Dar vieną „neįmanoma“ įvykdžiusį Šarą „Žalgirio“ legenda priskyrė mistiniam pasauliui

Šarūnas Jasikevičius su vyrais išgirdę žodį „neįmanoma“ tepasi jį ant duonos ir godžiai sukramsnoja. Tai krepšinio aistruoliai šį sezoną matė ne vieną kartą. O ketvirtadienį net ir patekęs į visišką Stambulo pragarą Kauno „Žalgiris“ į metraštį įrašė dar vieną sensaciją.

M.Paulauskas pabrėžė, kad „Žalgiris“ laimi tada, kai gerai klauso Š.Jasikevičiaus.<br> lrytas.lt montažas.
 Ž.Obradovičius Š.Jasikevičių puikiai pažįsta dar nuo tų laikų, kai Šaras žaidė jo komandose.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Š.Jasikevičius po rungtynių iškart pabrėžė, kad svarbiausia buvo žaidėjų reakcija į pirmąjį pralaimėjimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Š.Jasikevičius po rungtynių iškart pabrėžė, kad svarbiausia buvo žaidėjų reakcija į pirmąjį pralaimėjimą.<br>M.Patašiaus nuotr.
Stambulo klubas išvykose mėgsta rodyti raumenis, tačiau iki ketvirtadienio pralaimėjimo „Žalgiriui“ šį Eurolygos sezoną nesėkmių namuose patyręs nebuvo.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2019-04-19 11:32, atnaujinta 2019-04-19 11:50

„Visa tai būtina aukso raidėmis įrašyti į istoriją“, – dar kupinas emocijų per interviu lrytas.lt ištarė legendinis žalgirietis Modestas Paulauskas.

„Laimėti prieš „Fenerbahce“ – kosmosas“

Jis kartu su visa Lietuva išgyveno neįtikėtiną dramą – „Žalgiris“ 82:80 išvykoje palaužė reguliariojo sezono nugalėtoją Stambulo „Fenerbahce“ ir išlygino Eurolygos ketvirtfinalio seriją 1:1.

Šiose eilutėse norėtųsi įrašyti žodį „neįmanoma“, bet šį sezoną jis naudotas ne vieną kartą, kol galiausiai „Žalgiris“ parodė, kad Auksinio berniuko komandos žodyne tokių žodžių paprasčiausiai nėra.

„Jau reguliariajame sezone supratome, kad „Žalgiris“ gali įveikti bet kokią Eurolygos komandą, tačiau tokiu momentu ir dar Stambule laimėti prieš „Fenerbahce“ – kosmosas“, – sakė 74-erių buvęs puolėjas.

M.Paulauskas dabar su didžiausiu nekantrumu laukia sugrįžtančio „Žalgirio“ – jau antrą sezoną iš eilės kauniečiai stebės Eurolygos ketvirtfinalio seriją. Pernai Šaras skambiai atvėrė „Final Four“ etapo duris, tačiau šįkart abejonių gerokai daugiau – jo mokytojo Željko Obradovičiaus komanda yra laikoma favorite laimėti čempionų titulą.

„Bet ši pergalė mums leidžia su dideliu optimizmu laukti antradienio rungtynių. Mes dabar pamatėme komandą, kuri vykdė Š.Jasikevičiaus užduotis ir turėjo tą užsivedimą. Nė vienas žaidėjas neleido sau pastovėti, pramiegoti. Visi kovojo“, – teigė M.Paulauskas.

Šaras – tarsi ekstrasensas

Bet iki šių euforija paskanintų žodžių reikėjo ne vieną kartą įsitverti į krėslo kraštą ar trypčioti koja, veidą vis iškreipiant nervingoms grimasoms. Po fantastiškos reguliariojo sezono pabaigos – iškovotos 6 pergalės iš eilės, atvėrusios duris į ketvirtfinalį – „Žalgirį“ antradienį dar namuose nė karto nepralaimėjusi Ž.Obradovičius su komanda tiesiog sutaršė 76:43.

Tačiau ketvirtadienį „Žalgiris“ parodė tikrą charakterį, kai per du kėlinius aikštėje darė praktiškai viską, ką nori – šeši tritaškiai, aukštesnis nei 70 proc. dvitaškių taiklumas, 17 atkovotų kamuolių. Į didžiąją pertraukę žalgiriečiai žengė pirmaudami 46:39.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo net 17 taškų pranašumą, bet dvikovos finišas privertė visus sulaikyti kvėpavimą.

Likus žaisti 59 sekundes „Žalgirio“ lyderis E.Ulanovas padarė klaidą, po kurios Luigi Datome išlygino rezultatą (80:80). Š.Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios B.Daviesas prametė dvitaškį, bet E.Ulanovas atkovojo kamuolį puolime ir į savo sąskaitą įsirašė 20-ąjį tašką.

Kamuolys atsidūrė „Fenerbahce“ rankose, tačiau Ž.Obradovičiaus planas sudegė – turkų klubo ataka baigėsi Marko Guduričiaus klaida. Dar buvo likusios žaisti 4 sekundės, bet „Žalgiriui“ nesutrukdė net ir pramesti Leo Westermanno baudų metimai.

„Žalgirio“ krepšininkai pasišokinėdami skriejo pasveikinti vieni kitų. Vieni kitus tiek Stambule, tiek Lietuvoje sveiki ir „Žalgirio“ aistruoliai.

„Girdžiu, kaip žmonės Š.Jasikevičių net vadina ekstrasensu, nes jis tokiais neįmanomais momentais laimi“, – nusijuokė M.Paulauskas.

