EUROLYGA

Penki Eurolygos mačai: R. Kurtinaitis su klubu nusileido čempionams ir dėl taurės nekovos

Eurolygoje ketvirtadienį buvo žaidžiami penki 26-ojo turo mačai. Svarbiausi įvykiai mūsų šalies krepšinio gerbėjams vyko Kaune, kur Šarūno Jasikevičiaus vedamas „Žalgiris“ pratęsį pergalių seriją ir atsirevanšavo Miuncheno „Bayern“ krepšininkams 85:79.

„Chimki“ ekipa vis dar puoselėja mintis žaisti Eurolygos atkrintamuosiuose mačuosė<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 15, 2019, 12:00 AM, atnaujinta Mar 15, 2019, 1:26 AM

Abiems klubams tai itin svarbi akistata – kauniečiai po sėkmės ir toliau kabinasi į Eurolygos aštuonetą.

Ambicijų pažaisti atrintamuosiuose mačuose dar turėjo ne itin sėkmingai žaidžiantis Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“, tačiau po ketvirtadienio ekipa atsisveikino ir su teorinėmis viltimis tęsti kovą po reguliaraus sezono pabaigos.  Savo aikštėje rusai susikovė su Eurolygos čempionais Madrido „Real“ krepšininkais, kurie jau turi kelialapį į kitą etapą.

„Chimki“ (9/17) namų sienos nepadėjo ir jie nusileido  Madridui 75:100 (22:24, 16;27, 12:19, 25:30).

Šeimininkai rimčiau priešinosi 18 minučių. Būtent tiek sužaidus deficitas siekė 5 taškus – 38:43, bet per likusį laiką praleido 8 taškus patys nepelnę nė vieno ir į didžiąją pertrauką išėjo jau turėdami dviženklį atsilikimą – 38:51.

Trečiajame ketvirtyje „Real“ toliau diktavo savo sąlygas ir sugebėjo dar labiau padidinti atotrūkį, kuris po trisdešimties žaidimo minučių siekė 20 taškų – 70:50.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu Eurolygos čempionai dar labiau įtvirtino savo pergalę.

Pralaimėjusiems Aleksejus Švedas pelnė 21 tašką (9/10 baudos metimai), Malcolmas Thomasas – 15 (7 atk. kam.), Stefanas Markovičius – 13 (5 rez. perd.), Viačeslavas Zaicevas – 8 taškai.

Nugalėtojams Fabienas Causeuras įmetė 22 taškus (4/5 tritaškiai), Rudy Fernandezas – 15 (5/8 tritaškiai, 5 rez. perd.), Gabrielis Deckas – 12, Trey‘us Thompkinsas – 11 (5 atk. kam.), Walteris Tavaresas (11 atk. kam.) ir Sergio Llullas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) surinko po 8.

Dėl galimybės varžytis tarp aštuonių geriausių komandų dėl taurės ketvirtadienį grūmėsi turnyrinės lentelės kaimynai – po 13 laimėjimų turinčios Pirėjo „Olympiakos“ ir Artūro Gudaičio bei Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Milano „Olimpia“ ekipos.

Dėl rimtos traumos iki kito sezono žaisti negali A.Gudaitis.

„Olimpia“ su Mindaugu Kuzminsku namuose 66:57 (19:10, 4:13, 26:16, 17:18) vis dėlto įveikė „Olympiakos“.

Beveik 8 min. aikštėje praleidęs M. Kuzminskas prametė vieną dvitaškį, atkovojo 1 kamuolį ir kartą prasižengė.

Milano komandoje rezultatyviausiai žaidė Mike'as Jamesas. Jo sąskaitoje – 27 taškai. Vladimiras Micovas pridėjo 13 taškų.

Pirėjo ekipai 13 taškų pelnė Nikola Milutinovas (9 atk. kam.), 11 – Nigelas Williamsas-Gossas, 10 – Saša Vezenkovas.

Ketvirtame mače Stambulo „Anadolu Efes“ nutraukė Tel Avivo „Maccabi“ dviejų iš eilės laimėtų mačų seriją. Pergalė turkams beveik  garantavo patekimą į kitą kovų etapą.

„Anadolu Efes“ svečiuose 79:71 (13:18, 26:23, 19:17, 21:13) po sėkmingo ketvirtojo kėlinio įveikė „Maccabi“ .

Stambulo ekipai 15 taškų pelnė Vasilije Micičius, po 13 – Shane'as Larkinas, Rodrigue'as Beaubois ir Adrienas Moermanas (8 atk. kam.), 12 – Bryantas Dunstonas.

Tel Avivo ekipoje 18 taškų surinko Tarikas Blackas, 13 – Johnny O'Brienas (7 atk. kam.), 10 – Johnas Dibartolomeo.

Penktoje dvikovoje santykius aiškinsis varžybų autsaideriai – Las Palmo „Gran Canaria“ ir Stambulo „Darussafaka“.

„Gran Canaria“ (7/19) namuose 84:64 (15:18, 22:12, 23:17, 24:17) sutriuškino „Darussafaka“ (3/23). Ispanai galiausiai nutraukė dešimties nelaimėtų dvikovų seriją.

Las Palmo komandai buvo pirmas ir sėkmingas mačas su nauju treneriu Pedro Martinezu priešakyje.

Iki antro kėlinio vidurio turkai dar turėjo pranašumą, tačiau vėliau jis ėmė tirpti, o ketvirtame kėlinyje „Gran Canaria“ jau visiškai triuškino varžovus.

„Gran Canaria“: Marcusas Erikssonas 16, Nikola Radičevičius 10, Ondrejus Balvinas 8, Aleksandras Balcerowskis, Siimas-Sanderis Vene ir Oriolas Pauli – po 7.

„Darussafaka“: Kartalas Ozmizrakas 11, Stantonas Kiddas ir Toney Douglasas – po 10, Oguzas Savašas 9.