Po „Olimpia“ pralaimėjimo „Žalgirio“ likimas buvo atsidūręs jų pačių rankose

Ketvirtadienio vakarą Eurolygoje be Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ mūšio tarpusavyje kovojo dar trys poros.

Visos ketvirtadienio Eurolygos rungtynės bus labai svarbios Kauno komandai.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2019-04-04 19:55, atnaujinta 2019-04-04 23:52

Maskvos CSKA komanda nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus, o dovanėlę „Žalgiriui“ įteikė Milano „Olimpia“.

Italijos klubas su Mindaugo Kuzminsku pralaimėjo 95:101 išvykoje Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams. Šis „Olimpia“ pralaimėjimas reiškė, kad Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams nugalėjus „Real“ komandą atsivertų durys į Eurolygos atkrintamąsias nepriklausomai nuo likusių rezultatų.

Po inirtingos kovos žalgiriečiai tą ir padarė bei išvykoje nugalėjo ispanus 93:86.

Namuose žaidę „Anadolu Eefes“ rungtynes pradėjo energingiau ir po pirmojo kėlinio pirmavo 4 taškais. Tačiau antrajame ketvirtyje aukštesnę pavarą įjungę „Olimpia“ krepšininkai ne tik panaikino deficitą, bet ir susikrovė 11 taškų pranašumą. Bet po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Spurtavusi Šeimininkų komanda sugebėjo panaikinti deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 5 taškų pranašumą.

„Olimpia“ dar bandė vytis savo varžovus, tačiau pergalės „Anadolu Efes“ svečiams neatidavė.

Mindaugas Kuzminskas šiose varžybose per 17 minučių pelnė 14 taškų.

17 taškų Milano komandai pelnė Mike'as Jamesas, 16 – Nemanja Nedovičius, 14 – Vladimiras Micovas, 11 – Kalebas Tarczewskis, 10 – Jamesas Nunnally'is.

„Anadolu Efes“ gretose 18 taškų surinko Vasilije Micičius, po 14 – Krunoslavas Simonas, Rodrigue Beaubois ir Tiboras Pleissas, 13 – Adrienas Moermanas.

Šis pralaimėjimas Milano komandą paliko už Eurolygos atkrintamųjų borto.

Pirmieji 20 valandą savo kovą ketvirtadienį pradėjo CSKA ir „Baskonia“ krepšininkai.

Po pirmojo kėlinio geriau atrodė „Baskonia“ krepšininkai, kurie pirmavo 21:17. Pasibaigus 20 minučių Ispanijos klubas išsaugojo 4 taškų persvarą. Po pertraukos žaidimo tempą ir toliau diktavo „Baskonia“ krepšininkai, kurie sugebėjo pranašumą padidinti iki 11 taškų – 55:66.

Tačiau per lemiamas 10 minučių CSKA varžovus pranoko 27:12 ir taip šventė pergalę 82:78 namuose.

Pergalės atveju „Baskonia“ galėjo užsitrinti 6-ąją vietą, tačiau dabar reiks laukti ir kitų rungtynių baigties. CSKA komanda jau anksčiau buvo užsitikrinusi antrąją vietą.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Willas Clyburnas, 14 – Cory'is Higginsas, po 11 – Danielis Hackettas bei Nando de Colo.

Vitorijos komandoje 17 taškų surinko Marcelinho Huertas, po 12 – Shavonas Shieldsas bei Vincentas Poirier, 10 – Johannesas Voigtmannas. T.Sedekerskis nežaidė.

21 valandą savo kovą Atėnuose pradėjo „Panathinaikos“ komanda ir „Budučnost“ krepšininkai. Pergalę rezultatu 87:67 iškovojo Graikijos klubas ir reguliariajame sezone su 16 pergalių užėmė 6-ąją vietą.

Ketvirtfinalyje jie serijoje iki trijų pergalių susikaus su Madrido „Real“ komanda.

Lukas Lekavičius šeimininkų gretose per 3 min. nepasižymėjo.

Atėnų komandai 23 taškus pelnė Jamesas Gistas, 17 – Deshaunas Thomasas, 12 – Ioannis Papapetrou, 11 – Nickas Calathesas (12 atk. kam., 18 rez. perd.).

Podgoricos ekipoje 16 taškų surinko Goga Bitadzė, 14 – Norrisas Cole'as, po 10 – Earlas Clarkas bei Nemanja Gordičius.