Vos 8 taškus per kėlinį sukrapštęs „Pacers“ su D. Saboniu skausmingai nusvilo Bostone

Įspūdinga pradžia ne visada reiškia sėkmingą pabaigą. Tai savo kailiu patyrė Domantas Sabonis ir „Indiana Pacers“ ekipa, sekmadienį pradėjusi savo atkrintamųjų varžybų maratoną. Tiesa, pradžia – lyg gerokai prisvilęs blynas. Pirmosiose Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse „Pacers“ pabandė parodyti charakterį, tačiau laibai skausmingai krito nuo „Boston Celtics“  74:84 (20:20, 25:18, 8:26, 21:20). Serijoje iki keturių pergalių dabar pirmauja Bostono žaidėjai, o antrasis mačas taip pat vyks šiame mieste antradienį.

Domantas Sabonis<br> AP nuotr.
„Boston Celtics“ įveikė pirmame atkrintamųjų dvikovų mače „Indiana pavers“<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Apr 14, 2019, 10:30 PM, atnaujinta Apr 15, 2019, 7:06 AM

Sekmadienį pirmojo kėlinio pabaigoje pasirodęs aikštėje Domantas Sabonis greičiausiai tikėjosi įdomaus ir atkaklaus mačo. „Pacers“ pradžioje pirmavo net 14:6, o baigiantis antrame kėliniui net ir 36:25, tačiau didžioji audra jau artėjo.

Po dviejų kėlinių „Pacers“ dar turėjo svajonę pradėti konferencijos atkrintamuosius mačus pergale, tačiau po poilsio „Celtics“ aprodė savo tikrąjį veidą.

Šeimininkai tiesiog užspaudė gynybos gniaužtuose svečius iš Indianapolio ir rezultatas labai greitai pasikeitė ne „Pacers“ naudai – per 7 kėlinio minutes Bostinas pelnė 17 taškų, tuo tarpu Indiana sukrapštė baudų metimais tik tris, „Celtics“ pabėgo. Per trečiąjį kėlinį svečiai sugebėjo vos ne vos surinkti 8 taškus, tuo tarpujų oponentai – net 26.

Tai vienas blogiausių visų laikų Indianapolio pasirodymų per vieną kėlinį.

6 taškus per kėlinį 1986-aisiais buvo pelnęs  „Atlanta Hawks“, 7 – „Miami Heat“ 2001-aisiais, o „Los Angeles Lakers“, „Portland Trail Blazers“, „Cleveland Cavaliers“, „Los Angeles Clippers“ ir dabar jau „Pacers“ – po 8.

Ketvirtasis kėlinys taip pat nieko gero nežadėjo – šeimininkai labai greitai padidino atotrūkį iki 71:55 ir intriga mače buvo baigta. Likus kovoti 3 minutes rezultatas jau buvo triuškinantis – 84:62. Atsipalaidavę šeimininkai leido skirtumą sumažinti iki padoraus. Tačiau Indianapolio pelnyti 74 taškai - tai blogiausias šio sezono taškų kraitis.

Domantas Sabonis per 28 minutes pelnė 7 taškus (3/9 dvitaškių, 1/2 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius pardavimus ir dukart suklydo.

Šių komandų akistata ypač kelia intrigą, nes Rytų konferencijoje „Celtics“ buvo ketvirtas, o „Pacers“ užėmė penktąją vietą.

Bostono krepšininkai tarpusavio reguliariojo sezono seriją prieš varžovus iš Indianapolio laimėjo rezultatu 3:1, paskutinėje tarpusavio akistatoje varžovų arenoje taip pat nušluodami „Pacers“ 20 taškų skirtumu.

Vienintelė sekmadienio paguoda, jog Bostonas neįmetė daugiau kaip 100 taškų.

Žaisdami prieš „Pacers“ Bostono krepšininkai per 100 atakų vidutiniškai pelnė po 117,6 taško – daugiau, nei prieš bet kurią kitą šių metų atkrintamosiose varžybose dalyvaujančią komandą.

Maža to, šis rodiklis yra blogiausias Indianos klubo rezultatas žaidžiant prieš Rytų konferencijos klubus.

„Celtics“: Marcusas Morrisas (7 atk. kam., 3/8 trit.) ir Kyrie Irvingas (6/17 metimų) po 20, Jaysonas Tatumas 15 (3/3 trit.), Alas Horfordas (11 atk. kam.) ir Gordonas Haywardas (4/12 metimų) po 10.

„Pacers“: Cory Josephas 14 (2/4 trit.), Bojanas Bogdanovičius 12 (4/11 metimų), Wesley Matthewsas 8, Domantas Sabonis 7 (3/9 dvit., 9 atk. kam.).

Sekmadienio rungtynių rezultatai.

Rytų konferencija. 1/4 finalo.

„Boston Celtics“ (4) – „Indiana Pacers“ (5) 84:74 (20:20, 18:25, :26:8, 20:21). Serija 1-0.

„Milwaukee Bukcs“ (1) – „Detroit Pistons“ (8) 121:86 (38:18, 32:25, 27:18. 24:25). Serija 1-0.

Vakarų konferencija. 1/4 finalo.

„Portland Trail Blazers“ (3) – „Oklahoma City Thunder“ (6) 104:99 (39:25, 15:23, 22:21, 21:30). Serija 1-0.

„Houston Rockets“ (4) – „Utah Jazz“ (5) 122:90 (31:24, 28:20, 24:27, 39:19). Serija 1-0.