Luka Dončičius – su asmeniniu rekordu, tačiau ir vėl su apmaudžiu pralaimėjimu

„Houston Rockets“ (41/25) klubas turėjo kaip reikiant paprakaituoti, kad išvykoje palaužtų slovėną Luką Dončių ir „Dallas Mavericks“ (27/39) atstovus 94:93 (25:26, 33:28, 23:18, 13:21).

Luka Dončičius pergalės su ekipa neiškovojo<br> Scanpix. com nuotr.
„Mavericks“ neįveikė „Rockets“<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Mar 11, 2019, 10:08 AM, atnaujinta Mar 11, 2019, 10:10 AM

Dvikova vyko pagal paskutinės minutės scenarijų – tris kėlinius savo nuostatas diktavo šeimininkai, o jau ketvirtame kėlinyje atkuto ir „Rockets“.

Likus žaisti 31 sekundę Dwightas Powellas dėjimu sumažino savo ekipos atsilikimą iki vieno taško, o ilgą „Rockets“ ataką nerezultatyviai užbaigė Jamesas Hardenas.

Išsigelbėti „Mavericks“ turėjo 9 sekundes ir lyderio vaidmens ėmėsi Jalenas Brunsonas, bet jo svarbiausią dvikovos metimą blokavo Chrisas Paulas. Tad „Rockets“ nesuklupo ir toliau žengia trečioje Vakarų konferencijos vietoje.

Pralaimėjimo atveju Hjustonas susilygintų laimėjimais su „Oklahoma City Thunder“ ir „Portland Trail Blazers“

Europos vunderkindu tituluojamas L.Dončičius šiame mače per 37 minutes surinko 19 taškų (4/10 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 8/9 baudų metimų), atkovojo 15, perėmė 2 ir prarado 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir 2 kartus prasižengė.

Slovėnas akistatoje su „Rockets“ pagerino asmeninį savo atkovotų kamuolių rekordą. Dabar jis bus 15 kamuolių.

Tiesa, ketvirtojo kėlinio pabaigoje jis šlubuodamas ėjo į minutės pertraukėlę, tačiau po to liko aikštelėje.

„Mavericks“ strategas Rickas Carlisle‘as išreiškė tikėjimą, kad jam nieko rimto nenutiko, o pats L.Dončičius po mačo su žurnalistais nebendravo.

Tuo tarpu „Rockets“ lyderis J.Hardenas pelnė vos 20 taškų, sužaisdamas kukliausią mačą per pastaruosius 3 mėnesius. Nerezultatyviau jis žaidė tik gruodžio 6-ąją, kai Jutoje surinko tik 15 taškų.

Dirkui Nowitzki reikia vos 35 taškų, kad rezultatyviausių visų laikų NBA žaidėjų sąraše pakiltų į šeštąją vietą, aplenkdamas Wiltą Chamberlainą.

Tai daryti jam sekasi itin sunkiai – šiose rungtynėse jis pelnė 6 taškus, o šį sezoną apskritai renka vos 5,6 per rungtynes.

„Rockets“: Ericas Gordonas 26 (5/13 tritaškių), Jamesas Hardenas 20 (5 atk. kam., 5 klaidos, 3/15 tritaškių), Clintas Capela 17 (12 atk. kam.), Geraldas Greenas 11 (7 atk. kam., 3/8 tritaškių), Chrisas Paulas (9 rez. perd.) ir P.J.Tuckeris (7 atk. kam.) po 9.

„Mavericks“: Luka Dončičius 19 (15 atk. kam., 9 rez. perd., 4/10 dvitaškių, 1/6 tritaškių), Jalenas Brunsonas 18 (7 atk. kam., 5 klaidos), Maximilianas Kleberas 10 (11 atk. kam., 3 blokai), Dwihtas Powellas (6 atk. kam.) ir Timas Hardaway‘us po 9.

Sekmadienio rungtynių rezultatai.

„Philadelphia 76ers“ – „Indiana Pacers“ 106:89 (26:25, 25:34, 21:11, 34:19)

„Memphis Grizzlies“ – „Orlando Magic“ 105:97 (26:17, 23:21, 26:24, 30:25)

„Dallas Mavericks“ – „Houston Rockets“ 93:94 (26:25, 28:33, 18:23, 21:13)

„Minnesota Timberwolves“ – „New York Knicks“ 103:92 (23:22, 32:23, 25:20, 23:27)

„San Antonio Spurs“ – „Milwaukee Bucks“ 121:114 (25:32, 29:28, 33:23, 34:31)

„Golden State Warriors“ – „Phoenix Suns“ 111:115 (29:16, 28:40, 23:23, 31:36)

„Atlanta Hawks“ – „New Orleans Pelicans“ 128:116 (26:33, 39:33, 29:20, 34:30)

„Miami Heat“ – „Toronto Raptors“ 104:125 (27:32, 27:36, 25:23, 25:34).