Eurolygos čempionėmis tapo Jekaterinburgo krepšininkės

Jekaterinburgo UGMK komanda apgynė moterų krepšinio Eurolygos čempionės vardą. Jekaterinburgo krepšininkės sekmadienį svarbiausio žemyno turnyro finale sutriuškino Kursko „Dinamo“ klubą 91:67.

Kursko „Dinamo“ ekipa šįkart nesidžiaugė nugalėtojos titulu<br> Scanpix.com

Apr 14, 2019, 11:35 PM, atnaujinta Apr 14, 2019, 11:36 PM

Penktadienį pusfinalyje UGMK nugalėjo finalo ketverto šeimininkę „Sopron“ ekipą 81:59, o „Dinamo“ įveikė Prahos USK klubą 84:67.

Jekaterinburgo komanda Eurolygos čempione tapo penktąjį kartą. UGMK krepšininkės prizu jau džiaugėsi 2003, 2013, 2016 ir 2018 metais. Kursko klubas Eurolygoje triumfavo vieną sykį – 2017 metais.

Šį Eurolygos sezoną UGMK ir „Dinamo“ dominavo nuo pirmųjų turų. Grupių varžybose abi Rusijos komandos patyrė tik po vieną nesėkmę (per 14 rungtynių), o ketvirtfinalio serijas laimėjo sausu rezultatu 2:0.

Vis dėlto finalas susiklostė gana netikėtai. Nors buvo laukiama atkaklios kovos, Jekaterinburgo krepšininkės jau antrajame kėlinyje pradėjo sparčiai tolti, o iškart po pertraukos UGMK persvara pasiekė 20 taškų.

Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, juo labiau kad antrojo kėlinio pabaigoje čiurnos traumą patyrė ir į aikštę nebegrįžo ryškiausia „Dinamo“ žvaigždė Breanna Stewart (ši puolėja pernai buvo išrinkta naudingiausia WNBA sezono žaidėja, naudingiausia WNBA finalo žaidėja ir naudingiausia pasaulio čempionato žaidėja).

Įdomu, kad lemiamoje Rusijos klubų dvikovoje beveik viską lėmė amerikietės. Jekaterinburgo komandai trys užjūrio legionierės per dvejas finalo ketverto rungtynes pelnė 51,1 proc. taškų (92 iš 180), o Kursko ekipai keturios amerikietės surinko 64,9 proc. taškų (98 iš 151).

Abiejose komandose žaidžia ir nemažai legionierių iš Europos šalių, o Rusijos krepšininkės per dvi varžybų dienas įmetė vos 43 taškus, iš kurių 25 taškus pelnė UGMK vidurio puolėja Marija Vadejeva.

Naudingiausia finalo ketverto žaidėja išrinkta UGMK vidurio puolėja Brittney Griner. 28 metų amerikietė finale pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Moterų Eurolyga

Pusfinalis. Kursko „Dinamo“ – Prahos USK 84:67 (B.Stewart 32, N.Howard 22/ V.Ayayi 18), Jekaterinburgo UGMK – „Sopron“ 81:59 (B.Griner 19, C.Vandersloot 15/ Y.Turner 15).

Finalas. UGMK – „Dinamo“ 91:67 (C.Vandersloot 18, B.Griner 16, M.Vadejeva 14/ N.Howard 20, B.Stewart 12).

Dėl 3 vietos. USK – „Sopron“ 64:53.