Krepšinio antradienis. Netaiklus R. Giedraitis bei Eurolygos favoritų sunkumai

Antradienį prasidėjusioje Europos taurės finalo serijoje Berlyno ALBA krepšininkams nepavyko sugadinti nuotaikos „Valencia“ komandai, Eurolygos ketvirtfinaliui besirengiantys Stambulo „Fenerbahçe“ ir Maskvos CSKA sunkiai laimėjo nacionalinių lygų rungtynes, Adui Juškevičiui ir jo komandos draugams krepšinio pamoką davė buvęs „Šiaulių“ legionierius, o Arnas Velička išgelbėjo „Tartu Ülikool“ klubą nuo nesėkmės Estijos lygos atkrintamųjų varžybų starte.

R.Giedraičio metimai skriejo pro šalį.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Apr 10, 2019, 11:26 AM, atnaujinta Apr 10, 2019, 11:37 AM

Europos taurė

Finalo pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Valencia“ – Berlyno ALBA 89:75. W.Thomasas 22, M.Thomasas 16/ P.Siva 17, M.Hermannssonas 16, R.Giedraitis 9. 8000 žr.

Valensijos krepšininkai neleido varžovams perimti aikštės pranašumo ir žengė žingsnį Eurolygos link.

Per pirmąsias finalo rungtynes ALBA viltis išsivežti pergalę iš Apelsinų kranto puolselėjo apie pustrečio kėlinio. 23-ąją min. rezultatas dar buvo lygus 49:49, bet tada „Valencia“ surengė spurtą 14:0 ir pasidėjo tvirtus pergalės pamatus. Visi berlyniečių bandymai juos sugriauti atsitrenkė į patikimą šeimininkų gynybą.

Antradienio vakarą prastai sekėsi ir ALBA puolimo lyderiui Rokui Giedraičiui. Jis dažnai mėtė į krepšį, bet kamuolys lietuvio neklausė. R.Giedraitis per 24,5 min. pelnė 9 taškus (1/4 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 1/2 baudų).

Turkijos lyga

Stambulo „Fenerbahçe“ – „Gaziantep“ (Š.Vasiliauskas 13) 84:67, „Afyon“ (E.Želionis 7) – Izmyro „Karşıyaka“ (A.Marei 17) 89:86, Stambulo „Darüşşafaka“ – Stambulo „Beşiktaş“ 73:74.

Pirmauja: 1. „Fenerbahçe“ – 20 ir 3, 2. „Anadolu Efes“ – 20 ir 3, 3. „Tofaş“ – 16 ir 7, 4. „Gaziantep“ – 14 ir 9, ... 14. „Afyon“ – 6 ir 17.

Nors „Fenerbahçe“ nugalėjo Gaziantepo komandą nemažu skirtumu, pergalė nebuvo lengva. Komandos pusketvrito kėlinio žengė koja kojon, o likus žaisti 6 min. rezultatas dar buvo lygus 61:61. Vis dėlto rungtynių pabaigoje favoritai, kurie rengiasi Eurolygos ketvirtfinalio serijai su Kauno „Žalgiriu“ sugebėjo įjungti aukštesnę pavarą ir paskutinię atkarpą laimėjo 23:6.

Prancūzijos lyga

„Nanterre“ (A.Juškevičius 5) – Bulazako „Dordogne“ (T.Leslie 28) 68:90, Strasbūro SIG – Pajūrio Foso „Provence“ 107:74, „Monaco“ (D.Bostas 16) – Portelio „Cote d‘Opale“ 90:85.

Pirmauja: 1. ASVEL – 19 ir 6, 2. „Elan Bearnais“ – 17 ir 8, 3. „Monaco“ – 17 ir 9, 4. „Nanterre“ – 17 ir 9.

„Nanterre“ patyrė kone didžiausią pažeminimą šį sezoną. Adas Juškevičius ir jo komandos draugai namie beviltiškai nusileido vidutiniokei Bulazako ekipai, kurioje spindėjo buvęs „Šiaulių“ ir Vilniaus „Ryto“ gynėjas Travisas Leslie. 29 metų amerikiečio vidurkis yra 12,1 taško, bet Nantero komandai jis atseikėjo net 28 taškus ir pasiekė asmeninį rekordą Prancūzijos lygoje.

„Nanterre“ jau pirmojo kėlinio viduryje atsiliko 4:18 ir neparodė jokių bent menkiausio atsigavimo požymių.

Rusijos lyga

Talino „Kalev-Cramo“ (D.Kairys) – Kazanės „Uniks“ (E.McCollumas 33) 95:107, „Nižnij Novgorod“ – Maskvos CSKA 89:95, Krasnodaro „Lokomotiv“ – Saratovo „Avtodor“ 95:91, „Chimki“ (tr.R.Kurtinaitis) – Zeliona Guros „Stelmet“ 100:80

Pirmauja: 1. CSKA – 21 ir 4, 2. „Uniks“ – 18 ir 4, 3. „Chimki“ – 17 ir 5, 4. „Lokomotiv“ – 15 ir 7, ... 8. „Kalev-Cramo“ – 10 ir 12.

Lenkijos lyga

„Gliwice“ – Stargardo „Spojnia“ (N.Giga 5, 0/5 tritaškių) 101:93.

Pirmauja: 1. „Arka“ – 23 ir 3, ... 15. „Spojnia“ – 6 ir 20.

Estijos lyga

Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Tartu Ülikool“ (A.Velička 32, J.Kazakauskas 21, 10 atk.kam.) – Talino „Kalev-TLU“ 78:73.

Du lietuviai per pirmąsias ketvritfinalio rungtynes pelnė daugiau nei du trečdalius „Tartu Ülikool“ taškų ir padėjo savo komandai ketvirtajame kėlinyje panaikinti dviženklį atsilikimą. „Kalev-TLU“ likus žaisti 8 min. pirmavo 65:55, bet Arnas Velička per likusį laiką pelnė net 18 taškų (pataikė 4 tritaškius) ir drastiškai pakeitė mačo eigą. Iš viso A.Velička įmetė 32 taškus (3/6 dvitaškių, 6/14 tritaškių, 8/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 11 pražangų, Julius Kazakauskas palnė 21 tašką (8/14 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/4 baudų) ir atkovojo 10 kamuolių.