutalūs. Tokie drastiški, kad rungtynės buvo pakreiptos visiškai kita kryptimi ir vilniečiai neturėjo jokių šansų. „Valencia“ liovėsi remtis tolimais metimais, o Mattas Thomasas ir Willas Thomasas sudraskė Arciomo Parachouskio gynybą“, – dėstė vienas didžiausių Valensijos krašto dienraščių „Las Provincias“.

„Valencia“ nusiramino rūbinėje po prastos pirmosios dalies, per kurią buvo pasimetusi aikštėje ir pasėjo nerimą tribūnose. Po pertraukos komanda pradėjo žaisti geriau apgalvotą, gynyba paremtą krepšinį ir pirmoji smogė Europos taurės ketvirtfinalio serijoje. Dabar „Valencia“ vyksta į Vilnių ir penktadienį bandys iškovoti kelialapį į pusfinalį.

Tai rimtas iššūkis. Nors „Fonteta“ arenos efektas buvo veiksmingas, būtų neblogai šio etapo sieną nuversti svečiuose ir pagaliau padaryti tai, ko nė karto nepavyko padaryti 2017 metais“, – rašė „Las Provincias“.

Užpraėjusio sezono istorija prisiminta neatsitiktinai. Tąkart „Valencia“ turėjo aikštės pranašumą visose trijose Europos taurės atkrintamųjų varžybų serijose, tačiau nė sykio nelaimėjo išvykose žaistų antrųjų rungtynių.

2017 metais ketvirtfinalyje ir pusfinalyje „apelsininiai“ iškovojo pergales rezultatu 2:1, bet finale pralaimėjo lemiamas trečiąsias rungtynes namie Malagos „Unicaja“ komandai, kuriai ir buvo įteiktas kelialapis į Eurolygą.

„Valencia“ užduotį palengvino „Ryto“ kapitono Chriso Kramerio trauma. „Lietuvos komanda galėjo pasiteisinti tuo, kad antrajame kėlinyje prarado savo vairininką.

Ch.Krameriui antrojo kėlinio pabaigoje trūko kelio raiščiai, o kitam įžaidėjui Rokui Stipčevičiui antroji rungtynių dalis buvo per ilga. Tai buvo antroji priežastis, dėl kurios Vilniaus komanda buvo sustabdyta. Savo ruožtu antrasis „Valencia“ įžaidėjas Guillemas Vivesas patikimai organizavo komandos puolimą“, – lygino „Las Provincias“.

Tiesa, Valensijos komanda antradienį irgi negalėjo išrikiuoti visų geriausių pajėgų. „Las Provincias“ tikisi, kad tą padaryti pavyks penktadienį: „Įsidėjus į kišenę pirmąjį tašką, laikas galvoti apie antrąsias rungtynes. „Apelsininiai“ jose laukia Bojano Dubljevičiaus, kuris kęsdamas skausmą žaidė tik 6 min., ir Antoine‘o Diot, kuris net neapsivilko sportinės aprangos dėl atsinaujinusio šlaunies skausmo“.

Kita vertus, „Valencia“ rado kuo kompensuoti praradimus, o agentūra EFE atkreipė dėmesį ir į tai, kad galutinis rezultatas net neatspindėjo milžiniško šeimininkų pranašumo antroje rungtynių pusėje: „Varžovai bandė vytis, bet „Valencia“ jau džiaugėsi pergale ir buvo per toli, todėl rezultato pasikeitimai paskutinėmis minutėmis buvo tik kosmetiniai“.