Sergio Rodriguezas (CSKA).<br>Twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Apr 27, 2019, 9:48 AM

1

Kitą savaitę Eurolygoje vyks tik vienerios rungtynės. Per keturis susitikimus, kurie yra stipresni, neišsiaiškino tik „Barcelona“ ir „Anadolu Efes“ krepšininkai. Penktadienį Barselonos komanda namie įveikė Stambulo ekipą 82:72 ir išlygino serijos rezultatą 2:2.

2

Ketvirtosiose rungtynėse ketvirtfinalio tašką padėjo „Fenerbahce“ ir CSKA. Šios komandos laimėjo ketvirtfinalio serijas 3:1, o ketvirtosiose rungtynėse iškovojo pergales išvykose. „Fenerbahce“ ketvirtadienį nugalėjo „Žalgirį“ 99:82, CSKA penktadienį įveikė „Baskonia“ 92:83.

Pirmasis finalo ketverto dalyvis paaiškėjo dar trečiadienį, kai „Real“ trečią kartą per trejas rungtynes pranoko „Panathinaikos“ klubą.

3

Jau trečią sykį šį sezoną ir 15-ąjį kartą karjeroje naudingiausiu turo krepšininku buvo pripažintas CSKA lyderis Nando De Colo. 31 metų prancūzas penktadienį per 28 min. pelnė 27 taškus (8/11 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

Svarbiausia, kad N.De Colo jau ne pirmą kartą tapo Maskvos komandos gelbėtoju. Jis vien per paskutines 13 min. pelnė 12 taškų.

27-ąją min. Maskvos komanda atsiliko nuo Vitorijos ekipos dviženkliu skirtumu 53:63, o svečių treneris Dimitris Itoudis grąžino į aikštę trumpai atsikvėpusį N.De Colo. „Armiečių“ lyderis iškart ėmėsi darbo ir jau pirmojoje atakoje pataikė tritaškį, o paskui kartu su komandos draugais apvertė viską aukštyn kojomis. Paskutiniųjų 13 min. atkarpą CSKA laimėjo 39:20.

Šeštąjį sezoną Eurolygoje žaidžiantis N.De Colo yra aiškus turnyro lyderis pagal naudingiausio turo krepšininko titulus. Šis vardas prancūzui atiteko jau 15 kartų, o antrąją vietą užimantis turkas Mirsadas Turkcanas naudingiausiu buvo pripažintas 10 kartų. Po 8 kartus turo laureatu tapo graikai Giannis Bourousis ir Vasilis Spanoulis bei slovėnas Luka Dončičius, po 7 kartus – ispanas Rudy Fernandezas, kroatas Ante Tomičius ir amerikietis Anthony Parkeris.

5

„Baskonia“ viltis neatsilikti nuo CSKA žlugdė netaiklūs baudos metimai. Vitorijos krepšininkai ketvirtajame kėlinyje net 5 kartus suklydo stovėdami prie baudos metimų linijos (pataikė 2 iš 7 metimų). Tiesa, Maskvos komandai šis žaidimo elementas irgi tapo per sudėtingas. Jei per tris kėlinius CSKA pataikė visus 11 baudos metimų, tai ketvirtajame – tik 4 iš 10.

5

„Fenerbahce“ penktus metus iš eilės pateko į finalo ketvertą. Stambulo komanda pirmą kartą ketvirtfinalyje žaidė 2008 metais, bet tuomet patyrė nesėkmę. Viskas pasikeitė, kai „geltonus-mėlynus“ pradėjo treniruoti Željko Obradovičius. Jam vadovaujant „Fenerbahce“ laimėjo penkias iš eilės ketvirtfinalio serijas, tris praėjusius sezonus žaidė finalo ketverte, o 2017 metais tapo Eurolygos čempionu. Pernai Stambulo komanda finale nusileido „Real“ klubui.

6

„Fenerbahce“ per pirmąjį kėlinį pataikė visus 6 tritaškius. Puikiai atakavę Stambulo krepšininkai iškart pradėjo krautis pranašumą (7:0 – 2-ąją min., 21:5 – 7-ąją min.) ir pirmavo iki finalo sirenos, o „Žalgiris“ tik kelis kartus sumažino skirtumą iki vienženklio, bet tiktų problemų varžovams nesukūrė.

Iš viso „Fenerbahce“ pataikė 68,2 proc. tritaškių (15 iš 22; Bobby Dixonas – 5 iš 5). Šį sezoną iš toli geriau mėtė tik Miuncheno „Bayern“, kuris per triuškinamai laimėtas rungtynes su Stambulo „Darussafaka“ pataikė 69,2 proc. tritaškių (18 iš 26).

Eurolygos rekordą dar 2003 metais pasiekė „Barcelona“, kuri per laimėtas rungtynes su „Cibona“ ekipa pataikė 84,6 proc. tritaškių (11 iš 13).

6

„Anadolu Efes“ per pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo 22:15, pataikė 6 iš 8 tritaškių. Tačiau paskui tolimų metimų taiklumas drastiškai smuko (per kitus tris kėlinius – 5 iš 18), o persitvarkyti Stambulo komandai nepavyko. Antrajame kėlinyje „Anadolu Efes“ dar šiaip ne taip laikėsi, bet po pertraukos sąlygas diktavo „Barcelona“.

9

Iki šiol penktosios rungtynės buvo žaidžiamos devyniose ketvirtfinalio serijose (iki trijų pergalių ketvirtfinalyje žaidžiama nuo 2009 m., tai yra 11-ąjį sezoną). Visus devynis kartus lemiamas penktąsias rungtynes laimėjo šeimininkai.

„Anadolu Efes“ dukart žaidė penktąsias rungtynes, bet abukart pralaimėjo „Olympiakos“ klubui (2013 ir 2017 m.).
„Barcelona“ penktąsias ketvirtfinalio rungtynes žaidė triskart. 2009 ir 2013 metais Katalonijos komanda laimėjo, o 2016 metais nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ klubui.

16

CSKA į finalo ketvertą pateko jau 16-ąjį kartą. Nuo 2003 metų Maskvos komanda baigiamajame turnyre nežaidė vos sykį – 2011 metais. „Armiečiai“ triskart buvo šiuolaikinės Eurolygos čempionai (2006, 2008 ir 2016 m.), o pernai užėmė ketvirtąją vietą.

Maskvos komanda išsaugojo idealų rezultatą ketvirtfinalio serijose. CSKA šiame etape žaidė 14 kartų, ir visus 14 kartų įveikė ketvirtfinalio varžovus.

Ketvirtfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių).

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 82:99. B.Daviesas 25, N.Woltersas 18, M.Grigonis ir A.White‘as po 7/ B.Dixonas 25, K.Sloukas 15, J.Vesely 12, E.Greenas ir M.Guduričius po 11. 15177 žiūrovai. Serija 1:3.

Vitorijos „Baskonia“ – Maskvos CSKA 83:92. V.Poirier 21, P.Garino 16, J.Voigtmannas 12, T.Šengelija 11/ N.De Colo 27, C.Higginsas 19, 10 išpr.praž., N.Kurbanovas 15. 12649 žiūrovai. Serija 1:3.

„Barcelona“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 82:72. K.Kuricas 19, A.Tomičius 13, Ch.Singletonas ir K.Seraphinas po 12/ Sh.Larkinas 20, 11 išpr.praž., K.Simonas 17, A.Moermanas 11, R.Beaubois 10. 6734 žiūrovai. Serija 2:2.