– Mes žiūrėjome į visiškai kitokį „Žalgirį“ nei antradienį?, – lrytas.lt paklausė M.Paulausko.

– Trys kėliniai buvo tarsi atvirkščias pirmųjų rungtynių vaizdas. Tada „Fenerbahce“ su mumis žaidė tarsi pelė su kate, dabar – mes. Tai buvo tikras Š.Jasikevičiaus revanšas savo mokytojui.

Žaidimas buvo nuostabus. Ypač gynyboje, o mes visi puikiai žinome, kad gera gynyba pagimdo gerą puolimą.

Po dviejų kėlinių mes buvome pelnę daugiau taškų nei pirmosiose (46 prieš 43). Po trijų kėlinių jau turėjome 70 taškų. Tokio lygio rungtynėse visa tai – fantastika.

– „Žalgirio“ šuolis į priekį žiūrovams leido šiek tiek atsipūsti, tačiau ketvirtajame kėlinyje viskas buvo per plauką nuo pražūties. Kas pasikeitė?

– Spėlioti nesinori, tačiau čia buvo įvairių faktorių. „Žalgirio“ krepšininkai jau buvo pavargę, nes žaidė devyniese. Bet ne paskutinį žodį ketvirtajame kėlinyje tarė ir rungtynių teisėjai.

Buvo leidžiama žaisti taip, kaip tik nori. „Fenerbahce“ žaidė ypatingai grubiai. Vertė B.Daviesą ir tryse.

Tačiau yra taip, kaip yra. Iškovota pergalė.

O į krepšininkus žiūrėti buvo labai malonu. Tie veidai...

Pirmosiose rungtynėse atrodė, kad jie atvyko pažiūrėti į Stambulo bažnyčias, o dabar dominavo visose srityse.

Po trijų kėlinių rodikliai buvo fantastiški.

– Š.Jasikevičius po pirmųjų rungtynių kalbėjo, kad peržiūrėjęs vaizdo įrašą pamatė, jog pats mačas nebuvo toks blogas. Po šios pergalės jis iškart pasakė, kad viską lėmė krepšininkų reakcija į pirmąją dvikovą. „Žalgirio“ charakteris išlieka vienu svarbiausių ginklų?

– Yra tarsi tokia taisyklė – per vieną dieną krepšininkų nepakeisi, tačiau reikia pripažinti, kad jie čia buvo pasikeitę radikaliai. Tarsi tai buvo kiti žaidėjai.

Jie padarė puikias išvadas, kiekvienas gerai išanalizavo savo žaidimą ir svarbiausia, tie, kurie pirmosiose serijos rungtynėse žaidė prastai, dabar buvo geri.

Įvyko savotiškas stebuklas.

„Fenerbahce“ tarsi jautėsi ramiai po tokios pergalės, bet mūsiškiai jiems parodė. Nuostabu.

– Per pirmuosius du kėlinius akys vis krypo į Ž.Obradovičių. Pirmosios dvikovos lyderis Nikola Kaliničius buvo nutildytas (pelnė 4 taškus, pirmosiose rungtynėse – 16), žalgiriečiai turėjo daug gerų progų. Atrodė, kad krepšinio genijus sutriko.

– Čia suveikė „Žalgirio“ emocinis pasikeitimas. Matėme pasiaukojimą kovojant dėl kiekvieno kamuolio, net atakų pradžia būdavo užtikrinta, o „Fenerbahce“ per pirmuosius tris kėlinius tarsi galvojo: „Ai, dar juos pasivysime.“

Tokia krepšininkų psichologija egzistuoja ir tada jie netgi ne taip kreipia dėmesį į tai, ką sako treneris. Matėme Ž.Obradovičiaus veidą per minutės pertraukėlės – jis kartais net pajuoduodavo.

Atrodė, kad „Fenerbahce“ krepšininkai buvo įsitikinę, kad pasivys „Žalgirį“.

– E.Ulanovas sužaidė žvėriškas rungtynes. Pabaigoje ta klaida privertė pasinervinti, bet būtent jis pataikė paskutiniuosius „Žalgirio“ taškos, o jo statistika – įspūdinga: 20 taškų (dvitaškiai: 9/10, tritaškiai: 0/1, baudų metimai: 2/2), atkovoti 7 kamuoliai, 29 naudingumo balai. Šaro gebėjimas atskleisti lyderio kortą – pavojus kiekvienam varžovui?

– Mes visada laukėme ir žinojome, kad E.Ulanovas gali žaisti geriau. Mes matėme jo labai gerų rungtynių, tačiau dabar jis sugrįžo toks, koks buvo praėjusį sezoną. Aš jam labai linkiu, kad tai tęstųsi.

Prieš tokį žaidėją gintis – nepaprastai sunku, nes jis yra universalus. Kairė ranka – dar vienas ginklas. Dar jis neįjungė tritaškių arsenalo, nors juos meta gerai.

– Krepšinio ekspertai prieš šią seriją „Žalgiriui“ prognozavo liūdną pabaigą. Prieš save „Žalgiris“ vėl mato neįmanomą misiją, tačiau šį sezoną žodį „neįmanoma“ žalgiriečiai girdėjo labai dažnai ir nekreipdavo dėmesio. Ar ši pergalė įkvėpė tą optimistiškiausią jausmą?

– Žinoma. Girdžiu, kaip žmonės Š.Jasikevičių net vadina ekstrasensu, nes jis tokiais neįmanomais momentais laimi. Prisiminkime sezono pabaigos pergalės prieš Pirėjo „Olympiakos“, Madrido „Real“, o dabar – „Fenerbahce“ namuose.

Visa tai į „Žalgirio“ istoriją reikia įrašyti auksinėmis raidėmis.